Masterclasses bij Pot Interieur in Axel Startersmarkt: je eerste woning kopen of huren? O O 2 O u V Al ril 1 1 1 2 WONEN f al cd ra Basic chic; tijdloos, symmetrisch en ruimtelijk. De familie Van Schaik uit Hulst heeft zich bij het ontwerp van hun wo ning in Hulst overduidelijk laten inspireren door een van 's lands meest uitgesproken ontwerpers: Piet Boon. Overal in huis zijn stijlkenmerken van Boon terug te vinden, maar de familie heeft ook heel duidelijk zelf haar eigen stempel ge drukt op het huis in Croote Kreek. Met de serie masterclasses 'Mees ters bij Pot' gaat Pot Interieur in Axel, samen met een selecte groep Nederlandse architecten op zoek naar de raakvlakken tus sen meubelontwerp en architec tuur. Onderwerp van de eerste masterclass op 23 mei is een man die beide disciplines beheerste: Gerrit Rietveld. Het doel van de masterclasses is om de deelnemende architecten kennis te laten maken met een gerenommeerde ontwerpen en zijn of haar link met een top merk op het gebied van design meubelen. Op 23 mei is de link Gerrit Rietveld en het Italiaanse merk Cassina aan de beurt Cassi- na heeft sinds 1971 de rechten om Rietveldmeubels te produce ren. Rondom de masterclass organi seert Pot Interieur een tentoon stelling, waarbij een aantal be kende en minder bekende meu belen van Rietveld te zien zijn. Sommige komen speciaal uit Ita lië en zijn slechts eenmalig te zien. Naar aanleiding van de masterclasses wordt een 'Mees- ter-boek' uitgebracht. Witte versie van de rood/ blauwe stoel van Gerrit Rietveld, foto Christies/ANP Hoe zit het met de nieuwe hypo- theekregels? Hoeveel kan ik le nen? Kan ik een financieel duwtje in de rug krijgen? Moet ik kopen of huren? Wat is het aanbod? Wie op zoek is naar een betaal baar huis in Rotterdam (en/of om geving) en met deze vragen zit, kom zaterdag 25 mei naar de Star tersmarkt in Alexandrium Woon- mall in Rotterdam. Op de markt zijn diverse partijen aanwezig met financiële informa tie, zoals Rabobank Rotterdam en de Vereniging Eigen Huis. Verder zijn woningcorporaties ter plaatse met allerlei financiële regelingen, zoals Koopgarant en de Starters Rentelening. Daarnaast is er aan bod, zowel in koop als huur en nieuwbouw (tot ongeveer 2 ton v.o.n) als bestaander bouw (tot rond 175.000 euro k.k). De Startersmarkt duurt van 12 tot 16 uur. Alexandrium Woonmall is te vinden aan de Watermanweg in Rotterdam (a20, afrit 16 Prins Alexander/Capelle aan den IJssel). Meer informatie over de markt, de financiële producten en het aanbod is te vinden op www.wo- neninrotterdam.nl/starters. 1 1 1 1 1 1 LU 'Beetje van onszelf en beetje van Piet Boon' door Sheila van Doorsselaer an de voorkant lijkt het huis van de familie Van Schaik veel op het privéwoonhuis van Piet Boon in Oostzaan. De dubbele voordeur onder het afdak, de twee iets ver springende zijvleugels van het huis tot aan de schoorsteenkap pen aan toe. De kast staat vol boeken van Boon en zijn colle ga-ontwerpers en stijlbroeders Marcel Wolterin- ck en Eric Kuster. De familie Van Schaik heeft zich goed voorbereid. Zeker niet alles is klakke loos overgenomen. „Samen met de architect hebben we een geheel eigen touch aan het huis gegeven die aanvoelt als een prettige jas", zegt Monique van Schaik. De woning aan de Hudsonlaan in de Hulster wijk Groote Kreek is bijvoorbeeld niet grijs-, maar witgestuukt en er is bew'ust niet gekozen voor een dak van zink, maar voor gebakken, strakke, dakpannen. Moni que: „We hebben bewust gelet op verantwoord wonen en zinken daken zijn moeilijk degelijk te isoleren. Bovendien h'eeft een zinken dak door invloed van de weersomstandigheden de neiging tot krimpen en uitzetten. Michel de Koeijer, directeur van architectenbu reau Roos en Ros uit Goes tekende voor het ont werp van het ruimbemeten, huis. De buiten kant mag dan duidelijk geïnspireerd zijn door Piet Boon, de uitdrukkelijke wens van de fami lie, maar het interieur is op maat gemaakt voor een gezin met twee tieners van 18 en 16. Zij heb ben allebei een fikse slaapkamer waarvan een met eigen inloopkast en delen een aparte badka mer met douche en twee wastafels; een voor hem en een voor haar. Pa en ma hebben de ouderslaapkamer en suite tot hun beschikking, met bad en dubbele inloopdouche. Monique is uitermate in haar nopjes met de aparte tv-kamer, die grenst aan de woonkamer. „Erg handig als je visite hebt en de kinderen willen tv kijken of een computerspel doen. Schuifdeur dicht en je hoort ze niet meer." Het toch al grote huis doet nog ruimer aan door de hoge plafonds van bijna drie meter. De wanden in de woonkamer zijn spierwit en con trasteren met de donkere leistenen vloer. Moni que heeft haar stijl, een mix van oud en mo dern, heel precies gedoseerd. Blikvanger in de woonkamer is de moderne gashaard die cen traal tegen de buitengevel is geplaatst. Die loca tie is slim gekozen, want in de buitengevel zit precies op die plaats de buitenhaard mét barbe- cuerooster. Beide haarden maken gebruik van hetzelfde rookkanaal, opgesierd met de zo ken merkende strakke dubbele schoorsteenkap in de stijl van Piet Boon. Door de ligging heeft de grote tuin ook nog eens de hele dag zon. Om zo veel mogelijk van het mooie weer te genieten, heeft de familie Van Schaik een van de verleng de zijvleugels van het huis helemaal benut voor een enorme tuinkamer, voorzien van schuif puien en een ruim afdak over de gehele lengte. Ook in de winter is het er gezellig, want in de tuinkamer zit een met cortenstaal beklede open haard. „We zitten hier heel graag, vooral als we visite hebben", zegt Monique. Er kan een behoorlijk feestje gegeven worden, want de enorme op maat gemaakte eettafel biedt plaats aan minstens veertien personen. Monique: „De tafel hadden we eerst en we hebben de tuinka mer er eigenlijk omheen gebouwd." In het ver lengde van de tuinkamer, gescheiden met een glazen schuifdeur, ligt de keuken. Die is enorm. En strak. En licht. „Het huis is perfect, als we opnieuw bouwen, dan doen we het weer zo, maar dan wat klei ner", zegt Monique. De kinderen staan immers zowat op het punt uit te vliegen en dan is een huis met een woon-, tv-, tuin-, lees- en logeer kamer, grote keuken, een kantoor, vier slaapka mers, twee badkamers, drie toiletten plus een fikse tuin misschien wat te groot. Daarbij, de familie is eigenlijk wel weer toe aan een nieuwe uitdaging. „Je eigen huis bouwen is het meest fantastische wat je kunt doen." i Monique en Iris, de ladies of the house, foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 42