01051 4 WONEN 9 rond de 575.000 Koperwiekkade 1, Middelburg 549.000 k.k. Veel mensen kennen de griffioen als een mythisch wezen uit de Griekse oudheid. Het fabeldier spreekt nog altijd tot de verbeelding in diverse lo go's, van automerken tot de Vrije Universiteit van Amsterdam. De meeste Zeeuwen zijn echter meer bekend met 'onze' eigen Griffioen, een gezellige wijk in Middelburg. Dicht bij de stad, het platte land, een fijn trimpark, sportvelden en scholen. 4* CDO Een ruime waterwoning in de Veersche Poort in Middelburg. De door ar chitect Herman Hertz berger ontworpen wo ning bestaat uit drie la gen. Zowel de begane grond als de eerste ver dieping heeft een groot terras. De woonopper- vlakte bedraagt 165 m2. Het huis heeft vier slaapkamers. Alles moet op door Cecile Hubregsen Wonen-Totaal is een samenwerkingsverband tussen vier bedrijven: Moens Tegels en Sanitair, Wim Moens Totaal, Meijer Montage en De Bel Installatie, foto's Ruben Oreel Mijn man en ik wonen hier nu al tien jaar naar ons zin, in de Ab- bé de Sint Pierre-laan", vertelt mevrouw Til- roe, eigenaar van het huis. „Het was oor spronkelijk een huurhuis. Wij waren een van de eersten die het kochten. Er moest destijds nog een hoop aan gebeuren. Sinds dien hebben we al een aantal dingen aan la ten pakken, zoals de badkamer. Ook de tuin is opgeknapt. Dit keer was de keuken aan de beurt. Dat laten we doen door Wo nen-Totaal (www.wonen-totaal.nl). We kwamen bij hen terecht omdat onze keu kenleverancier een aantal bedrijven advi seerde. Wonen-Totaal sprak ons het mees te aan. Ik vind het handiger als een bedrijf alles doet en regelt, dan dat je met allemaal losse zelfstandigen werkt. Die komen een voor een hun werk doen. Bij Wonen-To taal werken een aantal professionals sa men. Makkelijk en snel." Wonen-Totaal is een samenwerkingsver band tussen vier bedrijven: Moens Tegels en Sanitair, Wim Moens Totaal, Meijer Montage en De Bel Installatie. Viêr jonge, maar zeer ervaren bedrijven. Persoonlijk contact staat hoog in het vaandel. „We over leggen altijd eerst met de klant over hun wensen en wat er allemaal aangepakt moet worden", legt Erik Moens van Moens Te gels en Sanitair uit. „Bij elke opdracht ge ven we vooraf advies. Daarbij houden we met alles rekening. Hierdoor is de offerte realistisch en kom je zelden voor verrassin gen te staan. Dit huis was een opdracht van geringe omvang. We pakten alleen de keuken, de vloer, de riolering, meterkast, te gelwerk en het leidingwerk aan. De riole ring bleek niet goed te zijn. Dit hebben we meteen meegenomen. Een tegenvaller is dit niet. Dit kan gewoon gebeuren. In goed overleg met de klant komen we er altijd uit. Overal is een oplossing voor. Je kunt in elk huis iets tegenkomen dat ook aange pakt moet worden, dat hoort er bij." Tijdens het interview gaan de werkzaamhe den gewoon door. In een krappe 20 minu ten knapt de keuken zichtbaar op. „Er zat een standaard huurwoningkeuken in", ver telt mevrouw Tilroe. „Deze keuken vinden we veel mooier. De mannen van Wo nen-Totaal werken snel. De klus duurt maar een week of twee. Het is al bijna klaar. Vanmiddag worden de muren bete geld. Je ziet het opknappen. Wat ik zelf las tig vond was dat we tijdens de werkzaam heden de keuken niet kunnen gebruiken. Als je de badkamer laat opknappen kan je nog wel bij vrienden en familie douchen, dat valt verder niet zo op. De keuken heb je een paar keer per dag nodig. We kunnen al die tijd niet koken, we hebben geen water, we kunnen niet afwassen. We hebben een camping kookstel in de schuur en leven tij delijk op kant-en-klaar maaltijden." „Het is gewoon even improviseren", knikt meneer Tilroe. „Dat is het waard." De mannen van Wonen-Totaal zijn goed op elkaar afgestemd. „We kennen elkaar goed", vertelt Erik. „We werken al lang sa men. Eerst als zelfstandige waarbij we el kaar vaak hielpen, later als vaste partners. Dit werkt prettig en snel." Voor Erik is het werken in deze branche vanzelfsprekend. „De naam Moens zegt het al", lacht hij. „Het zit in de familie. De opdrachten die we krijgen zijn divers. De leukste opdracht vond ik een huis in Vlissingen, dat we een tijdje terug in drie maanden tijd volledig aanpakten. Alles, van top tot teen. Het hele huis. Dat was erg leuk om te doen, maar aan welke klus we ook werken, we doen het gewoon graag en zorgen dat het goed gebeurt." In het Vrijburgbad te Vlissingen hangt een imposante reclameposter van het bedrijf. Zo kwam deze journaliste bij het bedrijf te recht. Erik glimlacht. „Ja, ook dat vind ik erg belangrijk. De uitstraling van Wo nen-Totaal. Alles moet kloppen, goed op or de en op elkaar afgestemd zijn." Letterlijk wonen totaal, in woord, beeld en daad. i

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 44