Succesvol op/via internet in Zeeland I I Twitshare Beta 28 ZEELAND SCHOOLGAANDE ONDERNEMERS g= Ze zitten nog op school. Dat weerhoudt vier derdejaars studenten informatica er niet van om de markt te bestormen met een nieuw product: Twitshare. Nu maar duimen dat Twitter er straks grof geld voor betaalt. Veel jonge ondernemers die rijkdom hebben vergaard, zijn begonnen in de iet, op internet of in de telecom-branche. DE WEBSITE Wij zijn 1 ^6 ondernemers Via www.twitshare.com kun je bestanden versturen via je Twitter-account ren door Frank Balkenende Nee, is het nadrukkelijk geen stu- dentenbedrijf, haasten ze zich te zeggen. NFNTY - met klinkers In finity of oneindigheid - is een heuse onderneming, die niks van doen heeft met de HZ University of Ap plied Sciences, waar ze informatica studeren. Leon Bij de Vaate (21, Vlissingen), Jens Walra- ve (21, Goes), Erwin Kloosterboer (19, Dreischor) en Gert-Jan Vercauteren (20, Mid delburg) houden kantoor in Dok4i, de kraam kamer voor jonge, creatieve en innovatieve on dernemers op de Vlissingse Kenniswerf. In hun eigen bedrijf NFNTY werken ze aantal da gen per week aan hun nieuwe vondst: Twit share. Ze hopen zich daarmee in het rijtje te scharen van jonge slimmeriken die via internet for tuin hebben vergaard door een nieuw pro duct, een unieke dienst of onlinewinkel te lan ceren. Dan praat je over de Mark Zuckerbergs - de oprichter van Facebook - van deze we reld. „Wij zijn geboren ondernemers. Als jo chies bouwden we al websites. Zelf heb ik me de laatste zes jaar beziggehouden met webde sign. Jens ook. Erwin werkt al twee jaar bij een iet-bedrijf in Middelburg. Voor ons is de studie informatica dus niet al te lastig. De tijd die we over houden, besteden we aan ons nieuwe bedrijf NFNTY. Gert-Jan zegt altijd: Tf you don't build your own dreams, someone will hire you to build them for them'. Dat is wel een mooi credo", zegt Leon Bij de Vaate. Twitshare een snelle manier om bestanden te delen via het sociale medium Twitter. „Aan de hand van een tweet kun je tot maximaal 2GB bestanden uploaden en delen met gebruikers op Twitter. Je kunt wel meerdere bestanden te gelijk uploaden. De dienst maakt dan automa tisch een zip-bestand dat de geüploade bestan den bevat. Voordat het uploaden begint, kan een gebruiker zijn tweet opstellen waar hij een @mention maakt naar zijn followers. De ze personen hebben na het uploaden dan ex clusief toegang tot het bestand, tenzij de ge bruiker het bestand publiekelijk deelt. Het is mooie tool die foolproof is. Het is één klik en aan de slag", legt Bij de Vaate uit. De vier HZ-studenten ontwikkelden de file- share-dienst uit onvrede over 'het omslachti ge mailverkeer'. „Je denkt dat zo'n fileshare- dienst dat gebruik maakt van het Twitter-plat- form toch al moet bestaan, maar we hebben grondig speurwerk verricht en nee, het was er niet." De vier lijken dus een niche te hebben ont dekt, maar voor wie is Twitshare nu handig en wat is de toegevoegde waarde? „Wij den ken vooral voor bedrijven die met hun klan ten bestanden willen delen. Dat kan een nieu we folder zijn of een coupon die bijvoorbeeld maar één dag is te downloaden. Het voordeel: het kan via Twitter, het hoeft niet allemaal via je eigen server en mailbox te lopen. Uniek van Ijochanan (foto) en zijn broer Nathanael Bax veroveren sinds 2003 de markt met hun onli- ne-muziekwinkel Bax-shop. Vorig jaar open den ze ook een fysieke winkel in Goes, die naar Zeeuwse begrippen uit de kluiten ge wassen is. Aantal werknemers nu: 130. Om zet in 2012: 30 miljoen euro. I De jonge honden Wouter de Vries (I) en Ger- brand Verton begonnen ruim zeven jaar gele den de webwinkel YourSurprise.com. De onli ne winkel, met als basis Zierikzee, verkoopt cadeaus die de klant persoonlijk kan maken. Er werken inmiddels 35 mensen en de om zet groeide in een jaar tijd met de helft. F

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 62