CL Goes wil acuut winkelen op zondag Jarig Cameramuseum opent portretstudio KRAS.NL Goes wil leren van treinramp in Wetteren 26 SCHOUWEN-DUIVELAND Rondreizen THAILAND Geen 'preuvenemint' meer tijdens de Havendagen Zierikzee. Te duur. Er komen nu mosselen en fish chips op tafel. Zie www.kras.nl/36362 Zie www.kras.nl/36370 Vertrek: 11 juni t/m 29 oktober strandverlenging op Samui mogelijk! met o.a. Bangkok. Phang Nga Baai en Krabi incl. vlucht, excursies en NL-spr. reisleiding Zie www.kras.nl/36371 Vertrek: 20 juni t/m 3 oktober naar werkelijk alle highlights! met o.a. de Gouden Driehoek en Koh Samui 5 incl. vlucht, excursies en NL-spr. reisleiding 8 |3 Zie www.kras.nl/36366 S BOEK ONLINE of bel 0900-9697 iscpm Prijzen 7<in pc. temn andea vermeld Pn,zen s,jn exclusief reservermgskosten en Calamiteitenfond;. waarom zou je meer betalen door Luc Oggel GOES - GroenLinks in Goes wil dat winkels per direct iedere zondag open mogen. Nadat dinsdag duide lijk werd dat een ruime meerder heid in de Eerste Kamer gemeen ten zelf het aantal koopzondagen wil laten bepalen, zal de fractie aan B en W vragen om winkeliers al vast toestemming te geven hun deuren op zondag te openen. De progressieve partij wil dat het Goese college van B en W op kor te termijn regels voor de zondag opening vaststelt. GroenLinks wil dat die regels er zijn wanneer de nieuwe Winkeltijdenwet op 1 juli aanstaande van kracht wordt. Tot die tijd moet het gemeentebe stuur de openstelling van winkels op zondag gedogen, vindt GL. GroenLinks wijst er op dat het ook binnen verruimde winkeltij den aan de winkelier zelf blijft te besluiten wanneer hij open is. Wel wordt de winkelier daarin meer vrijheid geboden, waardoor hij zijn openingstijden beter af kan stemmen op de wensen van de consument. De zondagsopenstelling houdt de Goese gemoederen al langer be zig. Binnen de gemeenteraad is een duidelijke splitsing te zien in voor- en tegenstanders. De combinatie van SGP en CU is het felst tegen. Deze partij heeft recent nog een handtekeningenac tie gehouden tegen uitbreiding van het aantal koopzondagen in de Goese binnenstad. D66 is voorstander van winkelen op zondag. Deze partij diende eer der al een motie in voor een maandelijkse koopzondag. In het Goese collegeprogramma is vastgelegd dat er deze raadsperio de niets aan het aantal koopzonda gen verandert, ongeacht wat er ge beurt. pagina 28 en 29: Koopzondagen: open en dicht door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Het Cameramuseum in Zierikzee bestaat één jaar en heeft zichzelf getrakteerd op een studio, waarin bezoekers zichzelf kunnen laten vereeuwigen in Schouwse kle derdracht. De studio werd woensdagmiddag geopend door burgemeester Ge rard Rabelink. „Het plan voor de studio hadden we al een tijdje. Nu hebben we het materiaal bij el kaar. Daarom hebben we besloten van de opening van de studio en het eenjarig bestaan op 15 mei één feestje te maken", legt pen ningmeester Marieke Bos van het museum uit. De apparatuur komt van de Zie rikzeese fotograaf en initiatiefne mer van het museum Bob Noomen en van studio Frans Moison uit Heinkenszand. De kle ding is geleend van theatergroep De Rederijkers. „Wat u hier gaat doen, doet me denken aan Volen- dam en is ontzettend leuke recla me voor Zierikzee", zei Rabelink, nadat hij het het gordijn voor de studio had weggetrokken. Het geheel op vrijwilligers draaiende museumpje heeft een moeilijk eerste jaar achter de rug. Het bezoekersaantal bleef steken op duizend. Maar inmiddels neemt de naamsbekendheid toe en weten steeds meer fotoclubs, schoolklassen en andere gezel schappen de weg naar de Vis- straat in Zierikzee te vinden. In september worden twee bussen met Belgische bezoekers ver wacht. Met twee- tot vijfduizend bezoekers per jaar komt het niet gesubsidieerde Cameramuseum uit de kosten. GOES - Een ramp zoals die met de goederentrein in het Belgische Wetteren is dé nachtmerrie van Goes. Dat zegt burgemeester René Verhulst. Hij wil daarom in de eerstvolgen de vergadering van de Veiligheids regio bespreken wat de lessen zijn. In Goes rijden dagelijks goe derentreinen met gevaarlijke stof fen dwars door de stad. Bij de ge meente is exact bekend om welke stoffen het gaat, maar dat wil niet zeggen dat er nooit iets mis kan gaan. In zijn algemeenheid, maar ook voor Goes, is het het 'meer dan waard' om het gevaar van che mische transporten door woonge bied nader te bekijken, schrijft Verhulst. Ook de Borselse burge meester Jaap Gelok is bezorgd over met name wie er verantwoor delijk is in het geval het mis gaat. Vertrek: 30 mei t/m 12 oktober allerlaatste plaatsen juli augustus! met o.a. Bangkok, Khao Sok en Koh Samui incl. vlucht, excursies en NL-spr. reisleiding door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - De stichting Horeca Havendagen zet geen Culinaire Boulevard meer op poten tijdens de Havendagen Zierikzee. De kos ten ervan staan niet meer in ver houding tot wat de restauranthou ders kunnen verdienen in hun eet stalletjes. Het gaat vooral om de gestegen kosten van beveiliging op donderdagavond, vrijdag en za terdag als de Culinaire Boulevard geopend is. Ook de vloer in de lan ge feesttent op de Engelse Kade was een forse post op de begro ting. De horeca wilde er daarom compleet mee stoppen. Dat was tegen het zere been van de andere helft van de organisa tie: de stichting Promotie Haven dagen Zierikzee. Zij heeft de feest tent nodig voor de lunch die zij op zaterdagochtend aanbiedt aan haar vip-gasten. Na een stevige vergadering, waarbij de horecaver- tegenwoordiging naar verluidt ca fé De Biet met slaande deuren ver liet, werd een compromis bereikt. De horeca liet zich overtuigen door het argument dat met het verdwijnen van de feesttent er geen slecht weer accomodatie overblijft, waardoor er op straat niets meer te verdienen valt. Voorzitter Ernesto Besling van de stichting Horeca Havendagen be vestigt het sd^rappen van de Culi naire Boulevard. „Na overleg is toch besloten om een driedaags horeca-evenement te organiseren op de Engelse Kade. Thema is mosselen en we willen een aan hangend thema van 'De langste mosseltafel van Nederland'. De rest moet nog worden uitge werkt," aldus Besling. Volgens een andere woordvoerder gaat het hierbij om een frituur voor fish chips. Ook in Yerseke zijn problemen rond Mosseldag. Hier draait het om een gebrek aan vrijwilligers, waardoor de organisatie geheel op de visserijvereniging rust. Die wil een simpeler programma en meer geld voor een bakje mossels. De Zierikzeese Havendagen wor den dit jaar van 22 tot en met 24 augustus gehouden. EVA AIR Vertrek: 15 juni t/m 26 oktober laatste gegarandeerde plaatsen in juni! met o.a. Bangkok, Chiang Mai en Cha-Am incl. vlucht, excursies en NL-spr. reisleiding Culinaire Boulevard exit De Culinaire Boulevard tijdens de Zierikzeese Havendagen van 2011. Het evenement met eetstalletjes van verschillende restaurants is te duur geworden voor de horeca. Er komt dit jaar een grote mosseltafel en een frituur voor fish chips, archieffoto Izaak Verkeste

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 56