Echtpaar legt graag aan in 'mooie, gezellige stad' I Theater weer verkiezingsonderwerp e KOMTOT 17 18 20 MEI TrendHome WALCHEREN 25 "DRAAIEN" Meisjes Lonneboot winnen regiofinale Finale songfestival live in Vlissingen Oude hengsten te kijk in Stavenisse Feestavond met gekleurd licht FORTUIN MOLEN VRIJDAG 17 MEI 2013 NW- EN ST. JOOSLAND Het meisjesteam groep 5-6 van basisschool De Lonne boot uit Nieuw- en Sint loos- land heeft woensdag in Roosendaal de regiofinale schoolvoetbal gewonnen. De Nieuwlandse meisjes ble ven ongeslagen in de finale ronde. Vijf wedstrijden werden ge wonnen en in één wedstrijd speelden het team van De Lonneboot gelijk. VLISSINGEN De finale van het Eurovisie Songfestival is morgen avond live te volgen in Cine- City in Vlissingen. De uit zending van het festival is dan te zien op een groot doek in één van de zalen van de Vlissingse bioscoop. Om 20.30 uur begint het pro gramma met 'Op weg naar de finale'. Een half uur later volgt de finale. Entree: 7,50. STAVENISSE Vier meer dan honderd jaar oude hengsten zijn dit week end te bezichtigen in de ha ven van Stavenisse. Heng sten zijn oude visserssche pen die veel gebruikt wer den in de Zeeuwse delta. Passanten kunnen zondag van 14.00 tot 17.00 uur aan boord kijken, maandag van 10.00 tot 12.00 uur zijn er rondvaarten. WESTKAPELLE In discotheek De Hooizol der in Westkapelle wordt vanavond een 'UV paint glow party' gehouden. Vol gens eigenaar Koen Funk gaat het om een uniek feest dat afkomstig is uit Enge land en na Groningen West kapelle aandoet. Vanwege de kleur-lichteffecten geldt 'dresscode wit\ Aanvang 23.00 uur. Toegang 10 euro. Dees en Mieke van Kerckho ven uit Paal varen al 33 jaar. Minstens één keer per jaar doen ze Middelburg aan. Ook als het regent. Donderdag middag komen ze aan in de jacht haven, na een tocht van vijf uur vanaf thuishaven Paal, via Wester- schelde, Kanaal door Zuid-Beve land, Oosterschelde, Veerse Meer en Kanaal door Walcheren. Hun motorboot Silent II ('het is een fluisterboot, door de isolatie hoor je de motor nauwelijks'), leggen ze aan op 'hun' plekje langs de Kaai. Ze komen heel graag in Middel burg en roemen de jachthaven. „De voorzieningen zijn goed en in het clubhuis kun je goed eten." De haven verdient wat hen be treft dus best een Blauwe Vlag. Toch gaat het hen bij hun bezoe ken aan de Middelburgse haven vooral om de omgeving. „Het is een mooie, gezellige stad en je zit hier dichtbij het centrum. En Boone zit vlakbij!" Dees van Kerckhoven komt graag op het watersportwinkelschip in de ha ven. Ook deze donderdag, op zijn eerste vaardag van dit seizoen, weet hij wel een boodschap. „Ik ga zo naar Boone voor een update voor de plotter (navigatiesysteem voor de scheepvaart, red.)." Zijn vrouw Mieke mist nog het één en ander in de voorrraadkasten en loopt zo nog even de stad in. „Dat is zo leuk dat dat kan hier. In de haven van Paal lig je in the middle of nowhere. Dat is wel lekker rus tig. Maar als je naar een winkel wil, moet je met de buurtbus." Het echtpaar Van Kerckhoven blijft tot zondag liggen in de Mid delburgse haven. Dan vervolgen ze de pinkstertocht van de water sportvereniging Saeftinghe waar aan ze meedoen. Het gezamenlijk varen levert veel extra gezellig heid op. Zo gaan de deelnemers vaak 's avonds met elkaar uit eten. „Maar vanavond niet, dan eten we aan boord. Voor de eerste avond nemen we altijd eten mee." Dees en Mieke van Kerckhoven liggen met hun Silent II in Middelburg, foto Izaak Verkeste door Theo Ciele MIDDELBURG - Geen enkele lokale politicus zit er op te wachten, maar het lijkt onvermijdelijk dat de schouwburg in Middelburg voor de zoveelste keer een verkiezingsitem wordt. Wethouder Saskia Szarafinski laat de gemeenteraad weten dat de uitkomsten van het onder zoek naar de toekomst van het theater in september of oktober bekend zijn. In maart volgend jaar zijn de verkiezingen voor een nieuwe gemeenteraad. Ver kiezingen die hun schaduw vaak ver vooruit werpen. De discussie in de raad over de uitkomsten van het onderzoek zal gevoerd worden onder hoge politieke druk. De gunst van de kiezer staat immers op het spel. Twynstra Gudde onderzoekt twee opties: verbouw en nieuw bouw op dezelfde plaats. Ook het parkeren is in de onderzoeksop dracht opgenomen. Het kostte de raad vijf maanden om het eens te worden over die opdracht. In een brief legt het college van B en W nadrukkelijk een link met Studio As8, alias de Music Hall, op het ZEP. „De nieuwe theaterbezoeker vraagt kleinschaligheid, een infor mele omgeving, snelheid. Dit zijn belangrijke tendensen die we willen meenemen in de verbouw/nieuwbouw op de hui dige locatie en bevestigt het be lang van de combinatie schouw burg in de binnenstad en Studio A58", aldus B en W. De eigenaar van Studio A58 is schouwburg-exploitant Frans Lie- vens. Met hem moet gesproken worden over een nieuwe overeen komst. Bij het in 2011 gesloten contract, mocht Lievens nog uit gaan van de bouw van een gro ter, gunstiger uit te baten thea ter. Lievens ging in 2011 akkoord met een jaarlijkse exploitatiesubsidie van 500.000 euro. Dat was voor de gemeente gunstig, want de oude schouwburgstichting kreeg jaarlijks 750.000 euro. Bovendien moesten de laatste jaren vóór de overname tonnen worden bijge past om verliezen te dekken. B en W schrijven dat het niet de be doeling is om de exploitatiever goeding aan te passen. Ook praten gemeente Middel burg en Lievens over een oplos sing voor een eventuele schouw- burgloze periode. De nieuw- of verbouwplannen, het nieuwe contract en het opvangen (of voorkomen) van een schouw- burgloze periode hangen zodanig met elkaar samen dat ze in één pakket moeten worden gebracht. 25°/( Mortiereboulevard 40, Middelburg T (0)118 - 60 69 01 f www.trendhome.nu

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 25