UIT 5 DONDERDAG 16 MEI 2013 ASPERCESOEP Benodigdheden voor 6 kommen: bouillon; 1,5 liter aspergekook vocht; schillen en kontjes van as perges; peterseliestelen; 1 sjalot, grof gesneden; 1 dl witte wijn; 10 gekneusde peperkorels; 2 theele pels keukenzout En verder: 40 gram bloem; 35 gram boter; 2 eidooiers; 0,75 dl room; 6 gekookte asperges, in klei ne stukjes; snufje versgeraspte nootmuskaat; 1 theelepel azijn; 2 eetlepels gehakte peterselie. Bereidingswijze: Doe ingrediënten voor bouil lon in kookpan, breng op hoog vuur aan kook, houd 30 minu ten op een sudderpitje net on der kookpunt (geen bellen). Giet door zeef, laat afkoelen. Smelt boter, laat bruisen maar niet bruin kleuren. Voeg op vuur bloem toe, roer tot bloem gaat glanzen, zanderig ziet en notige geur afgeeft. Voeg paar soeplepels koude bouillon toe, roer tot het goed vermengd is. Ga door tot alle bouillon is gebruikt. Voeg aspergestukjes en noot muskaat toe. Houd 10 minuten net onder kookpunt, af en toe roeren. Proef, breng op smaak met peper, zout en drupje azijn. De soep moet lekker har tig zijn. Roer in schaaltje eidooier los in room, vermeng met 1 lepel hete soep. Meng roommengsel door soep. Warm al roerend even door, soep mag niet meer koken! Schep in kommen of diepe bor den, bestrooi met gehakte pe terselie. Geef er knapperige stukjes stokbrood bij. Lekker met koele Pinot Blanc of witte Bourgogne. Tip: meng hardgekookt, fijnge hakt ei door peterselie en gar neer de soep hiermee. Asperges en zalm. www.pzc.nl/uiteten gesoep, klas sieker kan bijna niet. Lekker har tig, romig, goedgevuld, met een toef je gehakte pe terselie. Hij plakte bijna aan mijn lepel. Eén uit het boekje, zoals koks hem vroeger leerden maken op de koksschool, toen er nog geen kant-en-klare basis voor roomsoep te koop was. Ik heb een oud basiskookboek voor koks erbij gepakt en ben aan de slag gegaan. Wie gekookte asper ges eet, kan gratis en voor niets van de schillen en kontjes een as pergebouillon trekken; de bonus van een koningsmaal. Je kan er eenvoudig een kruidenbouillon blokje aan toevoegen, maar ik maak hem volgens ouderwets re cept. Anton Swennen, mede-eigenaar, serveert bij stadscafé de Dighter in Vlissingen. foto's Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 45