ZEELAND almanak Brandweer Gretige Goalgetters Belle Knoppe voert studenten naar finale www.pzc.nl/multimedia zeeland De zenuwen gierden Melanie Feijtei door de keel tijdens examen Slank worden met de app 'Volt Fitness' zeeland Eerste Kamer wil dat gemeente zelf beslist over winkelopening SCHOOLVOETBAL Veiligheidsregio schakelt invloed provincie in om hogere financiële bijdrage van Middelburg en Vlissingen af te dwingen. DONDERDAG 16 mei 2013 Ruzie over brandweer loopt op door Marcel Modde MIDDELBURG - De Veiligheidsregio Zeeland (VRZ) vraagt Gedepu teerde Staten om Middelburg en Vlissingen te dwingen alsnog'ak koord te gaan met de nieuwe ge meenschappelijke regeling. Beide Walcherse gemeenten ver zetten zich tegen een fors hogere bijdrage aan de VRZ voor lokale brandweerzorg. De raad van Mid delburg weigert bovendien meer te betalen voor regionale taken buiten haar grensgebied. Daar mee dwarsbomen ze de totstand koming van de nieuwe gemeen schappelijke regeling en dat is on aanvaardbaar, vindt een ruime meerderheid van het algemeen be stuur. Tien van de dertien burge meesters (Mulder van Hulst was verhinderd) hebben in een inge laste vergadering besloten dat in grijpen door het college van GS nu gewenst is. Het dagelijks provinciebestuur heeft binnen de wet Veiligheidsre gio's een zogeheten aanwijzings bevoegdheid om een nieuwe ge meenschappelijke regeling af te dwingen. Dat gebeurt binnen de kaders van het algemeen belang, dat dan zwaarder weegt dan finan ciële argumenten, zegt VRZ-voor- zitter Jan Lonink in een toelich ting op de procedure. Volgens Lo nink heeft de weigering van Mid delburg en Vlissingen hun hand tekening te zetten, geen verdere gevolgen voor het functioneren van de veiligheidsregio of de re gionalisering van de brandweer. De oude gemeenschappelijke rege ling blijft voorlopig van kracht. Dat betekent dat waar nodig een tweederdemeerderheid volstaat om belangrijke besluiten er door te kunnen krijgen, aldus de voor zitter. „Maar dat zou geen gezon de situatie zijn." Lonink heeft commissaris van de koning Han Polman dinsdag inge licht over de kwestie. „We praten hier al zo'n vijf jaar over. Op een gegeven moment zijn alle argu menten voor en tegen een nieu we verdeelsleutel van de kosten voor de veiligheidsregio wel uitge wisseld en moet je gewoon een knoop doorhakken. Nu blijkt dat twee gemeenten niet willen mee werken, moet het college van GS als bevoegd toezichthouder maar een aanwijzing geven." De gemeenten Middelburg en Vlissingen wilden woensdag niet zeggen of ze zich zullen neerleg gen bij een aanwijzingsbesluit. Formeel hebben ze de mogelijk heid in beroep te gaan bij de Raad van State. Dergelijke procedures kunnen jaren aanslepen. GS wach ten het formele verzoek af en ge ven voordien geen reactie. pagina 22 en 23: Veiligheidsregio in de aanval; Ruzie ongewenst Tip? redactie@pzc.nl BRUINISSE/OOSTBURG/HEINKENSZAND - Het spelplezier droop er vanaf tijdens de gisteren gehouden finales van het Zeeuwse schoolvoetbal. In Oostburg werd bij de jon gens zeventallen het team van OBS De Klimop uit Dreischor kampioen. Bij de voetbalstrijd in Bruinisse (fo to) werd bij de jongens elftallen de hoogste eer opgeëist door het team van OBS De Dolfijnenburch uit Middel burg. De in Heinkenszand gehouden finale bij de meisjes zeventallen werd gewonnen door de ploeg van RK-basis- school Ter Duinen uit Kloosterzande. KNVB'er Theo de Ridder: „Het was reclame voor het voetbal." foto Dirk-Jan Gjeltema. Ze rook nieuws, die door de wol ge verfde verslaggeefster op Schou- wen-Duiveland. Twee brandweer wagens die zich oostwaarts spoed den, daar moest iets aan de hand zijn. Want waar rook is, is vuur. Gezwind zette ze de achtervolging in. In de verte zag ze de twee brand weerwagens voortdieselen. Zonder sirene, maar het verslaggeversin stinct zei haar in het spoor van de hulpdiensten te blijven. Nieuwer- kerk gleed aan haar voorbij, Ooster- land en daar kwam al Bruinisse in zicht. De brandweerlieden tuften door. Ze besloot uiteindelijk om te keren. Verstandig, want later bleek dat de brandweer op weg was naar een oefening in... Gouda. AMSTERDAM - De Zeeuwse Belle Company (ZBC) zit in de landelij ke finale voor hbo-studentenbe- drijven, 10 juni in Amsterdam. Het uit negen jongeren bestaande studentenbedrijf van de HZ ont wikkelde de Belle Knoppe, een fietsbel met een kunststof kapje in de vorm een Zeeuwse knop. Die is een hit. De ZBC heeft er al 9000 verkocht. Als de ZBC de an dere vier finalisten aftroeft, kan ze door naar de Europese finale.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 21