ACTIE Hulp aan behoeftige ouderen is een enorme klus GEOPEND WALCHEREN 25 €7-57V KEUKENSTUDIO Bij aankoop keuken Nu GRATIS 3-in-i kraan www.ssk-keukenstudio.rii Wijkfeest met brassband Drankrijder maakt brokkenrit Open Tuindagen Rammekenshof Psychobiliy Fest in Bar American door 'My Sweet Pie' My Sweet Fie maakt originele, smaakvolle taarten en andere zoete en hartige lekkernijen. Kloosterweg 6 Kapelle compleet t.w.v. 949,- -i# DONDERDAG 16 MEI 2013 r-\ rn/ MIDDELBURG Vijftien leerlingen van scho lengemeenschap CSW ver zorgen vandaag een pick nick voor 180 kinderen van de twee basisscholen in de Griffioen. De picknick ein digt feestelijk met een optre den van Brassband Onda uit Ritthem in de feesttent, van 19.30 tot 21.00 uur, op het ter rein van het wijkcentrum aan de Europalaan. MIDDELBURG Een onder invloed rijdende 32-jarige inwoner van Oost-Souburg man zonder rijbewijs heeft woensdag in Middelburg met een perso nenauto een ravage veroor zaakt. De man reed rond 4.30 uur in de Nederstraat te gen een lantaarnpaal. Behal ve hem zaten er nog twee Middelburgers in de auto van respectievelijk 23 en 28 jaar. De lantaarnpaal en de auto raakten flink bescha digd. De auto was het eigen dom van de 28-jarige. Een blaastest wees uit dat de be stuurder meer dan 4,5 maal de toegestane hoeveelheid alcohol had gedronken. Hij is naar Torentijd gebracht. RITTHEM De tuin van Rammekenshof aan de Rammekensweg 11 in Ritthem is komend Pinkster weekend weer open. De tuin is open op 19 en 20 mei van 10.00 tot 17.00 uur. En tree is vijf euro. MIDDELBURG In Bar American aan het Plein 1940 in Middelburg vindt vrijdag 17 mei het Psy chobiliy Fest Middelburg plaats. Bands die er optre den zijn de Cenobites en Frantic Vermin. Aanvang: 21.00 uur. Meer informatie op www.cenobites.net en www.franticvermin.com m Bouwvakkers zijn aan het werk in de nieuwbouw van verzorgingstehuis Sint Willibrord in Middelburg, foto Ruben Oreel VLISSINGEN - „Tegenover mij woont een bejaarde vrouw. Ik zou haar best elke even kunnen hel pen en een pannetje soep kunnen geven. Een paar deuren verderop woont een stel dat regelmatig ruziënd over straat gaat. Met mijn levens ervaring zou ik tussen die echte lieden kunnen bemiddelen om een uitweg te vinden. En mijn werkeloze buurman zou ik op weg kunnen helpen bij het zoeken naar een andere baan. Dat zou ik allemaal kunnen doen, maar ik ben helaas niet die ideale burger zoals Den Haag voor ogen heeft. Ik heb het te druk, geen zin, zelf genoeg aan mijn hoofd." Directeur-bestuurder Jan de Graaf van de Stichting Werkt voor Ouderen citeert een voorma lig PvdA-politica die onlangs deze uitspraak publiekelijk in Vlissin- gen deed. Haar verhaal illustreert de achilleshiel van de hervorming van de zorg in Nederland. Uitgangspunt is dat pas in laatste instantie professionele hulp wordt ingeroepen. De Graaf: „Maar wie moeten die mantel zorg aan hulpbehoevende oude ren bieden? Dat zijn zonen en dochters die het al druk genoeg hebben met hun eigen leven. Die een gezin hebben, voor kinderen moeten zorgen, en waarvan de partner ook werkt. En die zouden dan die enorme klus erbij moeten gaan doen?" Hij zet er grote vraag tekens bij. „Veel naasten zijn al zo actief met het verlenen van hand en spandiensten." Vorige week uitte ook Kim Putters, de nieuwe directeur van het Sociaal Cultu reel Planbureau, kritiek op het ka binet, dat in zijn ogen te gemakke lijk zorgtaken afschuift naar de burgers. „De burger is geen uit voeringsorgaan van de overheid. Ik zie dat we snel begrippen als zelfredzaamheid en gemeen schapszin in de mond nemen, maar wat wordt daarmee be doeld?", zei Putters vorige week in een interview met deze krant. industrieterrein 'De Smokkelhoek' Tel. 0113 - 33 00 04 Geopend: maandag t/m donderdag 9.30 tot 17.30 uur vrijdag 9.30 tot 21.00 uur koopavond! zaterdag 9.30 tot 16.QO uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 25