Opgeleide immigrant welkom in Duitsland AIM ERP 'Zschape in contact met ii 8 BUITENLAND IMMIGRATIE In Duitsland en Groot-Brittannië gaat het over immigratie, maar met een verschillende insteek. Kannibaalrebel heeft geen spijt Zwitserse tv verzint supporterslawaai Bodem met gif verontreinigd Zedenverdachte in cei mishandeld Bengalezen op de vlucht voor cycloon IO®ver BEIROET Een Syrische rebellencom- mandant die zijn tanden zet te in uitgesneden organen van een gedode militair, heeft geen spijt. Dat heeft hij laten weten in een ge sprek met het Amerikaanse Time Magazine. Als reden voor zijn gruwel daad noemde de man tegen over het tijdschrift een film pje op de telefoon van de mi litair. Daarin was volgens hem te zien hoe een moeder en haar twee dochters wer den vernederd. De commandant dreigde ook een nieuw filmpje open baar te maken. Daarin zaagt hij naar eigen zeggen een medestander van het regi me van president Bashar al-Assad in stukken. Volgens hem gebruiken bei de zijden in de oorlog film pjes van gruweldaden om de tegenpartij te intimide ren. BERN De Zwitserse omroep SRF heeft excuses aangeboden, omdat de zender deed alsof een voetbalwedstrijd in een vol stadion begon. Kijkers naar de samenvatting hoor den bij het beginsignaal sup porters luid zingen, al toon den de beelden aan dat er vrijwel niemand in het sta dion aanwezig was. WETTEREN De bodem rond de goederen trein met giftige stoffen die ontplofte bij het Belgische Wetteren blijkt verontrei nigd. Dat blijkt uit bodem en grondwatermonsters die zijn genomen tot tien meter afstand van het wrak. Er werden licht tot sterk ver hoogde waarden van de gifti ge stof acrylnitril gevonden. DELHI Eén van de verdachten van de groepsverkrachting die in december het leven kost te aan een 23-jarige Indiase studente, ligt in kritieke toe stand in het ziekenhuis. Dat meldden Indiase media woensdag. De man is aange vallen door medegevange nen en met wonden aan zijn borstkas opgenomen. DHAKA Meer dan 150.000 mensen zijn in Bangladesh uit kust gebieden geëvacueerd, om dat de cycloon Mahasen in aantocht is. De cycloon be reikt naar verwachting van daag de westkust De evacua ties vinden onder meer plaats in de omgeving van Chittagong. Ook worden schuilplaatsen gebouwd. Eén vraagstuk, twee door Bob van Huët BERLIJN - „Als we nu al weten dat we in 2025 in Duitsland 6 miljoen arbeidskrachten tekort gaan ko men, moet het onze doelstelling zijn werkelijk open te staan voor de jonge mensen die hierheen willen komen", aldus de Duitse bondskanselier Angela Merkel de ze week op de 'Demografie Top' in Berlijn. Voor de tweede keer bracht Mer kel ondernemers, politici, weten schappers en kopstukken uit het sociale veld samen om antwoor den te zoeken op de onvermijdelij ke gevolgen van de vergrijzing. Als de babyboomers met jaargang 1956-1963 met pensioen gaan, zit de Bondsrepubliek - net als Ne derland overigens - niet alleen met een krappere arbeidsmarkt, maar ook komen sociale- en ge zondheidsvoorzieningen onder grote druk te staan vanwege schreeuwende tekorten aan bij voorbeeld verplegend personeel. Maar waar andere landen vanwe ge de crisis in een kramp schieten als het om toelating van immi granten gaat, zet Europa's leiden de economie de deuren juist wa genwijd open voor met name goed opgeleide jongeren. Die wor den gezocht in Zuid- en Oost-Eu ropa. Duitsland wordt oud en heeft jon ge handen en koppen nodig om zijn status van Europees powerhou se te bewaren. Volgens recente sta tistieken zal de Bondsrepubliek over veertig jaar een vijfde min der inwoners tellen dan de 82 mil joen van nu. Een op de drie Duit sers is dan 65 of ouder. Al over twaalf jaar, in 2025, is de beroeps bevolking met 6 miljoen vermin derd ten opzichte van 2013. Deels wil Merkel het zorgpro- bleem oplossen door gepensio neerden meer vrijheid te bieden hun oude dag in 'goedkopere' Zuid-Europese landen te slijten; deels wil ze dat het tekort op de arbeidsmarkt wordt opgevangen door meer deeltijdbanen te schep pen die ook meer vrouwen in het arbeidsproces moeten brengen. Maar ronduit dapper in de lange- termijnvisie van Merkel - die ze ker niet wordt gedeeld door al haar partijgenoten binnen de cen trumrechtse CDU - is het werven van buitenlanders tot prioriteit te verheffen. Probleem daarbij is dat op dit mo ment, zo erkende de bondskanse lier, Duitsland weliswaar zeer be hoorlijke arbeidsvoorwaarden te bieden heeft, maar dat het land een 'niet zo beste reputatie' heeft met name in Zuid- en Oost-Euro pa. Dat dan weer vanwege de har de saneringspolitiek die juist aan landen in die regio's is opgelegd en het afstotende imago dat Duit sers 'gesloten' zouden zijn. Dat laatste liet Merkel zich, zo zei ze, tijdens haar vele bezoeken bin nen de EU vertellen. „Bovendien vinden mensen het erg ingewik keld naar ons toe te komen", zo hintte ze naar minder bureaucra tie voor landverhuizers. Daarbij maakte ze zich ook sterk voor het aanmoedigen van een grote mobi liteit binnen Europees verband door meer tweetaligheid op alle onderwijsniveau's. INCLUSIEF"TOUR^GCAR| Vertrek: 7, 14, 22, 23, 24, 29, 30, 31 juli, 11, 12, 13, 18, 25, 26, 27, 28, 29 augustus Inclusief: 1 hotelovernachting, 1x ontbijtbuffet en vervoer U verblijft in een 3* hotel, alle kamers zijn voorzien van douche en toilet en het hotel beschikt over een lift. Antwerpen: dé stad om te shoppen, cultuur te snuiven, sfeer te 'proeven' op een gezellig terras of lekker te dineren in één van de vele restaurants. Ons hotel ligt op een toplocatie in het hartje van Antwerpen en op loopafstand van alle belangrijke winkelstraten, pleinen en bezienswaardigheden. - Ook supervoordelige stedentrips mogelijk naar: Parijs Berlijn Londen Praag Kopenhagen Boek nu: www.effeweg.nl ck£S&UUt*n nl of bel 0529 46 96 67 Cfjrwret/ ff ff Alle fouten voorbehouden. Prijzen zijn vanaf en per persoon o.b.v. boeking van 2 personen. Exclusief excursie- en entreegelden en 18,- reserveringskosten per boeking. door onze correspondent Wierd Duk BERLIJN - De Nationalsozialistische Untergrund (NSU) telt meer leden dan Beate Zschape en haar twee dode handlangers. Dat stelt de Ber- lijnse politicoloog Hajo Funke, gere nommeerd deskundige van rechts-extremisme in Duitsland. In München is het NSU-proces te gen de Duitse neonazi Beate Zschape (38) deze week hervat. Ze wordt onder meer verdacht van het plegen van negen racis tische moorden. Funke: „Bij de moord op een poli tieagente in Heilbronn, in 2007, hebben getuigen nog een aantal mannen gezien. Het trio heeft in al die jaren bovendien onder gronds veel steun gekregen. En er zijn aantoonbare banden met het internationale neonazi-netwerk Blood and Honour." Volgens Funke kenden de inlich tingendiensten al rond 2000 het gevaar van de NSU. Waarom het trio, dat pas in 2011 tegen de lamp liep, niet eerder is aangehouden is hem een raadsel. Funke verdenkt de veiligheids diensten in met name de Oost-Duitse deelstaten Saksen en Thüringen ervan bewust onder zoek te saboteren. „In die deelsta ten zijn de verbanden tussen de inlichtingendiensten en rechts-ex- treme groepen zeer discutabel." De neonazi's vormen in Duits land geen directe, politieke bedrei-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 8