Christenunie en D66 hekelen rol Van Schaik bij clustering in Axel Wie begint, raakt verslaafd 24 ZEEUWS-VLAANDEREN Parkeerverbod Tivoliweg nog niet ingevoerd 'Trots dat we dit konden doen' NIEUWE BRANDWEERKAZERNE Ralf Flemm, oud-eigenaar van disco Joy, krijgt geen toestemming voor jongeren- activiteiten in strandpaviljoen Groede. Kijk voer-het^aatste nieuws ook op: www.pzc.nl VERBOUWINGSOPRUIMING TERNEUZEN WÉ GEH£LE ZOMER 0*N\eS m HEREN ^OL\-EcT*E COLLECTIE 2013 KoX/° ALLE SPIJKERBROEKEN 25% KORTING door Karlijn de Splenter In de rubriek 'Prikbord' wordt het ver haal achter een advertentie op internet of het traditionele 'supermarktprik bord' verteld. De plaatser ervan legt uit wat hij of zij zoekt of in de aanbie ding heeft. Ophef na weigeren 'uitgaan op strand' Monique met haar nieuwste verkoopobject: een loopkar. foto Peter Nicolai Advertentie: Te koop: loopkarre tje in de vorm van brandweer auto Waar: Facebookpagina '2e hands Gemeente Hulst' Wie: Monique de Backere uit Hulst Prijs: 25 euro Ze ergerde zich zo aan Marktplaats, dat Moni que de Backere drie maanden geleden be sloot een eigen Facebookgroep op te richten om haar tweede hands spullen te verkopen. Bin nen een dag had ze tweehonderd leden. En dat aantal groeit nog steeds. Inmiddels heeft de pagina '2e hands Gemeente Hulst' ruim tweeduizend leden. De Backere beheert de pagina in haar eentje. Dat kost veel tijd. „Ik heb maar met mezelf afgespro ken dat ik alleen 's ochtends en 's avonds even op de pagina mag kijken," vertelt Monique. „Ik stak er op den duur zóveel tijd in." Op de pagina zijn constant men sen te vinden. Monique merkt dat het goed loopt. Dat blijkt ook uit de reacties die ze krijgt. „Laatst werd ik herkend bij de su permarkt en kreeg ik een compli ment over de pagina. Voor men sen die wat minder te besteden hebben is het ideaal dat er vooral mensen uit de gemeente Hulst op zitten. Ze hoeven geen ver zendkosten betalen omdat ze het product zelf makkelijk kunnen ophalen." Het concept slaat in ie der geval aan, want in de gemeen te Terneuzen en Sluis is het idee inmiddels ook opgepikt. Door de populariteit van de pagi na zakken de advertenties snel naar beneden. Maar daar hebben de gebruikers iets op gevonden. „Op het moment wordt er veel 'ge-upt'. Leden reageren dan op hun eigen fotoalbum met het woordje 'up', zodat het album weer bovenaan de pagina staat." Zelf zet Monique ook adverten ties op de Facebookpagina, vooral kinderspeelgoed. Het nieuwste ar tikel is een loopkarretje in de vorm van een brandweerwagen. „Onze zolder staat vol met kin derspullen die we niet meer ge bruiken. Bovendien: als je een maal aan het verkopen begint, raak je er echt aan verslaafd." De pagina is via Facebook te bezoe ken voor iedereen met een Face- book-account. gisteren mee. „We kunnen echt niet ingaan op het verzoek van meneer Flemm. Het kan niet vol gens het bestemmingsplan, en daarnaast kunnen we hoogstens twaalf keer een ontheffing geven voor zulke activiteiten. En dit ver zoek ging om veel meer dagen." Flemm wil niet inhoudelijk reage ren. „Ik ben een beetje geschrok ken van de reacties onder mijn be richt op Facebook. Daar krijgt de gemeente er erg van langs en dat was niet mijn insteek. Ik heb ge woon antwoord willen geven op de vragen die ik krijg van jonge ren en duidelijk willen maken: dit gaat niet door, om die en die reden." Flemm en de gemeente Sluis blijven in gesprek over moge lijkheden voor jongerenvoorzie- ning (al dan niet een disco) op een andere locatie. „Want we wil len dat heel erg graag", aldus de gemeentewoordvoerster. HULST - De borden liggen klaar, maar de gemeente Hulst kan voor lopig geen eind maken aan de ge vaarlijke situatie met geparkeerde auto's op het gedeelte Tivoliweg tussen de Glacisweg en de Dubbe le Poort. Er is namelijk bezwaar gemaakt tegen het besluit van bur gemeester en wethouders om er een parkeerverbod in te stellen, zodat er nu eerst een hele proce dure moet worden afgewerkt. Automobilisten begonnen er aan de rechterzijde van de weg te par keren toen tijdens de werken aan de Bierkaai de Dubbele Poort tij delijk afgesloten was. „En nu vindt iedereen het normaal", zegt wethouder Clen de Kraker. „Maar er is een levensgevaarlijke situatie ontstaan. Met name als je als auto mobilist een fietser moet passe ren en er tegenliggers komen. Dat willen we gewoon niet." door Martijn de Koning GROEDE - Tientallen West- Zeeuws-Vlamingen reageren boos op de weigering van het Sluise B en W om feesten voor jongeren toe te staan op een strandpaviljoen bij Groede. Op de Facebook-pagina van de voormalige discotheek Joy spuwen ze hun gal. Ralf Flemm, tot de sluiting van af gelopen jaar eigenaar van Joy in Cadzand-Bad, deelde eerder deze week op de Facebookpagina van Joy mee dat 'de gemeente heeft besloten dat een uitgaansvoorzie ning niet in het bestemmingsplan past'. Flemm had bij de gemeente Sluis een aanvraag gedaan voor het in de avonduren ombouwen van strandpaviljoen Groede tot uitgaansgelegenheid. Dat pavil joen staat op het naaktstrand, vlakbij 't Killet je. Er kwamen bijna honderd reac ties op het bericht, bijna allemaal vol onbegrip. De raadsfracties van Lijst Babijn en de WD stelden meteen schriftelijke vragen aan het college, met de vraag of de be wering van Flemm klopt. Ja, die klopt, deelde een woord voerster van de gemeente Sluis HULST - Burgemeester Jan-Frans Mulder van Hulst wacht op water voor de opening van de nieuwe brandweerkazerne en gemeentewerkplaats op het in dustrieterrein Hogeweg in Hulst. Mulder wordt geassisteerd door wethouder Adri Totte en wethouder Glenn de Kraker. „We mogenr trots zijn dat we er in geslaagd zijn, in deze tijden van financiële krapte, dit alles te realiseren." De bouwkosten bedroegen zo'n 4 miljoen euro. Zaterdag 18 mei is er van 13.30 tot 16.30 uur open huis. foto Camile Schelstraete 50% 25°/ door Raymond de Frel TERNEUZEN - Wethouder Co van Schaik van de gemeente Terneuzen moet zijn voorzitterschap van cul tureel centrum De Halle neerleg gen. Dat vindt D66. Ook de Chris tenunie hekelt in de discussie over het clusteren van welzijnsvoorzie ningen in Axel de verwevenheid van functies van Van Schaik. Het clusteren van activiteiten op twee locaties is nodig om de kwa liteit van welzijnsvoorzieningen op peil te houden, vindt het colle ge. De Halle wordt dé centrale plek, waarin onder meer welzijns organisatie Aan Z een vaste stek krijgt. Die houdt nu nog activitei ten in het Gregoriuscentrum, de tweede beoogde locatie voor clus tering. Het Gregoriuscentrum vreest de huren voor verenigin gen met veertig procent te moe ten verhogen, als zij Aan Z kwijt raakt als vaste huurder. Met als ge volg dat verenigingen en later ook het centrum ter ziele gaan. Hoewel wethouder Cees Liefting over de clustering gaat, kreeg zijn Van Schaik tijdens de raadscom missie Samenleving van Gerry Loof (Christenunie) en Charles ten Hengel (D66) van onder uit de zak. „Het lijkt of de wethouder met zichzelf onderhandelt. Hij is wethouder, voorzitter van Aan Z én voorzitter van De Halle", aldus Loof. Ten Hengel: „Ik zeg niet dat het waar is, maar er gaan geluiden over vriendjespolitiek. Daarom moet Van Schaik stoppen als voor zitter van De Halle." Van 'dubbe le pettengedrag' is volgens Van Schaik geen sprake. „Dat blijkt wel uit het feit dat het bestuur van De Halle de nodige verbou wing (a 6 ton) voor deze cluste ring niet zo ziet zitten. De Halle zit bijvoorbeeld niet zo op de bil jarters te wachten. In dat licht denk ik dat het met het Gregorius centrum ook wel goedkomt."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 68