Organisatie in haar nopjes met line-up UIT 3 PROGRAMMA ZEVENDE EDITIE INTERNATIONAL JAZZ FESTIVAL MIDDELBURG www.pzc.nl/uit DONDERDAG 16 MEI 2013 Vrijdag 17 mei, Café 't Schuttershof, Vrijdag 17 mei, Theater De Wegwij- Vrijdag 17 mei, De Pit, Terneuzen, Vrijdag 17 mei, De Spot, Middelburg, Zaterdag 18 mei, Gasthuiskapel, Kerk- Middelburg, 20.30 uur. zer, Nw. en St. Joosland, 20.30 uur. 21.00 uur. 21.00 uur (zaal open). straat, Tholen, 14.30 uur. The Big Shakedown met mix van fout, stout en goud The Big Shakedown bestaat uit vijf top artiesten die een dubieuze kijk hebben op het begrip top 100. Het repertoire bestaat uit een precieze mix van fout, stout en goud. De plak kerigste crooner, de ruigste rock 'n roll, kneiterhard spacen op de 60ties of toch liever het trainingspak weer eens uit het vet met Technotronic? Het kan allemaal bij deze band. Kristel Zweers is eerlijker dan ooit in 'Puur!' In haar nieuwe cabaretprogramma 'Puur!' is Kristel Zweers eerlijker dan ooit. Eerlijk over mannen, vrouwen, de wereld, over zichzelf en over het publiek. Ze confronteert, observeert, is duidelijk en Puur! Ze kan grof zijn, zonder ordinair te worden en hard te zijn. Zweers houdt zich als een van de weinige vrouwen staande in het stand-up circuit. Kwartet Naam speelt Stoner met psychedelische sound Naam is een kwartet uit Brooklyn, USA. De vier muzikanten spelen Sto ner met de typische Brooklyn psyche delische sound. In juni komt hun tweede album Vow wereldwijd uit op Tee Pee Records. Voor het zover is, toerens ze twee maanden door Euro pa en doen daarbij ook Terneuzen aan. In het voorprogramma het Zeeuwse Capital Sentimental. Onverbiddelijke rock-'n-roll van Beans Fatback Onno Smit (Lefties Soul Connection) begon drie jaar geleden Beans Fat back, een band met een voorliefde voor rauwe rootsmuziek uit de zuide lijke Amerikaanse staten. Wat begon als een studioproject groeide binnen de kortste keren uit tot een van de meest energieke acts in het Neder landse livecircuit. Onlangs verscheen het album With Skin Attached. Viva la Musica put uit het heden en verleden Vocaal ensemble Viva la Musica Tho len kan putten uit een bpeed repertoi re. Op het programma staan liederen uit de 16e eeuw zoals Now is the month of maying en Come again, maar ook hedendaagse nummers als Make of our hands one hand, De ap pels op de tafelsprei en Over the Rainbow. De muzikale leiding is in handen van Sarien Bout Sakko. Francke beloond te toon. Ze zoekt het niet in spier- ballenspel op hoge snelheid, maar in duidelijke verhaallijnen, met ruimte en soms lang uitklinkende noten. Acht van de negen stukken op dat album zijn van haar hand. „Als we een concert doen, dan spelen we niet alleen stukken van mij maar ook een paar van de pia nist", zegt Francke. „Erg leuk, want als we nu spelen, spelen we in elk geval allemaal eigen stuk ken en dat was een jaar geleden nog niet zo. Met mijn band heb ik heel veel bereikt van de dingen die ik wilde." Op Florigen staan recente stukken en materiaal dat al wat langer op het repertoire stond. „Ik heb er niet echt aan geschaafd. Het is meer dat als je stukken een tijdje speelt met de band, ze meer op hun plek komen. Dat is, denk ik, heel erg gebeurd met die stukken die we al wat langer spelen. Ze zijn wat meer geïntegreerd." Francke besteedde veel aandacht aan wat de cd nodig had: wat voor nummers moesten er nog bij om een mooi, afwisselend geheel te vormen dat toch bij elkaar past. „The great titmouse, bijvoorbeeld, is gewoon een simpel liedje. Daar- MS EG in hoor je misschien niet echt dat het een van mijn latere stukken is. New chapter new start zit best wat ingewikkelder in elkaar. Dat was wel een zoektocht naar de best mogelijke manieren, naar de beste oplossingen en ook naar iets wat ik nog nooit had geschreven. Andere stukken zijn zoals ze in mijn hoofd al bestonden en zo heb ik ze ook opgeschreven. Dus het ene is er al - dat vloeit zo uit je pen - en het andere daar ga je echt naar op zoek." Francke is bezig met een release tour voor het album en krijgt daar bij veel positieve respons. Het is hard werken om dingen zelf te re gelen, maar een aantal zaken komt daardoor eerder op haar pad. „Op de Jazzdag geef ik bij voorbeeld een showcase en ik sta in de finale van de European Jazz Competition. Dat is wel groot nieuws. Het is fijn dat al dat har de werken af en toe ook eens even beloond wordt." Stephanie Francke Quartet, zaterdag op Abdijplein, Middelburg. Aanvang: 16.00 uur. Bezetting: Stephanie Francke (alt- en sopraansaxofoon), Koen Schalkwijk (piano), Thomas Pol (bas), Jasper van Huiten (vervangt Niek de Bruijn op drums). Ook de zevende editie van het International Jazz Festival Middel burg kent een divers programma. Traditionele 'oude- stijljazz' is vertegenwoordigd evenals een keur aan aanstorm end talent en grote namen uit de nationale en internationale jazzwereld. En met enkele "gro te headliners zoals Gregory Por- - ter, die ervoor zorgden dat het aantal kaarten in de voorver koop die van vorige jaren ruim oversteeg. „Maar het heeft na tuurlijk te maken met de hele li ne-up", zegt directeur Renny Minnaert. „En ook dat er veel media-aandacht is van bijvoor beeld Radio 6 en Sublime FM. Met zo'n line-up gaat de radio vanzelf bellen." Tot nu toe lukte het de organi satie steeds om een programma samen te stellen met aanko mend talent en gevestigde (gro te) namen uit binaen - en bui tenland. Steeds meer artiesten die al een tijd op het verlang lijstje staan komen ook daad werkelijk langs. Zo wilde men in 2011 al graag Joshua Redman halen en dit jaar staat de man er ook. „Ons lijstje is heel lang. Maar het gaat erom wie er be schikbaar is. Dit jaar hadden we keuze genoeg. Soms moet het zo zijn. Zo is er voor ieder een wat te zien en te luisteren. Wat belangrijk is dat er meer mensen uit de Randstad naar Middelburg komen. Dus ik hoop dat er bij die voorverkoop kaarten al veel mensen van bui ten Zeeland zitten. Kijk, veel van de vaste bezoekers, uit Zee land, wachten toch met het ko pen van kaarten tot het week end zelf." Een kantelpunt lijkt wat dat be treft bereikt. De organisatie streeft er ieder jaar naar om meer publiek van buiten de re gio te trekken. Dat lijkt zijn vruchten af te gaan werpen. „We zien ook dat er meer Bel gische gasten gaan boeken en vorige jaren was dat toch mini maal. De naamsbekendheid groeit per jaar, dus per jaar ko men er bezoekers bij, zeker met zo'n line-up." Gregory Porter Gent 21.30-23.00 uur Mike Stern/Bill Evans band, ook met superdrum mer Dave Weckl en Tom Kennedy 23.00-24.00 uur: DJ Sandstorm ZONDAG 19 MEI Nieuwe Kerk (gratis) Gratis toegankelijk "Kerkdienst" 12.30-14.45 uur 'Kerkdienst' m.m.v. DixSealand Kwartet en The Revivalists Abdijplein (betaald) 15.00-16.00 uur DJ Sandstorm 16.00-17.00 uur: Tin Men and the Telephone, heel eigentijdse jazz 17.00-17.45 uur International Ju nior Jazz Award 17.45-19.00 uur Benjamin Her man, dit keer met een trio 19.00-19.45 uur: International Ju nior Jazz Award 19.45-20.45 uur: The Bad Plus 20.45-21.30 uur: Conservatorium Gent 21.30-23.00 uur Gregory Porter, Mr. Soul Man met zijn virtuoze stembeheersing 23.00-24.00 uur. DJ Sandstorm MAANDAG 20 MEI Abdijplein (betaald) 14.00-15.00 uur: DJ Sandstorm 15.00-16.15 uur BRUUT!, brutaal en energiek jazzgezelschap 16.15-17.00 uur International Ju nior Jazz Award 17.00-18.30 uur Joshua Redman Quartet 18.30-19.00 uur DJ Sandstorm Het Abdijplein, vorig jaar tijdens het jazzfestival, foto Lex de Meester VRIJDAG 17 MEI Binnenstad 21.30-01.00 uur Gratis toeganke lijk 'Jazznight iri the City', twaalf bands en DJ's in evenzoveel cafés ZATERDAG 18 MEI Binnenstad (gratis) 13.00-17.00 uur: 'Jazz in the City", 'oudestijljazz' met Jazz Connec tion, ZydeGoNutz, The Old Lime- tree Jazzperados, Time Out Brazz Band, De Jurbena Jazz Band en Reeds Rhythm Abdijplein (betaald) 14.30-15.30 uur: East of the Sun (in Zeeuws Museum) 15.00-16.00 uur: DJ Sandstorm 16.00-17.00 uur: Stephanie Fran cke Quartet 17.00-17.45 uur: International Ju nior Jazz Award 17.45-19.00 uur: Duvel Vibes/Ntjam Rosie 19.00-19.45 uur: International Ju nior Jazz Award 19.45-20.45 uur: Kurt Elling, pure jazzvocalen van deze Grammywin- naar 20.45-21.30 uur: Conservatorium

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 43