PZC ^MIDDELBURG pers - en slotact - op het Inter national Jazz Festival Middel burg, dat tijdens de pinksterda gen wordt gehouden. donderdag 16 mei t/m woensdag 23 mei 2013 UitGids De Dighter Bellamy is terug PAGINA 4 EN 5 Dag van het Kasteel in Zeeland PAGINA 11 De lijst artiesten uit de jazz- en popwereld met wie Jos hua Redman samenwerkte is enorm en in zijn eigen ensembles neemt hij stee vast wereldtoppers op. On langs kwam Walking Sha dows uit. Redman nam dat album op met zijn kernkwartet en een orkest met strij kers. Redman wilde de strijkers op Walking Sha dows laten klinken alsof ze daadwerkelijk deel uitmaakten van de improvisatie, het muzikale gesprek, hoewel ze niet echt im proviseerden. Op^het album spelen pianist Brad Mehldau, bassist Larry Grenadier en Brian Blade op drums. De huidige serie optredens doet Redman echter met een ander kwartet. „Ik zie deze tournee niet als een albumreleasetour per se", zegt de saxofonist. „Het is een tournee met een kwartet met daarin enkele van mijn favoriete muzikanten: Aaron Gold berg, Reuben Rogers en Gregory Hutchin son. Waarschijnlijk spelen we elk optreden wel een nummer of twee van Walking Sha dows. Maar we brengen ook veel andere mu ziek: werk van mij, standards, oud en nieuw materiaal. Walking Shadows maakte ik niet echt met een toercon- cept in mijn achterhoofd. Ik wilde gewoon een plaat met ballads maken. Over hoe we dat materiaal wel of niet live zouden kunnen spelen, dacht ik niet zozeer na." Toch staan er redelijk wat stukken op de plaat waarvan Redman denkt dat ze live met het kwartet behoor lijk goed werken. „Natuurlijk geldt dat voor veel van de nummers zonder strijkers, maar waarschijnlijk vertalen zelfs de stuk ken met strijkers zich effectief naar de con text van een kwartet. We moeten het ge woon uitzoeken gedurende deze tournee. Ik kijk erg uit naar dat avontuur en de ont dekkingen." Redman wilde dé strijkers niet laten klin ken als bijkomstige instrumenten maar als essentiële elementen. In sommige arrange menten zijn ze actiever en staan ze meer op de voorgrond. In andere spelen ze een meer ingeto gen en subtiele rol. „We zochten naar variëteit en balans. Dat is een van de re denen waarom het zo fan tastisch was om drie arran geurs te hebben: Brad Mehl dau, Dan Coleman en Patrick Zimmerli." Walking Shadows bevat originals van zowel Redman en Mehldau, evenals werken van een breed scala aan componisten als John Mayer, Pino Palladino, Kern Hammer- stein en Lennon McCartney. „Ik ben op zoek naar liedjes die ik leuk vind, waar ik me mee kan verbinden, die mij inspireren en uitdagen, die kunnen dienen als basis voor improvisatie en waarvan ik het gevoel heb dat ik ze op interessante en originele manieren zou kunnen spelen. Walking Sha dows lijkt meer over de interpretatie van de songs te gaan. Ze proberen te zingen door mijn saxofoon, met zoveel mogelijk diepte in gevoel, eerlijkheid en creativiteit. Het al bum is complex, maar op een heel subtiele manier. En het is ook niet bang voor de eenvoud waar eenvoud gevraagd wordt. Met ballads gaat het allemaal over lyriek, melodie, emotionele diepgang en eerlijk heid. Soms betekent dat langzaam, zacht, dun, zacht, zuiver, eenvoudig." Joshua Redman Quartet, maandag op Abdij plein, Middelburg. Aanvang: 17.00 uur. Pagina 2-3: Meer over het International Jazz Festival Middelburg Joshua Redman sluit dit jaar het International Jazz Festival Middelburg af. De lyriek van IIUU IWUIIIUII IJ WVII vuil U V. door Mischa Beckers Redman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 41