UIT 11 Fotofestival Naarden focust op het buitenland Thuis in uw situatie Maandag, Tweede Pinksterdag, gaan Zeeuwse kastelen en omliggende tuinen en parken open voor het publiek. De Dag van het Kasteel wordt landelijk voor de zesde keer gehouden. DONDERDAG 16 MEI 2013 NOTARIS PRAKTIJK VAN DONGEN door Margriet van Seumeren Foto van André Kuipers. Voor de tweede keer organiseert Feiko Koster samen met Eduard Plantinga het Fotofestival Naarden. Koster is zelf ook fotograaf. De laatste maanden zijn hectisch. Twee jaar geleden kwam een re cord aantal van liefst 23.000 bezoekers. Het Fotofestival, dat 18 mei begint, telt dit jaar elf-locaties, waarvan negen binnen. Het thema is 'Don't stay here - Dutch photography on the move'. „Wij hebben dit onderwerp gekozen om dat we vinden dat reizen ons in het bloed zit. Veel Nederlandse kunstenaars laten zich al jaren inspireren door wat zij zien in het buitenland. Ook Nederlandse fotogra fen werken veel over de grens. Wij hebben hen gevraagd hun visie te geven op het bui tenland. Het festival is geografisch inge deeld, iedere locatie heeft zijn eigen ge bied." In de Grote Kerk zijn fotografen te zien die in de Verenigde Staten hebben ge werkt. In de Gele Loods ligt het accent op China. Op de zolder van het stadhuis han gen foto's van Afrika, Bastion Oranje heeft als thema Europa en in het Vestingmu seum hangt het Midden Oosten. Een buitenbeentje tussen de fotografen is de ruimtevaarder André Kuipers. „Ieder een heeft de foto's gezien die hij vanuit zijn capsule in de ruimte heeft genomen van de aarde. Voor het eerst worden die geëxposeerd. De foto's zijn haarscherp, om dat er geen vocht in de lucht zit. Het zijn adembenemende platen die veel indruk maken." Het Fotofestival Naarden 2013 is van 18 mei t/m 23 juni te zien in Naarden-Vesting. Open: ma t/m do 11 -17 uur, vr t/m zo 10-18 uur. Pink sterdagen 10-18 uur. uw notaris voor wonen en familie Dam 37, Middelburg 0118 629155 www.notaris-vandongen.nl Dag van het Kasteel in Zeeland Slot Baarland, foto Ronald den Dekker Ter Hooge. foto Ruben Oreel SLOT BAARLAND Locatie: Slotstraat 7, Baarland Programma: 10.00-17.00 uur Friends of Folk, bestaande uit drie trouba dours, speelt oude volksmuziek. De Zeeuw se volkssterrenwacht Philippus Lansbergen komt met grote kijkers en telescopen, want ruim 400 jaar geleden zijn die uitgevonden door Hans Lipperhey. De uitvinder is er zelfbij! Kinderen kunnen met Napolitaanse solda ten varen in de gracht. Ook is er een hof nar en zijn er vele jonkvrouwen en solda ten, spinsters en weefsters. De torens en het benedenhuis zijn te bezichtigen. Er zijn verkoopkramen met antiek en curio sa, hoeden en streekproducten en er is vol op koffie, thee, frisdrank en broodjes. Entree op 20 mei: gratis. Website: www.slotbaarland.nl KASTEEL TER HOOGE Locatie: Breeweg 21,4371 SB Koudekerke Programma: 14.00-15.30 uur Het voormalige kasteel zelf is op de Dag van het Kasteel niet open voor publiek. Het om ringende landgoed - beheerd door Stichting Het Zeeuwse Landschap - is wel toeganke lijk. Om 14.00 uur is er een rondleiding over landgoed Ter Hooge. Deze wandeling, die geleid wordt door een ervaren natuurgids, gaat vooral in op de na tuur in dit parkbos. De wandeling duurt circa 1,5 uur. Het start punt is de parkeerplaats aan de Breeweg, te genover Kaasboerderij Pitteperk. Deelname kost 3,- per volwassene, kinderen tot 16 jaar betalen 1,50 en voor donateurs van Het Zeeuwse Landschap en hun huisgeno ten is deelname gratis. Vooraf aanmelden is niet nodig. Website: www.hetzeeuwselandschap.nl WANDELEN In de parken van Slot Moermond (Scho'u- wen-Duiveland), Kasteel De Hellenburg (Zuid-Beveland), Kasteel Westhove (Wal cheren) en Kasteel De Elderschans (Zeeuws-Vlaanderen), kan vrij worden ge wandeld. Slot Moermond: Het landgoed van het i3e-eeuwse slot biedt een diversiteit aan bos, gras- en rietvelden en waterpartijen.. Als u t geluk heeft kunt damherten spotten, en ook reeën, fazanten, buizerds, reigers, hazen en konijnen. Kasteel De Hellenburg: alleen de fundamen ten van het ten westen van Baarland gelegen kasteel zijn overgebleven. De middeleeuwse versterking ging waarschijnlijk al voor 1550 door overstromingen ten onder. Het kasteel terrein met opgemetselde fundamenten is opengesteld. Kasteel Westhove: In de bossen bij Dom burg ligt het i3e-eeuwse kasteel Westhove, compleet met torens en slotgracht. Vanaf het kasteel kan een wandeling worden ge- maakt door bos- en duingebied De Mante ling. Ook het vlakbij gelegen natuurmu seum Terra Maris is open. Kasteel De Elderschans: Het landgoed van buitenplaats De Elderschans bij Aardenburg is toegankelijk. Website: wwwscez.nl/kastelenenbuitenplaatsen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 51