Groene Ster mag naar eredivisie De leukste FIETS- EN WANDELVAKANTIES KRAS.NL WIELRENNEN 32 SPORT BOEK ONLINE of bel 0900-9697 15cPm li69 369 699 2191 Visser en Manz naar GPC Vlissingen Van der Zwet wint in Olympia's Tour Vacansoieil stopt ermee VLISSINGEN - De zaalvoetballers van Groene Ster Vlissingen spe len komend seizoen zo goed als zeker op het hoogste niveau van Nederland. Het bestuur van de club kreeg woensdag bericht van de KNVB dat ZW Volendam het verzoek had ingediend komend seizoen niet meer ingedeeld te worden in de eredivisie zaalvoetbal. De Noord-Hollandse club wil graag één niveau lager worden inge deeld, in de eerste divisie. Daar door wordt de nacompetitie met Groene Ster, Fermonia Boys en Hoornsche Veerhuys direct afge broken, want alle drie de teams zijn verzekerd van handhaving in (Fermonia Boys) of promotie naar (Groene Ster, Hoornsche Veer huys) de eredivisie. Om in de eredivisie te mogen uit komen moet Groene Ster nog wel aan een aantal voorwaarden van de KNVB voldoen. De belangrijk ste, en wellicht ook het grootste obstakel, zijn de licentievoorwaar- den. De Vlissingers zullen een be drag van zevenduizend euro op ta fel moeten leggen om in de eredi visie te mogen uitkomen. Dat heb ben de Vlissingers op dit moment niet in kas. Voorzitter Youssef Af- kir laat weten dat zijn club op zoek is naar geldschieters. Afkir heeft goede hoop dat dat gaat luk ken. Groene Ster Vlissingen pakte on langs in een beslissingswedstrijd tegen Noordzee na verlenging het kampioenschap in de eerste divi sie B. Dankzij de titel plaatste het zich voor de play-offs om promotie, waarin de eerste wedstrijd in Hoorn met 5-3 werd verloren van Veerhuys. Volgende week vrijdag zouden de Vlissingers thuis, aan treden .tegen Fermonia Boys. Die wedstrijd wordt niet meer ge speeld. Het bestuur van Groene Ster pro beert nog wel een soort galawéd- strijd te regelen tegen eredivisio- nist TPP Rotterdam, waarna de spelers van de promovendus ge huldigd kunnen worden. door Ad Pertijs EINDHOVEN - Het nieuws hing al maanden in de lucht, maar woens dag lieten Vacansoieil en team baas Daan Luijkx weten dat de Brabantse aanbieder van camping vakanties zich na dit seizoen als sponsor helemaal terug trekt uit de bijna gelijknamige wieler ploeg. Zoals hier en daar werd ge suggereerd wordt het bedrijf ook geen co-sponsor van de ploeg. „Omdat ik het al langer wist, is de emotie al wat weggezakt, maar het blijft moeilijk afscheid nemen van een partner met wie je vijf jaar succesvol hebt samenge werkt", zegt Luijkx. De West-Brabander is al druk op zoek naar een nieuwe hoofdspon sor voor de ploeg waar ook John ny Hoogerland voor fietst. „Er lo pen gesprekken met een multina tional en met een Nederlands be drijf dat lokaal opereert maar ook belangen heeft in het buiten land", schetst hij de stand van za ken rond de financiering van zijn ploeg. Eén ding is hem daarbij duidelijk: „We hebben een multinational nodig om de volgende stap te ma ken." Uit cijfers van de UCI blijkt dat Vacansoleil-DCM een budget heeft dat tweevijfde is van dat van de beste ploegen. Het gemid delde zit op drievijfde daarvan. „Wij behoren bij de kleinste teams, die het is gelukt te scoren bij de middenmoot", zegt Luijkx. Volgens hem is het hard nodig dat de sport maatregelen neemt waardoor het aantrekkelijk wordt voor grote internationale bedrij ven. „Het beleid moet nog profes sioneler en eenduidiger." De samenwerking met Vacanso ieil liep juist wel goed. „Mis schien wel te goed", stelt Luijkx. Directeur Wim Backers laat we ten dat negentig procent van alle beoogde doelstellingen na vijf jaar zijn gehaald. „Alleen de Duit se markt viel tegen omdat de wie lersport daar de laatste jaren niet Na DCM heeft ook Vacansoieil bekendgemaakt te stoppen als sponsor van de gelijknamige wielerploeg. foto Nicolas Bouvy/EPA meer wordt uitgezonden." Backers stelt dat het besluit om te stoppen met het sponsoren van de ploeg niets te maken heeft met de economische crisis of met de dopingperikelen binnen de sport. „Wij groeien juist en een goede marketing blijft noodzakelijk. Dat vereist een heel specifieke strate gie. Na allerlei onderzoeken heb ben we besloten die vanaf nu an ders in te vullen." Eind 2008 stond Vacansoieil me de aan de wieg van de wieler ploeg. Het bedrijf wilde zijn naamsbekendheid ook buiten Ne derland vergroten via het cyclis- me. De kleine, ambitieuze P3-for- matie van Luijkx werd uit een tiental kandidaten gekozen om met die doelstelling aan de slag te gaan. In alle jaren was Vacansoieil de stuwende kracht achter de uit bouw van de ploeg. Voelt het nu alsof Backers zijn eigen volwassen geworden kind het huis uit heeft gezet? „Zo erg is het hoop ik niet, maar ik kan niet ontkennen dat dit besluit ook wel wat emotie op roept bij mij. Het was een heel plezierige tijd, waarin we wel al tijd beslissingen hebben geno men op een zakelijke basis." Luijkx is hoopvol gestemd als het gaat om het vinden van een opvol ger van Vacansoieil en co-sponsor DCM dat eerder liet weten na drie jaar een streep te zetten on der de samenwerking. „Onderzoeken tonen aan dat een bedrijf alleen al in de Tour tien keer het geïnvesteerde geld terug ziet in de vorm van kale exposu re." Hij geeft aan dat fietsenleve- rancier Bianchi verder wil met de ploeg, maar niet als hoofdspon sor. keuze uit ruim 100 reizen naar de mooiste fietsbestemmingen van Europa de allerbeste prijs-kwaliteitverhouding aan alles is gedacht: verblijf in goede hotels, ontbijt en waar nodig bagagevervoer met veelal Nederlandstalige routes waarom zou je meer betalen Groningen Schiermonnikoog 2/3/4/5 dgn - vertrek: van 17/5 t/m 31/10 Ontdek Groningen op de fiets. Inclusief dagticket voor een overtocht naar Schiermonnikoog. Zie www.kras.nl/46098 1 4/5 dgn - vertrek: van 18/5 t/m 31/10 J Fietsroutes door natuurprovincie Drenthe met o.a. Giethoorn; het "Venetië van het noorden'. Zie www.kras.nl/46110 Giethoorn en Weerribben Zeil am See Salzachradweg 8 dgn - vertrek: van 31/5 t/m 22/9 Verblijf o.b.v. all inclusive. Fietstochten naar o.a. de Zeflersee, NP Hollersbach en over de Salzachradweg. Zie 'www.kras.nl/46063 Rondje IJsselmeer 7/8 dgn - vertrek: van 22/6 t/m 21/9 'Fietsklassieker' langs de oevers van het IJsselmeer met routes door o.a. Volendam, Hoorn èn 't Gooi. Zie www.kras.nl/46100 B ES Wandelvakantie Andalusië Rond de Bodensee 7/8 dgn - vertrek: van 1/6 t/m 13/10 Geniet van een subtropisch klimaat, bloemenpracht op Mainau en kleurrijke stadjes zoals Lindau. Zie www.kras.nl/46061 58"* l I rfsny-a. I V 57 6 8 dgn - vertrek: van 20/6 t/m 17/10 Te voet door Andalusië, incl. vliegreis, huurauto, 1 begeleide wandeling en wandelsuggesties. Zie www.kras.nl/46124 WES Fietsen en wandelen op Zakynthos 8 dgn - vertrek: van 10/6 t/m 23/9 Fietsen en wandelen op het Ionische eiland Zakynthos, met keuze uit diverse wandel- en fietsroutes. Zie www.kras.nl/46156 8 dgn - vertrek: van 23/5 t/m 24/10 J Wandel langs levada's over dit subtropische bloemeneiland, hét wandelparadijs van PortugalZie www.kras.nl/46125 S ffl Wandelvakantie Madeira Prijzen zijn per persoon tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds. VLISSINGEN GPC Vlissingen heeft voor vol gend voetbalseizoen twee nieu we spelers vastgelegd. Steven Visser en Steven Manz gaan bij de Walcherse club spe len. Verdediger Visser is nu nog actief bij Axel, doelman Manz is afkomstig van Jong Ambon. ALKMAAR Arno van der Zwet heeft de tweede etappe van Olympia's Tour gewonnen. De renner van Koga Cycling Team wist in de 173 kilometer lange rit met een solo in de laatste twee kilome ters net het eerste peloton voor te blijven. Coen Vermeltfoort blijft leider.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 32