Alles tegen iedereen in honderdste Tour De ultrazuinige Ford Focus met slechts 14% bijtelling, SPORT 33 Frans Bevers met een been in finale Goes: Auto Adria B.V., 0113 - 22 04 40. Oostburg: Van de Ree Oostburg B.V., 0117 - 38 32 30. Terneuzen: Van Putten Zn. B.V., 0115 - 61 38 57. Vlissingen: Autobedrijf Joosse, 0118 - 41 94 20. Zierikzee: Auto Adria Zierikzee B.V., 0111 - 41 72 16. Van de Swaluw sterkste in Zomercup Drie voetbalclubs onder toezicht Normaal 29.495,- nu vanaf 26.195,- Uw voordeel (en dus minder bijtelling!) 3.300,- Netto bijtelling op dit model vanaf 128- p.mnd.* FORD FOCUS TITANIUM ECOnetic Lease DONDERDAG 16 MEI 2013 door Koen de Vries GOES - Vijf maanden was Sven Re- mijnsen bezig met zijn boek De Beste Tour Allertijden. De Tour de France is dit jaar toe aan zijn hon- derste editie en de in Zeeuws- Vlaanderen geboren Goesenaar be dacht dat het een uitgelezen mo ment was om over zijn favoriete evenement in zijn favoriete sport een boek te schrijven. De voorma lig PZC-journalist had verwacht dat de Tour na die vijf maanden zijn neus uit zou komen. Maar niets was minder waar. „Ik ben de Tour alleen maar mooier gaan vinden. Hij is met niets te vergelijken." Sven Remijnsen is van jongs af aan een wielerfanaat. Vraag hem naar de Tourwinnaars van na de Tweede Wereldoorlog en hij noemt ze allemaal. Als hij zich even kwaad maakt, meldt hij de nummers twee en drie er ook nog even bij en vertelt hij over het verloop van die editie. Zijn boek over honderd jaar Tour moest niet zo'n boek worden waarvan er dit voorjaar dertien in een dozijn verschijnen. Dus geen droge beschrijvingen van de grootste Tourhelden ooit en ook geen chronologisch overzicht van de belangrijkste gebeurtenissen in al die jaren. Het idee om de tweehonderd bes te Tourrenners van de eerdere 99 edities tegen elkaar te laten rij den, was er zomaar ineens en bleek een gouden greep. Het gaf Remijnsen de vrijheid om histori sche personen en gebeurtenissen in romanvorm met elkaar te com bineren. Faction, met een duur woord. De Beste Tour Allertijden is zo een boek geworden waar vanalles inzit: spanning, humor, sfeer. Wie er allemaal aan de start staan? Van Djamolidin Abdoe- sjaparov tot en met Alex Zülle, van de eerste winnaar Maurice Garin tot en met de laatste, Brad ley Wiggins. Ja, ook de tijdens de Tour overledenen Fabio Casar- telli en Tommy Simpson staan aan de start, net als de nog springlevenden Eddy Merckx, Lance Armstrong en Joop Zoete melk. En ook cracks als Fausto Coppi, Freddy Maertens, Jacques Anquetil, Jan Janssen, Bernard Hi- nault, Eugène Christophe, le vend of dood, zijn erbij. Net als de Zeeuwen Jan Raas, Jo de Roo en Theofiel Middelkamp, al speelt alleen Raas een kleine rol in het boek. Johnny Hoogerland stond ook op de nominatie om mee te doen, maar zijn botsing met een auto dit voorjaar gooide roet in het eten. Wat betreft orga nisator Remijnsen, wel te ver staan. Remijnsen heeft z'n best gedaan om de feiten allemaal kloppend te houden. Dat is goed gelukt. De Beste Tour Allertijden is een his torisch verantwoord boek gewor den. Chris Boardman breekt in de proloog Parijs-Parijs net als toen zijn enkel, Maurice Garin wint net als in 1903 de eerste etappe. Renners uit de vroegste edities belazeren de kluit door het parkoers per trein af te ste ken, Tom Steels gooit inderdaad die bidon tijdens een massa sprint, Eugène Christophe moet in drie verschillende Tours (rond 1920) wandelend op zoek naar een smid omdat zijn voorvork is gebroken en Tommy Simpson fietst bijna langs zijn eigen ge denkteken op de Mont Ventoux. Bijna. En er is doping. Heel veel doping. De verwikkelingen kun nen ook ingewikkelder en smeuï ger: Bernard Hinault wint net als toen etappes en gele truien, maar moet ook net als nu het uitreiken van de truien regelen. In bepaal de etappes moet die ceremonie even worden uitgesteld omdat Hi nault nog niet binnen is. Een extra dimensie in het boek is de spanning. Wie gaat de honder- ste Tour de France winnen? Wie is de beste Tourwielrenner ooit? De geletruidragers wisselen el- kaar bijna elke etappe af. Het blijft spannend tot de laatste rit, spannender nog dan in 1989, toen Greg Lemond Laurent Fignont acht seconden te snel af was. Een tipje van de sluier: de winnaar is voor waarschijnlijk bijna ieder een. een onverwachte. Kenner Sven Remijnsen vond echter dat hij absoluut niet om hem heen kon. Lees en huiver. De Beste Tour Allertijden. Uitgeverij Carrera. Vanaf 16 mei in de winkel. Prijs: 15 euro. SLUISKIL - De heenwedstrijd van de halve finale in de play-offs van de eredivisie driebanden tussen Dallinga/Frans Bevers en Martens Cleaning leverde een 6-2-zege op voor de thuisploeg. Vanavond is de return in dorpshuis De Vroone in Kapelle. Voor de pauze gingen Glenn Hofman en Jens van Dam lang gelijkop. Bij 34-30 in het voordeel van Hofman maakte de Hagenaar de partij middels een se rie van 16 (50-30) uit in 25 beur ten. Op de andere tafel had Jean Paul de Bruijn de handen vol aan Raymond Ceulemans, maar won wel: 50-40 in 28 beurten. Na de thee begon Jean van Erp sterk te gen Eddy Leppens maar zag de Belg al snel voorbij komen. Mar tin Spoormans vocht namens Mar tens sterk terug tegen Frédéric Caudron en won met 47-50. WOLPHAARTSDIJK Pim van de Swaluw (1), Jacob de Roo (2) en Erik Boer (3) zorg den woensdag in Wolphaarts- dijk tijdens de ATB Zomercup voor een volledig Beebikes- Nutswerk podium. In de cate gorie 40+ won Franky Taelman uit Zelzate. Bij de dames ging de winst naar Birgit Lavrijssen. ZEIST Drie clubs in het betaald voet bal staan er financieel slecht voor. De KNVB heeft ADO Den Haag, Fortuna Sittard en FC Emmen op basis van hun inge diende halfjaarcijfers over 2012-2013 opgenomen in catego rie 1. Dat heeft de bond woens dag gemeld. Wie wil leasen, kiest nu voor de speciale ECOnetic lease-uitvoering van de Ford Focus. Met de ultrazuinige 1.6 TDCi 77 kW/105 pk heeft u slechts 14% bijtelling. Standaard met Active Park Assist en beschikbaar met geavanceerde opties als Active City Stop, Traffic Sign Recognition en Blind Spot Information System. En om hem helemaal af te kunnen maken, kunt u nu ook van onze tijde- Lederen bekleding én 16-inch lichtmetalen velgen. Normaal 2.600,- NU VOOR 995,- lijke aanbieding op lederen bekleding en lichtmetalen velgen profiteren. Zakelijk gezien kunt u dus eigenlijk niet om 'm heen. ZAKBUUTO VAM Hfl JAAA Alle bedragen in euro's. Prijzen zijn ind. BTW/BPM, excl. kosten rijklaar maken en verwijderingsbijdrage, tenzij anders aangegeven. Wijzigingen voor behouden. Zie voor kosten en voorwaarden ford.nl/verkoopvoorwaarden. Afgebeelde auto kan afwijken van standaardspecificaties. *Netto bijtelling o.b.v. belastingschijf van 42%. Gemiddeld brandstofverbruik en C02-uitstoot: km/liter: 29,4: liter/100 km: 3,4; C02 gr/km: 88.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 33