ngj CL Goes: winkels per direct elke zondag open 66 Lopen is een hobby, en het is een heel goed doel waar we ons voor inzetten." fSSSa 26 BEVELANDEN en THOLEN Fietspaden op de schop op Tholen en N-Beveland Rondreizen THAILAND n JSSd Efigjj KRAS.NL Het Bevelandse team 'Worstel en kom boven' is helemaal klaar voor de Roparun. En als het aan de sporters ligt, wordt het gewoon mooi weer. MOTTO: LEVEN TOEVOEGEN AAN DAGEN AMAZING EXOTISCH COMPLEET Team 2 8 2 is er klaar voor Roparun team 'Worstel en kom boven' foto Team Worstel en kom boven door Rebecca van Kaam GOES - Team 282: Worstel en kom boven. „De strijd tegen kanker is ook worstelen en boven komen. En voor het team is het lopen van Parijs naar Rotterdam ook een soort worstelen en bovenkomen", zegt Frans Geijs uit Wolphaarts- dijk, loper en een van de oprich ters van het team. één van de drie teams uit de Bevelanden en Tho- len. Vorig jaar liep het 24 koppige team, van fotograaf tot fietser, voor het eerst mee. Het zijn alle maal mensen van de Bevelanden, op teamcaptain Thomas Wander na, die uit Steenbergen komt. „Ik ben de vreemde eend in de bijt", grapt Wander. Geijs gaat de ro parun voor de vierde keer lopen. Hij liep al twee keer mee met een team uit Rotterdam, en nu voor de tweede keer met Worstel en kom boven. Over de weersver wachting voor dit weekend, re gen, maakt hij zich niet druk. „Ik ben optimistisch, het wordt ge woon mooi weer." Maar als het dan toch gaat regenen, komen de extra kleding en dekens, die van wege de weersvoorspellingen mee worden genomen, goed van pas. „Als het echt slecht weer wordt zal het wel extra zwaar wor den met tegenwind en kou in de nacht." Met alleen een busje, fietsers, lo pers en droge kleding ben je er niet. „Er gaat een trailer mee met slaapplaatsen en kookvoorzienin- gen. En ook een aanhanger met een wc en een douche", aldus Ri chard de Vlieger uit Lewedorp, één van de lopers in het team. „En naast de lopers, fietsers - die de lopers begeleiden - en chauf feurs gaan ook een fotograaf, mas seurs en mensen van de catering mee." Alle mensen van het team hebben iets met hardlopen. „Wat best wel bijzonder is, is dat van de vier fietsers, drie mensen ook hardlopers zijn. En de masseurs ook", zegt Geijs. Naast het ophalen van geld voor het goede doel is het neerzetten van een sportieve prestatie dan ook het doel van het team. „Een sporter is geen sporter als die niet bezig is met presteren. Maar ons grootste doel is natuurlijk om zo veel mogelijk geld op te halen voor het goede doel." De Vlieger kan dit alleen maar bevestigen. „Lopen is een hobby, en het is een heel goed doel waar we ons voor inzetten. Het is leuk om de medemens zo te kunnen helpen." Ze hebben dan ook al verschillen de activiteiten georganiseerd om zoveel mogelijk geld op te halen. „We hebben bijvoorbeeld een Hol landse avond gehouden, lege fles sen ingezameld en een hardloop- Richard de Vlieger GOES - GroenLinks in Goes wil dat winkels per direct iedere zondag open mogen. Nadat dinsdag duide lijk werd dat een ruime meerder heid in de Eerste Kamer de ge meenten zelf het aantal koopzonda gen wil laten bepalen, zal de fractie aan B en W vragen om winkeliers alvast toestemming te geven hun deuren op zondag te openen. De partij wil dat het Goese colle ge op korte termijn regels voor de zondagopening vaststelt. Groen Links wil dat die regels er zijn wanneer de nieuwe Winkeltijden wet op 1 juli aanstaande van kracht wordt. Tot die tijd moet het gemeentebestuur de openstel ling van winkels op zondag gedo gen, vindt GL. GroenLinks wijst er op dat het ook binnen verruimde winkeltij den aan de winkelier zelf blijft te evenement in Wolphaarsdijk geor ganiseerd. We hebben ook nog een paar goede sponsoren. De tel ler staat nu op 13.500 euro. Zaterdagmorgen vertrekt het team naar Parijs. Diezelfde avond, om 22.26 uur om precies te zijn, zal het eerste team beginnen aan de ruim 500 kilometer lange tocht. „Er zijn acht lopers, en die wisselen elkaar elke kilometer af', vertelt de Vlieger. „We hebben extra trainingen gedaan. Zo heb ben we getraind op de estafette en hebben we een nachttraining gedaan." Ze hebben zich ingeschreven voor de snelheid van 13 kilometer per uur. „Daar zijn we vorig jaar op weggegaan, en met een gemid delde snelheid van 13,6 kilometer per uur is gebleken dat we dat aan kunnen", aldus Wander. Voor de rest blijft het draaiboek vrijwel besluiten wanneer hij open is. Wel wordt de winkelier daarin meer vrijheid geboden, waardoor hij zijn openingstijden beter af kan stemmen op de wensen van de consument. De zondagsopenstelling houdt de Goese gemoederen al langer be zig. Binnen de raad is een duidelij ke splitsing te zien in voor- en te genstanders. De SGP-CU is het felst tegen, de partij heeft recent nog een handtekeningenactie ge houden tegen uitbreiding van het aantal koopzondagen. D66 diende eerder een motie in voor een maandelijkse koopzondag. In het collegeprogramma is vastgelegd dat er deze periode niets aan het aantal koopzondagen verandert, ongeacht wat er gebeurt. pagina 28 en 29: Koopzondagen: open en dicht De Roparun is een estafetteloop ten bate van mensen met kanker. Het motto van de Roparun: 'Leven toevoegen aan de dagen, waar vaak geen dagen meer kunnen worden toegevoegd aan het leven' De Roparun voert van Parijs naar Rotterdam en sinds vorig jaar ook van Hamburg naar Rotterdam. Een Roparunteam bestaat uit maxi maal acht lopers. Die lopen ieder gemiddeld 65 kilometer, ofwel ruim anderhalve marathon. Daarnaast bestaat een team uit mi nimaal twee fietsers en een aantal mensen die voor begeleiding van de lopers zorgen. Daarbij gaat het onder meer om verzorgers, cateraars en chauf feurs. De Roparunners moeten niet al leen een sportieve prestatie leve ren, maar ook geld zien op te ha len door allerlei acties. Zo is het verkopen van Roparun-lo- ten voor teamleden verplicht Sinds de Roparun in 1992 voor het eerst werd georganiseerd is al meer dan 51 miljoen euro bijeen gelopen. De editie .van 2012 bracht een be drag van 5,5 miljoen euro op. Er zijn prijzen voor de drie teams met de hoogste opbrengst on de zes teams die de tocht het snelst volbracht hebben. Schouwen-Duiveland is vertegen woordigd met twee teams: de Schouwen-Duiveland Runners en het Bru's Running Team. hetzelfde, want dat is ons vorig jaar goed bevallen. Alleen de sa menstelling van het team is iets veranderd; er zijn twee nieuwe lo pers." Volgens De Vlieger gaat het team de finish zeker halen. „Van Parijs naar Rotterdam, het is een imposante afstand", zegt hij. „Maar het gaat ons lukken, al is het maar door de motivatie die we krijgen van het juichende pu bliek." SINT-MAARTENSDIJK - Waterschap Scheldestromen voert eind deze maand werkzaamheden uit aan fietspaden bij Sint-Maartensdijk en Kamperland. In die laatste plaats gaat om het fietspad langs de provinciale weg (N255) tussen Kamperland en de Banjaard. Over een lengte van ruim twee kilometer wordt het as falt gefreesd en vervangen door een betonnen verharding. In Sint-Maartensdijk vinden de zelfde werkzaamheden plaats. Daar gaat om het fietspad langs de N286. De afstand is hier iets be scheidener: ongeveer 600 meter. Op beide locaties wordt één rijstrook van de hoofdrijbaan afge sloten. Het verkeer wordt door re gelaars over de nog beschikbare rijdbaan geleid. De fietspaden zijn helemaal afgesloten. Er wor den omleidingsroutes ingesteld. r L .1 Vertrek: 15 juni t/m 26 oktober laatste gegarandeerde plaatsen in juni! met o.a. Bangkok, Chiang Mai en Cha-Am incl. vlucht, excursies en NL-spr. reisleiding Zie www.kras.nl/36362 Vertrek: 30 mëi t/m 12 oktober allerlaatste plaatsen juli augustus! met o.a. Bangkok, Khao Sok en Koh Samui incl. vlucht, excursies en NL-spr. reisleiding Zie www.kras.nl/36370 Vertrek: 11 juni t/m 29 oktober strandverlenging op Samui mogelijk! met o.a. Bangkok, Phang Nga Baai en Krabi incl. vlucht, excursies en NL-spr. reisleiding Zie www.kras.nl/36371 Vertrek: 20 juni t/m 3 oktober naar werkelijk alle highlights! met o.a. de Gouden Driehoek en Koh Samui 3 incl. vlucht, excursies en NL-spr. reisleiding 8 Zie www.kras.nl/36366 waarom zou je meer betalen BOEK ONLINE of bel 0900-9697 iscpm

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 62