150 Brand verwoest schuur Serooskerke Fusie afvaldiensten gaat niet door 26 WALCHEREN Treintje langs mooiste plekjes centrum Hulst Rondreizen THAILAND EfiEgf KRAS.NL 'Chemische transporten bekijken' Eind dit najaar zal de reorganisatie bij Orionis afgerond zijn. Dat verwacht bestuurslid en wethouder Simons. Orionis over halfjaar uit steigers door Theo Ciele MIDDELBURG - Het debat over Orio nis Walcheren in de Middelburg se raadscommissie maatschappelij ke zaken is woensdagavond met een sisser afgelopen. Begin 2012 fuseerden de Sociale Dienst Walcheren, werkvoorzie ningsschap Lété en de Krediet bank Walcheren in de nieuwe or ganisatie Orionis. Op dat moment startte een pro ces om de drie instellingen in el kaar te schuiven. Bijna anderhalf jaar later is deze grote en ingrij pende reorganisatie nog niet afge rond. De afgelopen maanden lag Orio nis regelmatig onder vuur van per soneel en cliënten. Enkele malen werd Orionis voor de rechter ge daagd. Raadsleden hadden voorafgaand aan de commissievergadering een spervuur aan vragen gesteld over de gang van zaken. Deze reorganisatie duurt veel te lang, was het verwijt aan het dage lijks bestuur, waarvan de Middel burgse wethouder Chris Simons, met zijn collega's van de gemeen ten Vlissingen en Veere, deel uit maakt. Simons haalde de angel uit het de bat door uitvoerig de ingewikkeld heid van het reorganisatieproces te schetsen. Een proces dat boven dien gecompliceerder werd door veranderende wetgeving. „Dit he le proces duurt inderdaad erg lang. Als dagelijks bestuur voelen we de druk vanuit de gemeentera den en de financiële druk. Maar de reorganisatie vraagt nu een maal tijd als je die zorgvuldig wilt uitvoeren", aldus Simons. In antwoord op de hamvraag wan neer de reorganisatie is afgerond, wilde en kon de wethouder geen exacte datum noemen. Zijn ver wachting is dat komend najaar de organisatie er helemaal staat. Dat is ook het moment dat de inte rim-directeur terugtreedt en een nieuwe directeur kan worden aan gesteld. „Het is van groot belang dat de nieuwe directeur van Orionis met schone handen kan beginnen", al dus Simons. „Hij moet zelf geen Bijna 150 werknemers van Orionis Walcheren hebben inmiddels een plaats gevonden in de nieuwe organi satie. De reorganisatie is naar verwach ting dit najaar afgerond. rol hebben gespeeld in de reorga nisatie." Inmiddels hebben een kleine 150 werknemers van Orionis een plaats gevonden in de organisatie. Van zo'n 30 mensen is afscheid ge nomen. Vanuit de hele commissie klonk de roep om met meer inlevings vermogen te communiceren met personeel en cliënten. „Steek uw voelhoorns uit", was de oproep van Nellie de Bont (PvdA) en Le- ny van den Heuvel (GroenLinks). Simons gaf toe dat de communica tie beter had gekund en beloofde beterschap. De afgelopen tijd viel regelmatig het woord 'angstcul tuur' rond Orionis. Volgens raads lid Jeannette de Vis (Duurzaam- Rood) heeft deze publiciteit men sen kopschuw gemaakt om bij Orionis aan te kloppen. HULST - De gemeente Hulst laat in het weekeinde van zaterdag 8 en zondag 9 juni bij wijze van proef een toeristisch treintje in en om de Hulster binnenstad rijden. Slaat het probeersel aan dan is het treintje waarschijnlijk vaker in Hulst te zien. „We zijn voortdurend bezig om Hulst attractief voor bezoekers te houden", zegt wethouder Diana van Damme-Fassaert. „We zagen het idee in een tijdschrift en we willen kijken of zo'n treintje mis schien iets voor ons is." Het treintje, dat afkomstig is uit Maastricht, toert langs mooie plekjes in en om de binnenstad en rijdt ook langs Morres. „Het is niet zo dat we meteen zo'n treintje gaan aanschaffen, want dat is te duur", zegt wethou der Van Damme-Fassaert. „Maar misschien dat we het wel een paar keer per jaar kunnen inhu- 99 SEROOSKERKE - Bij een grote uit slaande brand is woensdagmid dag een schuur aan de Gapingse- weg in Serooskerke verloren ge gaan. De schuur stond leeg, maar omdat er hooi in lag, laaiden de vlammen hoog op en sloegen uit het dak. Dat zorgde voor een rook kolom die tot in de verre omge ving zichtbaar was. De brand brak volgens de Veilig heidsregio Zeeland net na vier uur uit Aanvankelijk was niet dui delijk of de brand in de schuur of in het huis woedde. Al snel bleek het om de schuur te gaan. En om dat het lastig was aan voldoende bluswater te komen, werd de in zet door de brandweer opge schaald naar grote brand en een extra blusvoertuig opgeroepen. Omdat de schuur leeg was, pro beerde de brandweer vooral te voorkomen dat het vuur zou over slaan naar het huis. Om half zes had de brandweer het vuur onder controle en begon het nablussen. In de leegstaande schuur lagen ook enkele gasflessen. Die ontploften, niemand raakte gewond, foto Roland de Jong KVAAin^iT AMAZING CE-w» Vertrek: 15 juni t/m 26 oktober laatste gegarandeerde plaatsen in juni! met o.a. Bangkok, Chiang Mai en Cha-Am incl. vlucht, excursies en NL-spr. reisleiding Zie www.kras.nl/36362 Vertrek: 30 mei t/m 12 oktober allerlaatste plaatsen juli augustus! met o.a. Bangkok, Khao Sok en Koh Samui incl. vlucht, excursies en NL-spr. reisleiding Zie www.kras.nl/36370 ZUIDELIJKE PARELS COMPLEET Vertrek: 11 juni t/m 29 oktober strandverlenging op Samui mogelijk! met o.a. Bangkok, Phang Nga Baai en Krabi incl. vlucht, excursies en NL-spr. reisleiding Zie www.kras.nl/36371 Vertrek: 20 juni t/m 3 oktober naar werkelijk alle highlights! met o.a. de Gouden Driehoek en Koh Samui 3 incl. vlucht, excursies en NL-spr. reisleiding 8 Zie www.kras.nl/36366 waarom zou je meer betalen 3 BOEK ONLINE of bel 0900-9697 iscpm Prijzen zijn p p.. tenzij anders vermeld. Prijzen zi/n exclusief reserveringskosten en Calamitt door Ton van den Nouweland VLISSINGEN - Middelburg, Schou- wen-Duiveland, Veere en Vlissin gen blijven in hun eigen gemeente het huisvuil ophalen. Het in elkaar schuiven van deze vier diensten le vert geen financieel voordeel op, blijkt uit een onderzoek. Samenwerking op zich levert een besparing op. Maar het samenvoe gen van de diensten kost ook geld. Daarbij moet worden ge dacht aan een sociaal plan voor bo ventallig geworden personeel, het optuigen van een nieuwe, grotere dienst, die ook nog eens gehuis vest moet worden. Alles tegen el kaar afwegend valt er door organi satorische samenwerking geen voordeel te behalen, concludeert de groep ambtenaren die het on derzoek deed. Daar komt nog bij dat de inwo ners van de vier gemeenten best tevreden zijn met de afvalinzame ling. Kwalitatief valt er dus ook al niet veel winst te behalen met sa menwerking. Toch is het onder zoek niet voor niets geweest. De vier gemeenten zouden collectief vuilniswagens en materialen kun nen inkopen. Dat levert voordeel op. Als ze ook nog eens dezelfde soort spullen kopen, kunnen ze die aan elkaar uitlenen, zodat geen overcapaciteit ontstaat. De drie Walcherse gemeenten en Schouwen-Duiveland willen ook samenwerken bij de inning van gemeentelijke belastingen. Mid delburg en Vlissingen doen dit al, Schouwen-Duiveland sluit daar volgend jaar bij aan. Veere onder zoekt eerst of aansluiting bij Sabe- wa (acht gemeenten en het water schap) goedkoper is. GOES - Een ramp zoals die met de goederentrein in- het Belgische Wetteren is dé nachtmerrie van Goes. Dat zegt burgemeester René Verhulst. Hij wil daarom in de eerstvolgende vergadering van de Veiligheidsregio Zeeland be spreken wat de lessen zijn. Door Goes rijden dagelijks goede rentreinen met gevaarlijke stof fen. Bij de gemeente is wel exact bekend om welke stoffen het gaat, maar dat wil niet zeggen dat er nooit iets zou kunnen misgaan. Verhulst: „Ik realiseerde me bij voorbeeld pas door het ongeluk in Wetteren dat die gevaarlijke stof fen ook het riool instromen als het gaat regenen. Ook communi catief is het heel erg lastig, net als evacueren." Ook de Borselse bur gemeester Jaap Gelok is bezorgd over met name wie er verantwoor delijk is in het geval het mis gaat.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 26