zonaagi GEOPEND Nog veel losse eindjes rondom De Wemel dit niet in november gebeurd BEVELANDEN en THOLEN 25 inksterdag en 26 me 2e Pink£ tv f WÊÊÊtÊÊÊÊKÊÊÊÊÊk voor c/e deur XUSkopping door 'My Sweet Pie' JVIy Sweet Pie maakt originele, smaakvolle taarten en andere zoete en hartige lekkernijen. Kloosterweg 6 Kapelle KEUKENSTUDIO t www.gostores.nl/roosendaal www.ssk-keukenstudio.nl DONDERDAG 16 MEI 2013 VOOr rid stores Afslag 23 Roosendaal-Oost. Easy! industrieterrein 'De Smokkelhoek' Tel. 0113 - 33 00 04 m .if kiO AA. Geopend: maandag t/m donderdag 9.30 tot 17.30 uur I vrijdag 9.30 tot 21.00 uur koopavond! zaterdag 9.30 tot 16.00 uur Volg ons ook via door Luc Oggel elektriciteit rond de oesterput, foto Johan van der Heijden Toen hij aankwam zag hij brand weerauto's, een berg publiek én zijn brandende loodsje. Woensdagochtend blijkt dat het loodsje aan de rand van de oester putten volledig is uitgebrand. Het dak is ingestort, het plafond is uit gebrand, het interieur is een (nog) rokende puinhoop. Ergens is die smeulende brij staan restan ten van machines, computers en verpakkingsmateriaal. Het loodsje van Delta Ostrea werd gebruikt om oesters uit de nabijgelegen put te verwerken en in te pakken. „Gelukkig is dit niet in december gebeurd", zegt Van de Plasse. „Want dat is voor ons de drukste tijd van het jaar. Nu is het even stil, maar in juni, juli en augustus, hebben we topdrukte." In de zomer schreeuwen de Italia nen om oesters: het is dan extra druk. De export naar Italië zorgt ervoor dat het oesterseizoen ei genlijk nooit ophoudt. „Oesters melken dan wel, maar de Italia nen willen ze dan juist hebben." Van de Plasse denkt niet dat de loods nog opgeknapt kan worden. „Hoe het verder moet, weet ik ei genlijk niet. Dat moeten we nog even bekijken. Los daarvan heb ben we best veel schade. De ma chine die erin stond kostte 15.000 euro. En we hebben tienduizend euro eigen risico." Delta Ostrea kan een deel van de productie overhevelen naar Zee- land's Roem. „Ja, solidariteit be staat nog wel in Yerseke", zegt Van de Plasse. WEMELDINGE - Een definitief be sluit over de uitbreiding en verbou wing van dorpshuis De Wemel in Wemeldinge tot multifunctioneel centrum wordt pas genomen als er duidelijkheid is over beheer en ex ploitatie. Dat zei wethouder Leo Kosten de ze week tijdens de voorbereiden de raadsvergadering over het on derwerp. Dat zou kunnen beteke nen dat de gemeenteraad niet op 11 juni, zoals nu nog de bedoeling is, maar later een besluit over het plan neemt. De raad besprak dinsdag het voor stel van burgemeester en wethou ders om 575.000 euro beschikbaar te stellen om de aanpassingen aan De Wemel te kunnen uitvoeren. Eerder is al besloten dat de biblio theek en de kinderopvang zullen worden ondergebracht in het dorpshuis. Voor de planvorming is een architect ingeschakeld die na overleg met de diverse gebrui kers een bouwplan en kostenra ming heeft opgesteld. De kosten van de eerste versie van het gepre senteerde bouwplan werden ge raamd op zo'n 665.000 euro inclu sief btw, terwijl in de rapportage van Synarchis werd uitgegaan van ongeveer vijf ton. Vervolgens is besloten het plan voor de verbou wing en uitbreiding te versobe ren. Volgens het college is het be oogde bouwplan 'grotendeels po sitief ontvangen' door de verte genwoordigers) van de huidige beheerder, de bibliotheek, kinder opvangorganisatie Kibeo, de werk groep Toekomst De Wemel en de Stichting Bewonersbelangen We meldinge. Binnen de raad leven echter nog veel vragen over het voorstel, bleek dinsdagavond. CDA, Chris tenunie en PvdA waren nog kri tisch, met name over de kosten (CDA, PvdA) en exploitatie en be heer (CU). De SGP daarentegen sprak van een 'strak plan' en 'over bodige commotie', maar wil wel wachten met aanbesteding tot met alle betrokkenen overeen stemming is bereikt. Wethouder Leo Kosten erkende dat er nog geen 'sluitend verhaal' is wat be treft de exploitatie, maar volgens hem zijn de gesprekken met de gebruikers positief en construc tief. Op de vraag van PvdA'er Hans Riel of gebruikers een ta riefsverhoging voor de kiezen zul len krijgen, antwoordde Kosten dat het college daar nog geen 'uit gekristalliseerde gedachte' over heeft. „Er zou een verandering ten opzichte van zaken als huur en consumpties kunnen aanko men, maar dat is puur om de dorpshuizen in Kapelle en We meldinge meer gelijk te trekken. De Vroone in Kapelle is een stuk duurder dan De Wemel. Maar het is niet de opzet om met zo'n ver hoging de verbouwing te realise ren, aldus Kosten. De investering van 575.000 euro kan volgens het college voor 25.000 gedekt wor den uit de vrijvallende voorzie ning voor groot onderhoud van de bibliotheek. De extra afschrij vingslasten voor het resterende bedrag kunnen worden gedekt binnen het programma Welzijn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 61