Sterke bezetting 800 meter in Hulst ZLM-Don Stadsloop trekt veel sterke atleten naar Middelburg SPORT 35 ROUTE STADSLOOP MIDDELBURG PROGRAMMA ZLM-DON STADSLOOP DONDERDAG 16 MEI 2013 Marijke de Visser op het strand van Domburg. „Met m'n GPS zet ik m'n eigen rondjes uit en probeer ik mezelf steeds te verbeteren." voordat de trainingsarbeid er uit komt, maar stiekem hoop ik op korte termijn al wat persoonlijke records te lopen." Eén van die wedstrijden waarin De Visser een pr hoopt te breken is het Pinkstergala in Hulst. Daar komt de Aagtekerkse in actie op de 1500 meter. „Het doel is om er onder de 4.36 minuten te duiken, dat is op dit moment m'n pr. In m'n hoofd heb ik 4.30 zitten, maar of dat nu al gaat lukken? Ei genlijk houd ik er niet zo van om het over tijden te hebben, want dan word ik er later op afgere kend", vertelt De Visser lachend. „De wedstrijd in Hulst is sterk be zet en we lopen met alleen maar vrouwen. Dat doe ik trouwens ook het liefst. Dan heb ik echt de wil om ze allemaal voor te blij ven. Ik weet nog goed dat ik voor het eerst aan een wedstrijd mee deed met enkel vrouwen, ik was toen hartstikke zenuwachtig." De Visser vindt dat ze als Zeeuw se niet mag ontbreken in Hulst. „Het is goed dat er nog een grote atletiekwedstrijd in Zeeland is. Ik wil er de komende jaren dan ook blijven lopen en hoop dat het meer Zeeuwen stimuleert om aan baanatletiek te doen. Als je sneller wilt worden en jezelf wilt verbete ren, moet je daar de basis leggen. Er is ook niks zo mooi als tegen de tijd lopen. En als ik merk dat ik mezelf niet meer kan verbete ren op de kortere afstanden, dan ga ik me meer op de langere af standen richten. Die liggen me ook wel. Zolang er maar een uitda ging in zit. Ie zal mij niet als mas ter nog op de baan zien lopen. Dan kies ik liever voor een tien ki lometer of halve marathon. En na tuurlijk wil ook ik ooit een hele marathon lopen, maar daar ben ik nu nog niet mee bezig. Zolang ik nog progressie boek, zet ik alles op de baanatletiek." door Roeland van Vliet HULST - Bij de Pinksterwedstrijden in Hulst is de 800 meter voor man nen waarschijnlijk het sterkst be zet. Er zijn maandag vijf atleten die in staat zijn onder de 1.50 minuten te lopen. De Belg Ian van den Broeck, in 2012 de nummer vijf van het WK indoor, geldt als favoriet. Hij liep dit jaar al 1.47,19. De baanrecord- houder - hij was in 2009 goed voor 1.49,82 - krijgt wel stevige concur rentie. Zijn landgenoot Nils Due- rinck, in Londen nog deelnemer aan de Olympische Spelen, zal de race lopen als haas. De langste afstand voor de man nen is bij de elfde editie voor het eerst de 5000 meter. Bij de eerdere atletiekgala's stond er steeds een 3000 meter op het programma. „Maar dat is een incourante af stand voor mannen", zei organisa tor Jan van Laarhoven woensdag. „We hebben er nu een 5000 meter van gemaakt, zodat atleten een li mietpoging kunnen doen voor bij voorbeeld het EK onder 23." Voor zowel de 800 als de 5000 me ter staan enkele Zeeuwse atleten in geschreven^ Ronnie Overgaauw uit Zoutelande heeft: medaillekansen op de langste afstand. Middelbur ger Erwin Adan doet ook mee. Hij liet bij de Ter Specke Bokaal in Lis- se al zien in vorm te zijn. Ook bij de werpnummers mag 'Hulst' rekenen op sterke deelne mers. De Zweed Daniël Stihl kan ver komen met kogel en discus en hetzelfde geldt voor de Canadees Tim Hendry. Bij de vrouwen is Loes Verlaak, die er voor de achtste keer bij is in Hulst, titelfavoriete bij het discuswerpen, terwijl Melis- sa Boekei man die rol heeft bij het kogelstoten. Op de 100 meter voor vrouwen mag er veel verwacht worden van Kadene Vassell. Het baanrecord (11,75) is al van haar, maar daar moet ze onder kunnen duiken. infographic Rolant Quist door Maurice Steketee MIDDELBURG - De telefoon stond de laatste dagen roodgloeiend bij Adri Koole. De organisator van de ZLM-Don Stadsloop kreeg veel vra gen van hardlopers die nog mee willen doen aan de dertiende editie van de hardloopwedstrijd door het centrum van Middelburg. „Door de meivakantie waren veel atleten te De ZLM-Don Stadsloop begint vrij dagavond om 19.30 uur met een Gezinsloop. Een half uur later, om 20.00 uur, is de start van de bedrij- venloop en komen de individuele atleten in actie. De lopers rennen drie ronden van 2,5 kilometer door de binnenstad. laat met inschrijven, maar ze kun nen zich nog na-inschrijven op de Markt op de dag zelf. Zelfs een team met een aantal sterke lopers was bijna te laat." Het team waar de Serooskerke- naar op doelt, is de ploeg van Koole Sport. De Middelburgse sportzaak legde op het laatste mo ment vier sterke lopers uit Bra- Na-inschrijven is op de dag van de wedstrijd mogelijk tussen 18.00 uur en 19.00 uur bij het secreta riaat op de Markt. De parkoersrecords zijn in handen van Steve Brooks bij de mannen (22,36 minuten) en Kamille Soud bij de vrouwen (26,27 minuten). bant en een Zeeuw vast: Sébas- tièn Schletterer. De winnaar van de Marathon Zeeuws-Vlaanderen krijgt gezelschap van Wim Nieuwkerk, Huub Maas en Ar- mand van der Smissen. De vrouw in het team van Koole Sport is Dieuwertje Poort. De Nijmeegse won eerder dit jaar de eerste edi tie van de Indoortrail in de Zee landhallen in Goes. Het team van Koole Sport zal in de bedrijvenloóp de meeste con currentie krijgen van Fysiothera- pieZeeland met Tim Pleijte, Mi chel Schrier, Neal Bouterse, Pascal Eltink en Anjolie Engels in de ge lederen. Andere sterke teams zijn Koole Sport/Wea (Erwin Harmes, Martijn de Kok, Leon Jacobse, Adriaan van Keulen en Chantal Koole), Join2Train (o.a. Marianne de Kok, Tim van den Broeke, Sven Vermeulen) en Podologie Gonza lez Team (o.a. Floris Willeboordse en Willem de Korte). Edwin de la Ruelle uit Koewacht en triatleet Remy Vasseur staan ook op de startlij st. In totaal doen er 45 teams mee aan de bedrijvenloop. Individueel zijn er 430 inschrijvingen, verge lijkbaar met voorgaande jaren. Dit jaar is er geen Scholierenloop. Daarvoor in de plaats is een Ge zinsloop gekomen. „Door de pink stervakantie is het bijna niet te doen om voldoende scholieren aan te trekken. Het werd elk jaar lastiger, vandaar dat we voor iets nieuws hebben gekozen", aldus Adri Koole.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 35