Renovatie haventoiletgebouwen op schema KORTIN KOMTOT rencHome SCHOUWEN-DUIVELAND 25 Sinds het stopzetten van de 'Renessetour' is Pinksteren een gewoon lang weekend geworden. "DRAAIEN" 17 18 20 MElj 1 Tips en trucs bij clinic hockeyclub Benefietavond voor Alpe d'HuZes Grote rommelmarkt voor dierenasiel Choral Evensong met Schouws Kamerkoor Pinksterdienst met fakkel en kerkkoor Op zoek naar de rugstreeppad Finale songfestival live in Vlissingen Zangdienst met Halleluja in kerk FORTUIN MOLEN VRIJDAG 17 MEI 2013 mag ook wel' VjaB saw door Melita Lanting RENESSE - Wie deze week door Ren- esse liep, had niet het idee dat het Pinksterweekend aanstaande was. Het lijkt stiller dan ooit rond deze tijd van het jaar. Dat komt niet al leen door het druilerige, koele weer, maar ook omdat heel veel bont uitgedoste groepjes Duitsers thuis blijven. „Die grote groepen horeca-min- nende Duitsers komen niet meer", zegt Roy Lanser, voorzit ter van de Stichting Horeca Renes- se en bedrijfsleider van muziekca fé De Stulp. „Dat hebben we de af gelopen twee jaar hard zien afne men en we zullen wel zien wat er nu nog komt gezien het slechte weer. Ik ben nog nooit zo rustig naar Pinksteren toegegaan." Sinds 2010 is het afgelopen met 'de Renessetour' zoals het pink sterweekend in Renesse heette. Het feest waar traditioneel tien duizenden Duitse jongeren op af kwamen werd op last van de bur gemeester niet meer gehouden. Hij schrok zich in 2009 een hoed je, toen hij de menigte op straat zag. Het was te druk, te vol in het dorp en daardoor te gevaarlijk. „Heel spijtig. Ik vergelijk het met het feest van carnaval afschaffen. Als je dat in Brabant voorstelt, pikt niemand dat", zegt Lanser. In plaats van de Renessetour oude stijl werd in 2010 een groot feest georganiseerd in een afgeslo ten deel van het dorp, maar een jaar later was ook dat voorbij. Pinksteren moest een normaal weekend worden. I in een zeer rustig en nat Renesse bedient Hans Luijcx de spaarzame klanten vanuit zijn frietwagen op de Hoge Zoom. foto Dirk-Jan Gjeltema Daaraan gekoppeld zijn strenge re gels. Geen band of Dl meer op de terrassen, geen drank op straat, wildplassers lopen een grote kans gepakt te worden en parkeerterrei nen worden 's avonds en 's nachts afgesloten voor auto's om wild- kamperen te voorkomen. Het feest speelt zich vooral binnen de muren van de horecagelegenhe den af. Er wordt stevig ingezet op toezicht. Het susteam is paraat, de gemeentelijke handhavingsambte- naren zijn op pad en ook de poli tie zit op een 'zomerse inzet'. Dat wil zeggen dat er meer agenten in het dorp zijn en ook.de Duitse po litieagenten zijn er weer. Dat Pinksteren in Renesse sterk is veranderd merken ook de andere ondernemers. „Het is nu eigenlijk net als een normaal lang weekend zoals Pasen", zegt Anton Krijnse Locker, voorzitter van de onderne mersvereniging Renesse. Dat heeft ook gevolgen voor de aantal len bezoekers. Er komen nog wel Duitse jongeren, maar lang niet meer in de aantallen die vroeger kwamen. „En dan merk je dat je in een omschakeling zit. De gezin nen zeggen: we gaan niet want met Pinksteren komen de jonge ren maar de jongeren komen ook niet." Dat vertaalt zich ook naar de campings, pensions en hotels. Vorige week zat 60 tot 70 procent van de hotels en pensions vol. Er is dus nog ruimte en dat geldt ook voor campings. Dat was enke le jaren geleden wel anders. „Maar toch moeten we niet terug willen naar toen", zegt Krijnse Locker. „AHeen zou het wel een beetje minder streng mogen, in Renesse is het wel heel krampach tig." Dat constateert ook Roy Lan ser. „De doelgroep is inmiddels zo aan het veranderen dat je je af vraagt of we niet gewoon weer wat kunnen organiseren", zegt hij. ZIERIKZEE Hockeyclub Schouwen-Duive- land houdt zaterdag 18 mei voor de vijfde keer een Rabo- Clinic. Deze clinic is bedoeld voor alle jeugdleden en wordt gesponsord door HSD's hoofds ponsor, Rabo-Oosterschelde. De jeugd leert tijdens de clinic de laatste tips en trucs van top pers van hockeyclub Push uit Breda. De clinic wordt gehou den aan de Banninklaan. Aan vang 10 uur. BURGH-HAAMSTEDE Tavenu Bruintje Beer in Burgh-Haamstede houdt zon dag 21 mei een benefietavond ten bate van Alpe d'Huzes, een toerklim op de Franse Alp voor kankerbestrijding. Een dj zorgt voor muziek en er is een optre den van Andrew Dean. Jeroen Dalebout doet mee aan Alpe d' Huzes. Hij gaat 6 juni proberen de Alpenreus te beklimmen. Aanvang 20.00 uur. ZIERIKZEE In gebouw De Driehoek in Zie- rikzee wordt zaterdag 18 mei een rommelmarkt gehouden. De opbrengst is bestemd voor het dierenasiel in Zierikzee. Het asiel heeft dat geld hard no dig. Zo zijn er twee quarantai nekamers in het nieuwe gedeel te, die nog steeds ingericht moeten worden. Op de markt, die duurt van 10.00 tot 16.00 uur, is van alles te koop. DREISCHOR In de Adriaanskerk in Dreischor wordt zondag 19 mei een Choral Evensong gehou den. Dat is een initiatief van predikant Tim Wiersum in sa menwerking met het Schouws Kamerkoor onder leiding van Wim Boer. Organist is los Vo gel. De Evensong is vrij toegan kelijk om mensen de kans te geven kennis te maken met de ze dienst. Aanvang 16.30 uur. RENESSE Eerste Pinksterdag zondag 19 mei wordt in de Jacobuskerk in Renesse een speciale Pinkster- dienst gehouden met mede werking van het kerkkoor on der leiding van Liesbeth Fran ken, pianist Elvira Vos en orga nist Arjan de Nooijer. Tijdens de dienst wordt de Pinksterfak kel ontstoken die vervolgens als 'lopend vuurtje' de West hoek doorgaat. De dienst be gint om 09.30 uur. ZIERIKZEE Het Reptielen Amfibieën Vis sen Onderzoek Nederland (Ra- von) gaat vandaag, vrijdag 17 mei, in de omgeving van Zierik zee tijdens een excursie op zoek naar de rugstreeppad. On der leiding van Jöran janse gaan de deelnemers aan de ex cursie op pad vanaf de parkeer plaats bij het gemeentehuis aan de Laan van Saint Hilaire. Aanvang 21.00 uur. VLISSINGEN De finale van het Eurovisie Songfestival is morgenavond li ve te volgen in CineCity in Vlis singen. De uitzending van het festival is dan te zien op een groot doek in één van de zalen van de Vlissingse bioscoop. Om 20.30 uur begint het program ma met 'Op weg naar de fina le'. Een half uur later volgt de fi nale. Entree: 7,50. SEROOSKERKE In de Hervormde Kerk van het Schouwen-Duivelandse Seroos- kerke wordt zondag 19 mei een zangdienst gehouden. Het vrij evangelisch zangkoor Halleluja uit Goes, dat onder leiding staat van Wim Kaashoek werkt aan deze dienst mee. Predikant A. de Reuver is voorganger. Als organist is Aart Jan Bil actief. De zangdienst begint om 19.00 uur. door Piet Kleemans ZIERIKZEE - Hoewel er later dan ge pland aan begonnen is gaat de ge meente Schouwen-Duiveland er vanuit dat de renovatie van het toi letgebouw aan de Nieuwe Haven vlakbij de Zuidhavenpoort voor eind mei gereed komt. De renova tie van het toiletgebouw in Brou wershaven is afgerond. Dat er later is begonnen dan ge pland heeft volgens een woord voerder van de gemeente te ma ken met het feit dat de aanbeste ding hoger uitviel dan geraamd. Toch is uiteindelijk besloten de werkzaamheden nu uit te voeren en niet na de zomer. „Het voor deel hiervan is dat de gebouwen het grootste deel van de zomer be schikbaar zijn en alles klaar is." Het Zierikzeese haventoiletge- bouw is voorzien van een toe gangscontrolesysteem en om meer daglicht binnen te krijgen zijn dakvensters aangebracht. De gemeente pakt ook de haven toiletgebouwen in Brouwersha ven en Bruinisse aan. In Brouwers haven is de huurboiler vervangen door een permanente gasboiler. Het toiletgebouw onder het ha venkantoor in Bruinisse wordt ge sloten omdat er naar het idee van de gemeente in de omgeving vol doende alternatieven voorhanden zijn. De ruimte die dienst deed als toiletruimte wordt verbouwd tot opslagruimte voor het haven kantoor. I De renovatie van het haventoiletgebouw bij de Zuidhavenpoort wordt eind deze maand afgerond, foto Dirk-Jan Gjeltema 25°/( AAN ONZE Mortiereboulevard 40, Middelburg T (0)118 - 60 69 01 -|T www.trendhome.nu

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 55