Zwaarbewaakte staking bij Turkish Airlines Cruisen in het^ Midden-Oosten s Cruise Dubai, Abu Dhabi Oman**** De voordeligste en beste van Nederland! stipreizen.nl ...grensverleggend! (shp Beurs voor de havenwereld ECONOMIE 15 «Si Logistiek park van dertig hectare aan Kluizendok. -53% 8- t/m 11-daagse cruises per Costa Fortuna Cruise Dubai, Abu Dhabi Oman**** DONDERDAG 16 MEI 2013 Haven Gent haalt grote Vis' binnen door Harmen van der Werf GENT - De Haven van Gent is erin geslaagd een grote logistieke spe ler binnen te halen, WDP (Ware houses De Pauw). Het bedrijf dat in de Benelux marktleider is in de verhuur van opslagruimten, ves tigt zich aan de rand van het Klui zendok. WDP heeft een optie genomen op niet minder dan dertig hectare grond in de zuidwesthoek van het bedrijventerrein rond het Kluizen dok. Het concern wil daar een lo gistiek park bouwen dat 180.000 vierkante meter aan opslag- en overslagruimten zal beslaan. Voor zitter van de raad van bestuur van WDP, 'Joost Uwents, sprak dins dag bij de presentatie van het pro ject de hoop uit dat halverwege 2014 de eerste huurder zich zal vestigen. Als het hele logistieke park is gerealiseerd, zal dit 300 tot 600 directe arbeidsplaatsen ople veren. De Haven van Gent bouwde dins dag een feestje rond het binnenha len van 'deze grote vis'. Vlaams minister Hilde Crevits (openbare werken en mobiliteit) mocht een fotomontage van het toekomstige logistieke park onthullen. Zij deed dat in de aanwezigheid van tientallen ondernemers, uit Vlaan deren en vooral uit het noorden van Frankrijk. Crevits prees de voortvarendheid waarmee de Ha ven van Gent invulling weet te ge ven aan het Kluizendok en het omliggende bedrijventerrein. Van het in 2010 geopende, 400 hectare grote havengebied is inmiddels al 100 hectare bezet. „Onze investe ring van 200 miljoen euro in dit project werpt dus vruchten af', al dus de Vlaamse minister. Het he le plan kostte in totaal 240 mil joen euro. Terwijl het Kluizendok langzaam maar zeker volloopt, blijft het op de Axelse Vlakte net over de Ne derlandse grens nog altijd angst aanjagend stil. WDP-bestuurs- voorzitter Uwents legde uit waar om zijn oog niet op de Axelse Vlakte was gevallen. „Elke kilome ter in de logistiek telt en de Axel se Vlakte ligt ons te noordelijk." Daan Schalck, directeur van de Haven van Gent, voegde daaraan toe dat het Kluizendok direct op alle 'modaliteiten' aangesloten is; over de weg, per spoor en natuur lijk over water. Het Kluizendok is bovendien zo aangelegd dat er al zeeschepen tot 18 meter diepte kunnen komen, alvast vooruitlo pend op de bouw van een nieu we, grotere zeesluis vlakbij Ter- neuzen. WDP zal de dertig hectare fasege wijs afnemen, afhankelijk van het tempo waarin klanten worden ge worven. De Haven van Gent geeft de grond in concessie uit voor een periode van dertig jaar. Havendi recteur Schalck deed niet moeilijk over de erfpachtprijs die de Ha ven van Gent hanteert. Die ligt op 3,80 euro per vierkante meter per jaar, zei hij. Of de Haven van Gent daarmee boven of onder de grondprijs van havenbedrijf Zeeland Seaports zit, durfde de directeur' niet te zeggen. ISTANBUL - Een warm welkom voor toeristen die landen op Atatürk Airport in Istanbul is het niet. Overal op het vliegveld staan zwaarbewapende agenten. Reden: werknemers van Turkish Airlines staken. Het vliegverkeer onder vindt nog geen hinder van de sta king, maar op de luchthaven is de spanning om te snijden. Tlirkish Airlines, met jaarlijks 39 miljoen passagiers op tweehon derd bestemmingen, is het parade paardje van Turkije. Maar de laat ste tijd haalt het bedrijf keer op keer de woede van seculiere Tur ken op de hals. In februari waren het nieuwe 'truttige' uniformen TERNEUZEN - In Terneuzen is gisteren de eerste Schelde Expo geopend, een tweedaagse beurs voor bedrijven die aan de Zeeuwse havens verbonden zijn. Er staan zo'n vijftig stands opgesteld. De havens presteren prima, stipte direc teur van Zeeland Seaports Hans van der Hart aan in zijn openingswoord: 'te gen de crisis in werd er in 2012 een recordoverslag geboekt', foto Peter Nicolai I 998 - van Emiratt en het besluit op een aantal vluch ten geen alcohol meer te schen ken, die voor ophef zorgden. Vori ge week kwam een verbod op ro de lipstick voor stewardessen. Nu is het de staking voor hoger loon en behoud van banen. En TXirkish Airlines houdt niet van stakers, bleek vorig jaar al. Toen meldden tweeduizend werkers zich spontaan ziek, uit protest te gen de overheidsplannen om hun stakingsrecht te schrappen. Bijna driehonderd mensen werden die dag nog ontslagen. „Het perso neel wordt vandaag ook zwaar on der druk gezet", zegt Asli Can Or- han van vakbond Hava-Is. tl'***' Wegens succes wederom terug in ons aanbod en met gegarandeerd vertrek! Ontdek de indrukwekkende Verenigde Arabische Emiraten Oman en bezoek o.a. Dubai, Muscat en Abu Dhabi. Inclusief non-stop vliegreis per Airbus A380* van topairline Emirates, inclusief maaltijden, drankjes en entertainmentsysteem tijdens de vliegreis! Uw 8-daagse cruise begint in Dubai waar we inschepen en waarvan we Muscat, de hoofdstad van Oman, Khasab, bekend om haar onderwaterwereld en de fascinerende stad Abu Dhabi bezoeken. Tot slot staat Dubai centraal waar u op eigen gelegenheid kennismaakt met deze indrukwekkende stad. U kunt deze cruise ook verlengen met hotelovernachtingen (1,2, of 3 nachten) in Dubai. •alléén met vertrek vanaf Amsterdam Voor een totaaloverzicht zie www.stipreizen.nl/dubai 'rijzen P-P- o.b.vT2 pers. hut/kamer excL Calamiteitenfonds, reserveringskosten. Deorf^en jijn reeds verwelkt in de prijs. boekon.Ur)e 0f bel met 020 66 22 222^ Prijzen p.p.o.b.*2pers.hut/kamerexcl.Calamiteitenfonds/reserveringskosten. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 15