WONEN 7 HEBBEN VRIJDAG 17 MEI 2013 sierpeer Pyrus calleryana Chanti cleer speciaal als laanboom popu lair geworden omdat de vruch ten klein en onbeduidend zijn; zou je een straat beplanten met Zoete Brederode of Clapps Favou rite, dan zou een vallende peer makkelijk een deuk in een auto dak kunnen slaan. Met de onoog lijke peertjes van Chanticleer is dat gevaar nihil. Waarom dan geen Juttepeer langs de openbare weg? Lekker en ongevaarlijk. Peren houden van goede grond. Klei, leem en zavel zijn ideaal. Op arme zandgrond doen peren het minder. Daar gaan ze 'kwar- ren', zoals hoveniers dat zeggen. Jutteperen dragen laat. Meestal verschijnen de eerste vruchten pas omstreeks het tiende jaar. Maar de boom wordt met gemak meer dan 100 jaar oud. Woodstock Woodstock? Mmmm, was dat niet dat immense, meerdaagse muziek festival voor hippies in de jaren zes tig van de vorige eeuw? In augustus 1969 om exact te zijn, bijna 44 jaar geleden. Met de slogan Three days of peace and music, het alom heersende make love not war-gevoel en met op tredens van onder anderen Blood, Sweat Tears, Creedence Clearwa ter Revival, Jefferson Airplane en Ten Years After. Pardon, wie zegt u? Pre cies. De meeste, al of niet blowende en andere geestverruimende midde len consumerende liefhebbers van destijds zijn inmiddels de 60 ruim schoots gepasseerd. Maar dat wil nog niet zeggen dat het fenomeen Woodstock helemaal uit de samenle ving is verdwenen. Neem nu de Nederlandse designer Jeroen van Leur, die lanceert een heus Woodstock-kledingrek. Licht van gewicht én mobiel. Wat daar dan zo Woodstock' aan is? Nou, het is geïnspireerd op houten tentstok- ken wooden sticksen op het be faamde festival werd natuurlijk mas saal in tentjes geleefd. Het modulai re systeem van dit kledingrek combi neert lichthouten stokken met kope ren verbindingsstukken. Daarom is het mogelijk diverse combinaties te maken voor uiteenlopende oplossin gen. Net als bij gewone tentstokken zijn de onderdelen van Woodstock verpakt in een handige reistas. www.jeroenvanleur.nl STYLINC Veel aanstaande ouders schaffen een kant-en-klare babykamer aan. Babywin kels bieden complete sets aan, vaak be staande uit een ledikant en een commode. Bijvoorbeeld van de merken Coming Kids, InterBaby of Bopita. Al heeft zo'n voorge kauwde set niet echt de voorkeur van bei de deskundigen. „Een mix van nieuwe en oude meubéls, misschien nog van jezelf van vroeger, geeft een heel verrassend ef fect. Uiteraard moet je wel oppassen dat elk meubel veilig is voor je kindje", zegt Ruisbroek. In de laatste maanden komen er accessoi res aan te pas. Ruisbroek: „De tijd van de kamers met schreeuwerige Winnie de Pooh's is voorbij. Maar Nijntje blijft onver minderd populair, evenals de hondjes Woe- zel en Pip en uiltjes in allerlei uitvoerin gen. Niet meer als complete kamer, maar op een paar accessoires." Styling is belangrijk, maar maak het niet te De kleine eerst nog in de eigen slaapkamer houden, kan met Bednest, een awardwinnend wiegje. gek, zegt Van de Bunt. „Kleuraccenten en druk behang kun je het best in de buurt van de commode aanbrengen. Houd vooral de omgeving van het bed rustig, zodat de baby lekker kan slapen. „Bepaal ook vooraf hoeveel je uit wilt ge ven", vervolgt Van de Bunt. „Een babyka mer hoeft echt niet duur te zijn." Ruis broek. „Je kunt beter wat meer investeren in de kinderwagen en het autostoeltje, die gebruik je intensiever. En crisis of niet, ba by's blijven komen. Vaak zijn ze erg ge wenst en hebben de ouders al gespaard voor de kamer. En anders bieden vrijgevige opa's en oma's uitkomst." www.authentiquemignon.nl;www.wiegje.nl; www.babyentrends.nl;www.anel.nl; www.ferm-living.com;www.bednest.com; www.comingkids.nl reageren? r wonen@depersdienst.nl Onverminderd populair: spul van Woezel en Pip. oomd geluk misloopt. Dus je kunt met een gerust hart vroeg meubels bestellen", weet Ruisbroek. Moet er worden geschilderd, dan is het ver standig ook dit vroeg te doen, zodat de pas geborene geen last krijgt van verfdampen. Gebruik bij voorkeur verf op waterbasis en ventileer goed. Ruisbroek: „Ook nieuwe meubels geuren sterk, het is goed ze al op tijd neer te zetten. Bovendien heb je dan lekker de tijd om de kamer af te stylen." Van de Bunt: „Blijf bij de inrichting dicht bij jezelf. Jij weet wat je mooi vindt en wat bij jouw gezin past. Een trend is momen teel: retro babykamers met kleuren en pa tronen uit de jaren zeventig." Ruisbroek: „Harde kleuren zijn niet meer zo populair; ouders kiezen natureltinten en pastelkleurtjes, met zilvergrijs en wit. Ook zijn gebreide accessoires een trend." Beiden zijn het er over eens: een babyka mer is niet langer roze voor een meisje of blauw voor een jongen. Verschillende uni- kleuren worden met elkaargecombineerd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 47