Juichende reacties politiek Veere op plan voor centrum Zoutelande Wat beweegt Oostkapelle bekeken WALCHEREN 27 Superkeukens Middelburg Southampton DELTA\ III Voor een gemiddeld* gezin bestaat de energierekening voor 62% uit gas en voor 38% uit het verbruik van elektriciteit. Meer weten? keuken 290 x 185 cm compleet met: koelkast oven gaskookpiaat afzuigkap vaatwasser spoelbak werkblad incl. ET ontwerp H Hotpoint volledig geïntegreerde vaatwasser Superstil 42 dB 1 jaar GRATIS Gif oorzaak van zeehondensterfte VW opent eerste Zeeuwse Ipunt Mortiereboulevard 20 4336 RA Middelburg Tel. (0118) 60 66 71 middelburg@superkeukens.nl www.superkeukensmiddelburg.nl Op Woonboulevard de Mortiere wit softmat DONDERDAG 16 MEI 2013 Bestaat uw energierekening voor het grootste gedeelte uit het verbruik van gas of van elektriciteit? the multi-utility company verbruik van 3500 kWh nr-i-rm 1/ elektriciteit en 1800 m3 gas. WWW.DELTA.nl/VerbrUIK ,0u vaatwastabletten door Maurits Sep DOMBURG - Zoutelande krijgt alle gelegenheid om zichzelf uit het slop te trekken. Het plan dat in sa menspraak met inwoners en onder nemers is gemaakt voor de 'brood nodige impuls' kan op unanieme steun rekenen van de politiek in de gemeente Veere. Dat bleek woensdagavond tijdens een vergadering van de commis sie ruimtelijke ordening. Het plan voor het centrumgebied werd daar unaniem juichend ontvan gen. De toon werd gezet door Jeanette Marcusse van de dorpsraad Zoute lande. Volgens haar staan de ont wikkelingen in het dorp al jaren lang stil in afwachting van een vi sie op de toekomst. Nu die op ta fel ligt, zal 'de leefbaarheid van het kustdorp een geweldige im puls krijgen'. Er komen meer mo gelijkheden voor de vestiging van winkels en het recreatief bewo nen van huizen in het centrum - dat voorheen niet mocht. „We ho pen nu op voortvarendheid van de gemeenteraad bij het vaststel len van de visie, zodat onderne mers en investeerders samen met inwoners de ruimte krijgen om Zoutelande nieuw elan te geven", zei Marcusse. Die ruimte krijgen ze, bleek uit de reacties van alle partijen. Zou telande heeft dringend een kwali teitsimpuls nodig, erkende Leen Meijers (CDA). „Het is nu of nooit om van Zoutelande weer een aantrekkelijke kustkern te ma ken. We hopen dat de initiatiefne mers snel aan de slag gaan en dat de gemeente actief meewerkt." Ook Piet de Visser (SGP/CU) drong er bij wethouder Jaap Mei- se op aan plannenmakers terwille te zijn. „Ik was erg geschrokken van de verloedering die ik zag op zo veel plekken in Zoutelande. Ik wil niet meteen zeggen dat de on dernemers en investeerder nu een voorkeursbehandeling moe ten krijgen. Maar het is in deze tijd al moeilijk genoeg om plan nen te realiseren en iedereen heeft er profijt van als ze door gaan." Adri Roelse (Dorpsbelangen en Toerisme Veere), Marion van Stip hout (D66), Kees Roelse (WD) en Guido van Goethem (PvdA/GroenLinks) sloten zich aan bij de loftuitingen over het centrumplan voor Zoutelande. Ook zij spraken de verwachting uit dat het dorp hierdoor de ge wenste en noodzakelijke kwali teitsverbetering kan krijgen. OOSTKAPELLE - De Veerse wethou der Chris Maas gaat vanavond met een mobiele brigade Oostka pelle in om de 'beweegbehoeften' van de dorpsbewoners te peilen. Dit in het kader van Oostkapelle Sportdorp en het op handen zijn de dorpsplan. Om het Sportdorp goed uit de verf te laten komen, moet eerst in kaart gebracht wor den waar de inwoners behoefte aan hebben. Dat gebeurt met een (digitale) vragenlijst, die tot en met 30 mei ingevuld kan worden. Jeugdleden van de sportverenigin gen halen de vragenlijsten don derdagavond 30 mei op. In Sport dorp Oostkapelle werken verschil lende organisaties uit het dorp sa men om inwoners nieuwe sport en beweegactiviteiten aan te bie den. Een stuurgroep, onder lei ding van sportdorpcoach Rohan de Geus, zet het projet verder op. Dorpsraad, sportverenigingen en een vertegenwoordiger van de drie basisscholen werken mee. SCHARENDIJKE Een gerichte actie met gif tegen de grijze zeehonden in het Gre- velingenmeer is waarschijnlijk de oorzaak van de grote sterfte vorig jaar. Dat concludeert Die- derik van Liere, onderzoeker van zeehondencrèche Lenie 't Hart in Pieterburen. Tussen fe bruari en eind augustus 2012 zijn 31 dode grijze zeehonden ge vonden bij Scharendijke. Wat opviel was dat in alle gevallen de koppen waren weggerot en dat alleen de grijze zeehond werd getroffen; vissen en vo gels gingen niet dood. Om ze ker te weten dat het een gerich te actie was, is meer onderzoek nodig. De zeehondencrèche heeft daarvoor te weinig geld. WESTKAPELLE Westkapelle heeft sinds giste ren het eerste onbemande in- spiratiepunt van de VW. Dit Ipunt staat in het Polderhuis museum en is een digitaal aan- raakscherm waarop toeristen allerlei informatie kunnen vin den. Die komt uit de database waarop ook de VW Zeeland App en www.vwzeeland.nl zijn gebaseerd. Nieuw is dat de informatie niet alleen op da tum en op basis van de locatie wordt aangeboden, maar ook tips toont die passen bij de weersverwachting van de ge vraagde dag. De andere Ipun- ten komen in Vrouwenpolder in het Floatcentrum en in de VW Domburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 27