moslims zet België op scherp Schipbreuk vluchtelingen Afschuw over eten van hart Fabrieken dicht door onrust BUITENLAND 7 cruisewinkel.nl UW CRUISE BOEKT U BIJ CRUISEWINKEL.NL www.cruisewinkel.nl Bel 020 421 11 15 Aannemer sloopt Mayatempel Belize Meer aanvallen op homo's in Frankrijk Verplaatsing proces moorden afgewezen Le Pen fel tegen onderscheiding Dylan Zwarte Zee Costa Deliziosa Noorse Fjorden Noordkaap Costa neoRomantica Als moslims worden vervolgd, dan komt er revolutie WOENSDAG 15 MEI 2013 14 dagen vanaf €1.394, 13 dagen vanaf Prizen zijn vena', par persoon o.b.v. 2 personen per nu en c b.v. bescfskbaarterJ en wezongen Inclusief aae ae>astrcen er, -/oiper SITTWE Ongeveer 150 mensen worden nog vermist nadat de boten waarop ze zaten maandag avond aan de westkust van Bir ma waren gezonken. Op de vaartuigen werden ze voor een naderende cycloon in veilig heid gebracht De Verenigde Naties (VN) berichtten giste ren dat in ieder geval meer dan veertig van de ongeveer twee honderd opvarenden zijn ge red. De boot vervoerde leden van de vervolgde islamitische Rohingya die in vluchtelingen kampen in de lage delta ten oosten van de stad Sittwe een heenkomen hebben gezocht. De VN hadden gelast dat ze daar wegens de cycloon snel zouden vertrekken. Die gaat ge paard met regens die de lage kustgebieden waarschijnlijk morgen onder water zetten. NEW YORK Een gruwelijk filmpje uit de Sy rische burgeroorlog heeft tot ophef geleid. Op de beelden is te zien hoe een rebellencom- mandant het hart uit het lichaam van een gedode mili tair snijdt en er in bijt. De fil mer voorziet de gruweldaad van beledigend commentaar te gen alawieten, de bevolkings groep waartoe president Bas- har al-Assad behoort. Mensen- rechtenorganisatie Human Rights Watch heeft haar af schuw over de beelden uitge sproken. De rebellencomman- dant Abu Sakkar zou vaker be trokken zijn geweest bij oor logsmisdaden. Verslaggevers van Time Magazine hebben met medestrijders van Sakkar gesproken, onder wie diens broer, die de echtheid van de beelden hebben bevestigd. BELMOPAN Een aannemer heeft in het Mid den-Amerikaanse land Belize een Mayatempel gesloopt die ouder was dan onze jaartelling. De tempel op het complex Noh Mul (Grote Heuvel) is door af gravingen gereduceerd tot een fractie van de oorspronkelijke grootte, meldde tv-zender 7 News Belize. Het puin diende voor het opvullen van wegen. PARIJS Homoseksuelen zijn in Frank rijk in 2012 veel vaker het slachtoffer geworden van mis handeling en andere vormen van geweld dan in het jaar daar voor. In totaal kreeg SOS Homophobie zo'n tweedui zend meldingen van mishande ling. Dat is ongeveer een kwart meer dan in 2011. MÜNCHEN De rechtbank in München heeft gisteren het verzoek om verplaatsing van het proces om de Dönermoorden afgewezen. De verdediging van hoofdver dachte Zschape had gesugge reerd dat de rechtszaak kan worden gehouden in de voor malige vergaderzaal van de Bondsdag in Bonn, waar meer ruimte is voor pers en publiek. PARIJS De rechtse Franse Marine Le Pen is geschokt over het voor nemen zanger Bob Dylan op te nemen in het Légion d'hon- neur. Dat is de hoogste onder scheiding van Frankrijk. Le Pen stelt dat het erelegioen is ingesteld om mensen erken ning te geven voor hun strijd voor de Franse natie. 7^S3 €1. Savona, Katakoion, Mykonos, Izmir, Istanbul, Constanza, Odessa, Jalta, Athene, Rome, Savona Vertrek; 25 mei, 29jun, 23jii 16aug.20sep,25okt Inclusief vlucht, transférs drankenpakket Amsterdam, Hellesylt, Geiranger, Trondheim, Honningsvag, Tromso, Leknes-Lofoten, Olden, Bergen, Amsterdam Vertrek: 5.17 juni, 25 juli, 6.18 augustus Inclusief drankenpakket spreken'. De fundamentalistische ex-advocaat Choudary wordt nauwlettend in de gaten gehou den door de Britse veiligheids diensten. In Frankrijk staat hij op de lijst van ongewenste vreemde lingen. Hij zou jonge moslims in het Verenigd Koninkrijk rekrute ren en trainingskampen organise ren voor ze naar het buitenland worden gestuurd om te vechten. Volgens Veile moet het filmpje se rieus worden genomen. „Ze orga- Anjem Choudary, Sharia4UK niseren nooit zelf een aanslag, maar hopen dat iemand de bood schap oppikt en uitvoert. Zo de den ze het ook in 2005", zegt hij in de Belgische media. Het crisiscentrum van het minis terie van Binnenlandse Zaken heeft de hulp ingeroepen van het Coördinatiecentrum voor Analyse van de Dreiging (Ocad) voor een evaluatie van de dreiging. Volgens een woordvoerder van het minis terie worden daarbij ook de Britse inlichtingendiensten ingescha keld. Op grond van het analyserap port beslist het ministerie of het de huidige veiligheidsmaatrege len handhaaft of versterkt. Vlak na de arrestatie van Belka- cem dreigde de radicale prediker Omar Bakri Mohammed vanuit Libanon ook al met vergeldingsac ties. Sharia4Belgium werd in maart 2010 opgericht en riep bij monde van Belkacem op om van België een islamitische staat te maken. De organisatie moest voor de rechtbank verschijnen voor het aanzetten tot haat, maar werd niet veroordeeld. De Belgische justitie zegt nu vol doende aanwijzingen te hebben dat leden van Sharia4Belgium deelnamen aan terroristische acti viteiten. Belkacem ontkent ook maar iets met terrorisme te ma ken te hebben of met het ronse len voor de jihad. Sharia4Belgium bedreigde regelmatig politici on der wie de partijvoorzitter van Vlaams Belang Filip Dewinter en PW-leider Geert Wilders. ook zo'n ramp De onvrede leidt regelmatig tot protesten en stakingen. Choon Pheahbey heeft net ingrediënten gekocht voor een eenvoudige maaltijd, als ze bekent onlangs ook aan een protest te hebben meegedaan. Dat was voor de hoofdingang van de fabriek waar ze werkt. „We vroegen toen het minimum te verhogen naar 110 dollar, maar ik geloof niet dat het heeft gehol pen", zegt de 20-jarige textielar- beidster, die sinds haar 16e in de fabriek werkt. „Ze hebben nog nooit naar ons geluisterd. Waar om zouden ze dat nu wel doen?" DHAKA - Zo'n driehonderd textiel fabrieken bij de Bengalese hoofd stad Dhaka zijn gisteren gesloten omdat onrust is uitgebroken on der personeel. Kledingarbeiders blokkeerden on der meer een snelweg en richtten vernielingen aan bij een aantal fa brieken. De arbeiders eisen onder meer vei liger werkomstandigheden en meer loon. De protesten volgden op de instorting van een gebouw met kledingfabrieken vorige maand. Die ramp kostte aan meer dan 1100 mensen het leven. De regering van Bangladesh staat daarom onder druk om de situatie van de miljoenen arbeiders in de sector wat te verbeteren. Zo onderzoekt een commissie of het minimumloon van 3000 taka (bijna 30 euro) per maand om hoog kan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 7