Gemeenteraad kan school nog even redden GEOPEND ACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN 25 to-16 uur door 'My Sweet Pie' My Sweet Pie maakt originele, smaakvolle taarten en andere zoete en hartige lekkernijen. Bij aankoop keuken Nu GRATIS 3-in-i kraan t.w.v. 949,- Kloosterweg 6 Kapelle 7-574,- I KEUKENSTUDIO www.ssk-keukenstudio.nl DONDERDAG 16 MEI 2013 De gemeenteraad kan nog een stokje steken voor de sluiting van De Piramide, maar wethouder Cees Liefting denkt dat dit niet wenselijk is. Het toekomstperspectief van de school in de Terneu- zense binnenstad is vanwege een geringe aanwas immers somber. En dus is de kans groot dat het schoolplein na de zomer altijd, zoals hierboven, leeg blijft. Inzet: Leerlingen van De Piramide in 2010 in gelukkiger tijden, foto's Peter Nicolai door Tom Scheele en Raymond de Frel TERNEUZEN - De klap kwam hard aan begin deze week bij de ouders van de kinderen van openbare ba sisschool De Piramide in de Terneu- zense binnenstad. Hun verzet te gen de voorgenomen sluiting van de kleine school na dit schooljaar heeft niet mogen baten. Of Er is namelijk nog een troef die kan worden uitgespeeld: de ge meenteraad van Terneuzen. On- derwijskoepel Leertij-Kapriom wil de openbare basisschool na melijk laten fuseren met de katho lieke school De Kameleon. En om dat volgend schooljaar het aantal leerlingen dat op oktober 2012 op De Piramide zat als uitgangs punt geldt voor het voortbestaan van de school, kan de raad slui ting nog voorkomen. Het aantal was toen namelijk 24, een boven de landelijke opheffingsnorm. Als de raad in juni niet akkoord gaat met de fusie, moet de school in elk geval nog een jaar door. Jos Verdurmen (TOP/Gemeente- belangen) en Jack Begijn (CDA) zinspeelden daar dinsdagavond op tijdens de vergadering van de raadscommissie Samenleving. Ook GroenLinks wil dat 'er alles aan wordt gedaan om de school overeind te houden'. Zij opperden dat nadat ouder Simone van Hove en voorzitter Ronald Meijer van de Wijkraad Binnenstad nog eens hadden bepleit dat een binnen stad zonder basisschool echt niet kan. „Waar een wil is, is een weg", betoogde Meijer. Wethou der Cees Liefting is er geen voor stander van om de school nog een jaar overeind te houden. „Maar de raad besluit over de fusie, het gaat immers om een openbare school. Ik vrees echter dat nog een jaar doorgaan de motivatie niet ten goede komt." Bovendien verwacht Liefting niet dat veel ouders hun kind volgend jaar naar een school met een onze kere toekomst sturen. Verdurmen vindt dat de gemeente ook eens De Wijkraad Binnenstad en ouders van leerlingen van De Piramide geven de hoop op behoud nog niet op. in de spiegel moet kijken. „Wij hebben door de komst van zorgin stellingen als Zeeuwse Gronden in de binnenstad zelf de bevol kingssamenstelling veranderd. Dus hebben we nu ook een zorg plicht." Liefting weerlegde dat met cijfers. „In maar vijftien pro cent van de huurwoningen in de binnenstad wonen kinderen. Gro te gezinnen trekken weg in ver band met ruimtegebrek en boven dien zijn er ook binnenstadbewo ners die hun kinderen nu al naar een andere school dan De Pirami de laten gaan." De kinderen zelf hebben voorlo pig nog geen last van het besluit. Vol enthousiasme renden ze gis terochtend de school uit om zich uit te leven tijdens een vrije mid dag. „We hadden het ook wel ver wacht, maar het is toch een flinke domper", zegt een moeder. Dat de kinderen nu allemaal naar De Kameleon gaan is nog niet zeker „We gaan rustig zoeken naar een nieuwe school in de omgeving. De keuze kan net zo goed op een andere school vallen." „We gaan er voor vechten", zegt Simone van Hove. „Zolang er nog een kans is om iets te behouden, moeten we die grijpen. Al zijn het alleen maar de eerste twee klassen. Beter iets dan niets." Van Hove vindt niet dat het rapport dat is opgesteld recht doet aan de situatie. „Ik waardeer het dat er een onderzoek is opgesteld. Maar als je dan niet verder kijkt dan je neus lang is en alleen met harde feiten komt, is het in mijn ogen verspilde moeite." industrieterrein 'De Smokkelhoek' Tel. 0113 - 33 00 04 compleet Geopend: maandag t/m donderdag 9.30 tot 17.30 uur vrijdag 9.30 tot 21.00 uur koopavond! zaterdag 9.30 tot 16.00 uur Volg ons ook via

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 69