DAAR VALT DE MOND VAN OPEN! Bruine Vloothaven Kamperland heeft toekomst vol historie m pze 2013 Lente lezingen WALCHEREN 27 'Inzet van Fransen blijven herdenken' Vlissingse met taaislijmziekte signeert boek NIEUW! HIPPOTOPIA www.zooantwerpen.be ZQr University College Roosevelt en Universiteit Utrecht 22 mei: Prof. Dr. Leonard V. Rutgers Nieuwe ontdekkingen in de catacomben van Rome studium general! University Coll.,. R Bezoek nijlpaard en co in hun nieuwe biotoop. VRIJDAG 17 MEI 2013 KAPELLE - Kapelle en Frankrijk zijn voor altijd met elkaar verbonden er landelijk al zo weinig aandacht wordt besteed aan de Franse inzet in door de 228 militairen die begraven liggen op de Franse Militaire begraaf- Zeeland tijdens de Tweede Wereldoorlog. „Dat Fransen en ook Polen plaats in Kapelle. Dat stelde burgemeester Anton Stapelkamp van Kapel- mee hebben gevochten in Nederland past niet in het beeld dat wij vooral Ie donderdag tijdens de jaarlijkse herdenking. Volgens hem is het van door Amerikanen, Canadezen en Britten zijn bevrijd." In Kapelle sneuvel- groot belang dat de herdenking ook in de toekomst plaatsvindt, omdat de overigens ook een aantal Marokkaanse militairen, foto Mechteld Jansen door Claudia Sondervan KAMPERLAND - Druk is het er nog niet: nu het voorjaar net zo kil is als het economische klimaat gaat het in de historische zeilvaart ook een beetje trager. Dus lag er bij de officiële opening van de Bruine Vloothaven in Kamperland donder dag maar één schip: de kotter Eliza beth. En die komt niet eens van zo ver: Kortgene. Maar de tien ligplaatsen voor de historische zeilschepen komen wel vol, gelooft de gemeente Noord-Beveland. Over vier we ken neemt de Friese tjalk De Ver trouwen er zijn nieuwe vaste plaats in. De schipper van de klip per Mathilda (1896) uit Bruinisse is voornemens om geregeld ge bruik te maken van de passanten plaats. En er zou nog iemand zijn die een schip op het oog heeft voor aankoop om er in Kamper land op te gaan wonen. In Kamperland zijn zowel de charterschepen als de vaak be woonde schepen van de 1700 le den van de Vereniging tot Be houd van Historische Bedrijfs- vaartuigen welkom. De nood aan ligplaatsen die vol doende groot zijn is hoog, zegt voorzitter Rolf van der Mark. Ze ker driehonderd leden zoeken een vaste plek. „Passantenplek- ken vinden, gaat nog wel. Maar zeker plaatsen met water, elektra en opvang voor afvalwater zijn schaars." Kamperland heeft dat al lemaal, tegen prijzen beneden de helft van de jachthaventarieven. Bij elke plaats hoort een kleine berging. „Fijn voor de fiets en de afvalcon tainer, dat geeft een beter aan zicht", vindt Van der Mark. „Het mooiste is een soort gemeen schappelijke schuur of werk plaats." Zo'n ontmoetingsplaats komt er ook, laat de gemeente weten. De afmeerplaats voor het varend erfgoed kostte de gemeente ruim drie ton. De provincie droeg 75.000 euro bij, want Zeeland heeft te weinig goede plekken voor de grotere historische sche pen. VLISSINGEN - De 22-jarige Saman- tha Eising signeert vanmiddag bij Bruna in de Walstraat in Vlissin- gen haar boek 'Adembenemend, mijn eerste jaar met cystic fibro sis'. Het is een autobiografisch ver haal van een jonge vrouw die ja ren met benauwdheidsklachten kampte. Klachten die niet serieus genomen werden, terwijl haar strijd om te kunnen ademen al leen maar heviger werd. In 2011 werd ze met spoed in een Bel gisch ziekenhuis opgenomen. Daar bleek dat ze leed aan cystic fibrosis, ofwel taaislijmziekte. De signeersessie is vandaag van 15.00 tot 16.30 uur. Een deel van de opbrengst van het boek gaat naar de Belgische Vereniging voor Strijd tegen Mucoviscidose. Het 228 pagina's tellende boek cB kost 16,95 euro en is een uitgave van Uitgeverij Fenikso. De lezingen beginnen om 19.30 uur in het voormalige Stadhuis in Middelburg. Er zijn geen kosten aan verbonden. Kijk voor het programma en om u aan te melden op www.ucr.nl. De Lente lezingen worden georganiseerd door University College Roosevelt samen met de Universiteit Utrecht, de PZC, Studium Generale Zeeland en het Koninklijk Zeeuws Genootschap der Wetenschappen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 27