Hoop op brede school Souburg-Zuid vervliegt Middelburg loopt 200.000 euro mis door problemen met parkeermeters I I I I I II I I I I I I Laatste steentje nieuw centrum 24 WALCHEREN KEURMERK Vanaf vandaag wappert er een vlag meer bij het havenkantoor in Middelburg. Een blauwe. VROUWENPOLDER Kijk voor het laatste nieuws ook op: www.pzc.nl DELTA Meer weten? www.DELTA.nl/hoebespaarik FOUNDATION FOR ENVIRONMENTAL EDUCATION Z\l door Maurits Sep OOST-SOUBURG - De kans dat er ooit nog een brede school komt in Souburg-Zuid wordt met de dag kleiner. Omdat de betrokken schoolbesturen er ondanks jaren lange gesprekken en onderzoeken samen niet uit komen, is volgens wethouder van onderwijs Marin de Zwarte het moment aangebroken om na te denken of het idee van een brede school maar helemaal losgelaten moet worden. De Zwarte zei dat donderdag avond tijdens een vergadering van de raadscommissie maat schappelijke zaken in Vlissingen. „De scholen komen er onderling niet uit. Het knelpunt is de sa menwerking in de huisvesting op meer locaties. Dus moeten we nu gaan nadenken of een brede school nog wel haalbaar is. In een brede school werken de twee scholen, de bibliotheek en de kin deropvang samen. Drie partijen willen wel, maar één school niet, omdat die vindt dat het voor het onderwijs nodig is alles in hetzelf de gebouw te houden", verklaar de De Zwarte de impasse. „En als de scholen er niet uit komen, loopt het vast." De school die de klassen niet over meer locaties verspreid wil hebben, is De Tweemaster/Kameleon. De Zwarte schetste een laatste op lossing om in ieder geval iets te doen aan de kwaliteit van de huis vesting, die nu onvoldoende is. „Misschien moeten we dan maar de bestaande gebouwen opknap pen en afwachten wat de krimp de komende jaren voor een effect heeft. De verwachting is namelijk dat we op termijn voldoende heb ben aan één locatie." Hoewel een brede school in Sou burg-Zuid met de dag verder uit' beeld raakt, heeft De Zwarte de hoop nog niet helemaal opgege ven. Over twee weken vinden vol gens hem weer gesprekken plaats met de scholen. „Ik hoop nog steeds dat ze inzien dat een brede school een meerwaarde heeft." VROUWENPOLDER - Zoutelande, Oostkapelle en Veere willen hun centrum graag opknappen, in Vrouwenpolder zijn ze er al mee klaar. Gisteren werd de heringerichte dorpskom officieel heropend door voorzitter Tas (rechts) van de dorpsraad en wethouder René Molenaar van de gemeente Veere. Zij legden sa men de laatste steen op de Dorpsdijk. Het verfraaien van het centrum en de dorpsentree is een onderdeel van het Dorpsplan Vrouwenpolder. Het werk be gon in oktober 2012 en kostte bijna 900.000 euro. foto Izaak Verkeste is? Bespaart u meer op uw energielasten door minder elektriciteit of minder gas te verbruiken? I I I the multl-utlllty company H Voor een gemiddeld gezin* is gas de grootste component V van de energierekening. Door in ieder geval te besparen W op uw gasverbruik, gaan uw energielasten fors omlaag. W Let op: gas is wel efficiënter dan elektriciteit, u kunt dus beter water opwarmen in een fluitketel, dan in een waterkoker. verbruik van 3500 kWh elektriciteit en 1800 ni3 gas. Opsteker voor jachthaven van Middelburg door Carla van de Merbel MIDDELBURG - In de jachthaven Van Middelburg wordt vanmid dag een nieuwe vlag gehesen. Als eerste Walcherse jachthaven heeft de haven van watersportver eniging Arne gisteren een Blauwe Vlag gekregen. „Die geeft toch een bepaalde uitstraling naar pas santen toe", zegt voorzitter Piet Castenmiller van de Arne. Vanwe ge die uitstraling is de vlag ook aangevraagd. „Vooral Duitse, maar toch ook Nederlandse gas ten vinden zo'n vlag belangrijk. Ik denk dat het extra bezoekers kan opleveren." Met de Blauwe Vlag laat de jacht haven zien dat ze voldoet aan de eisen op het gebied van veilig heid, milieu en kwaliteit die bij het keurmerk horen. In veel van deze gevallen was de Middelburg se jachthaven al goed op orde, maar de aanvraag voor de Blauwe Vlag heeft ervoor gezorgd 'dat we de puntjes op de i hebben gezet', zegt Castenmiller. „Zo zijn de vei ligheidsplannen aangepast, zijn er veiligheidshaken en zwemtrap- pen bijgeplaatst in de haven en is er een aed aangeschaft." Binnen kort worden bij het havenkantoor ondergrondse containers ge plaatst voor gescheiden inzame ling van afval. En bij de vernieu wing van het clubgebouw, ge pland voor de winter, worden zon necollectoren gemonteerd. Castenmiller denkt dat de Blauwe Vlag ook een extra zetje kan zijn voor mensen om met hun boot te komen overwinteren in Middel burg. „We willen meer winterlig- plaatsen aanbieden. Afgelopen sei zoen hebben we al een aantal bo ten gehad die de hele winter in de haven hebben gelegen. Ze lig gen hier beschutter dan in bijvoor beeld een zeehaven als Zeebrug- ge. De boten worden dan ge bruikt als recreatiewoning, bij voorbeeld in de weekenden." Watersportvereniging Arne hoopt ook nog eens een Blauwe Vlag te ontvangen voor haar ande re jachthaven: Oost watering bij Veere. Castenmiller: „We weten nog niet of we daar aan alle eisen De Blauwe Vlag is een keurmerk dat jaarlijks wordt toegekend aan stranden en jachthavens die schoon en veilig zijn. De Blauwe Vlag wordt jaarlijks we reldwijd uitgereikt aan meer dan 3500 stranden en jachthavens in ruim 46 landen. Het keurmerk is onderdeel van de FEE: de Foundation for Environ mental Education, een onafhanke lijke, internationale organisatie die via educatie, kennisuitwisseling en het stimuleren van duurzame ini tiatieven streeft naar een groene re toekomst. Het doel van de Blauwe Vlag is om overheden, ondernemers en recreanten blijvend te betrekken bij de zorg voor schoon en veilig water, mooie natuur en een ge zond milieu. door Carla van de Merbel MIDDELBURG - De gemeente Mid delburg is in twee maanden tijd 200.000 euro aan parkeergelden misgelopen door de problemen met de nieuwe parkeerautomaten in de stad. De gemeente is in over leg met de leverancier om dit geld 'terug te halen'. Dat zei wethouder Chris Simons donderdagavond in de commissie Ruimte. De nieuwe parkeerautomaten zijn zo'n twee maanden geleden ge plaatst. Ze leveren veel proble men op. Gebruikers klagen erover dat ze het kenteken van hun auto moeten invoeren en met name pinbetalingen blijken vaak niet te lukken. Omdat mensen niet kon den betalen, konden handhavers geen bonnen voor naheffingen uitschrijven en mist de gemeente 200.000 euro. „We zijn heel ontevreden over de levering", zei Simons donderdaga vond. De gemeente heeft het be drijf dat de automaten heeft ge plaatst tot nu toe alleen een aan betaling van 30 procent van de to tale kosten van rond de 1 miljoen betaald. De rest volgt, volgens af spraak, bij levering. „We betalen de rest pas als alle automaten echt helemaal goed zijn." Met de leve voldoen. De geluiden zijn goed, maar we moeten het nog onder zoeken." De Arne werkt veel met vrijwilli gers en die kunnen ook niet alles tegelijk. Zij hebben al veel werk verzet in in Middelburg en de op knapbeurt van het toiletgebouw komt er ook nog aan. Het hijsen van de Blauwe Vlag maakt het voor Castenmiller van daag een mooie dag. En dan is er ook nog kans dat de door de ge meente voorgestelde huurverho ging voor de haven niet of minder drastisch doorgaat. „Het overleg erover is nog niet afgerond, maar we zijn in een vergevorderd sta dium. Ik heb er goede hoop op dat het goed komt." Rond het hijsen van de Blauwe Vlag in de Middelburgse jachthaven is een feestelijk programma opgesteld. Om 17.00 uur worden bij het havenkan toor toespraken gehouden door Erik van Dijk (directeur stichting Keur merk, Milieu, Veiligheid en Kwaliteit), wethouder Chris Simons en Piet Cas tenmiller. Simons hijst de vlag. rancier wordt daarnaast bespro ken hoe de gemiste parkeergelden verrekend kunnen worden. Simons gaat ervan uit dat de auto maten het goed gaan doen. Ze blij ven in ieder geval staan. Na de klachten over het invoeren van de kentekens besloot Simons maan dag al daar voorlopig mee te stop pen. Over anderhalve week moet deze handeling eruit zijn gehaald. Pas als de leverancier dit onder deel op orde heeft en de raad er mee instemt, komt de invoer van kentekens terug, zegt Simons. „Dat is nodig om te te kunnen be sparen op het behandelen van na- heffingen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 24