expo TVvee dagen gezellige boel in hartje Heikant 'De MafFooos' willen met single over Terneuzen de Zeeuwse top-40 bereiken 65 www.scheldeexpo.nl ZEEUWS-VLAANDEREN 27 cheap, nl /dagactie 10900 -700 7004 wo 15 mei 4 dagen landgoed hotel in de Achterhoek ZZHotel Landgoed Ehzerwold Minder dan 50% van uw energiefactuur wordt bepaald door uw energieleverancier Meer dan 50% wordt bepaald door de overheid en uw netbeheerder. Meer weten? www.DELTA.nl/energiefactuur Het Business to Business event woensdag 15 en donderdag 16 mei Sportcentrum 'Vliegende Vaart' te Terneuzen WOENSDAG 15 MEI 2013 alleen vandaag boekbaar! 3 overnachtingen inel. ontbijt Gratis gebruik Wi-Fi Gratis parkeren Bezoek Hanzestad Zutphen (25 cpmi "Prijs o.b.v. 2-persoonskamer. Excl. res.kosten 15 per boeking. Voorwaarden zie website Hoeveel procent van uw energiefactuur wordt bepaald door uw energieleverancier? i f ik door Paul Begijn TERNEUZEN - Het kan bijna niet mis sen. Of je hebt wel eens over ze ge hoord, óf ze in het echt gezien tij dens een optreden: het Nederlands talige zangduo De Maffooos. Na acht jaar reizen en optreden in heel Nederland is het komend weekend tijd voor de presentatie van de eerste cd-single. De Maf fooos, ook wel bekend als Fons en Mario, timmeren nog altijd flink aan de weg in het land. Ruim acht jaar doen ze dat al samen. Ze leerden elkaar kennen tijdens de Zeeuws-Vlaamse versie van Idols. Fons presenteerde de talenten show, terwijl Mario acte de pre sence gaf als zanger. Fons was meteen onder de indruk: „Na de show stelde ik hem voor om eens samen een optreden te doen. We kregen de smaak te pakken en kijk waar we nu staan." Geen locatie is ze te gek. Maar hun voorkeur gaat toch echt uit naar het optreden in de kroeg, waar ze er zelf ook een avondje uit van maken. Fons: „In de kroeg gebeurt het. Er wordt gedanst en meegezongen. Die sfeer vind je nergens anders, heerlijk gewoon." Inmiddels is het duo al op heel wat plekken geweest. „Van de Am sterdamse Jordaan tot de stam kroeg van Jan Smit. We treden in heel het land op. Daarom maken we onze nummers bewust niet in dialect of streekgebonden." Toch gaat de eerste cd-single over Terneuzen. In 'De Pier' worden kenmerkende elementen uit het Terneuzens straatbeeld genoemd, zoals de Nieuwstraat, de Markt en de haven. Met het nummer, waar in ook Maikel Harte figureert, ho pen De Maffooos een gooi te doen naar een plek in de Zeeuwse top-40. Zaterdag om 16.00 uur is de officiële cd-presentatie in De Paerdestal aan het TXiinpad 16 in Terneuzen. De jonkies van De Bareélen repeteren, foto Camile Schelstraete markt begint om half twaalf 's ochtends. Extra aandacht is er dit jaar voor de jeugd. De jonge dweil- tjes kunnen zich te buiten gaan op het pleintje bij de zij-ingang van de basiliek. Daar wordt een echt Speel-Eiland gecreëerd voor de kinderen." Ze kunnen er werkelijk van alles doen. Van zich laten schminken tot eendjes vissen. De kinderen kunnen daar tussen 13.15 uur en 17.00 uur terecht. De grote happening van deze dag is traditiegetrouw om 17.30 uur op de Grote Markt. Alle deelne mende dweilbands zijn dan pre sent op het Leutterrein en spelen maar liefst vijfhonderd muzikan ten samen drie zeer bekende top pers die iedereen moeiteloos mee kan zingen: 't Dondert en 't blik semt, Mooie Lies je (Schützen Liesl) en Leutig is 't om in Ulst te zain (Schön ist es auf die Welt zu sein). Wilco Dobbelaar: „We hopen de ze keer op mooi weer zodat we de financiële strop van 2012 goed kunnen maken. Toen was het be droevend slecht weer. We moes ten als organisatie flink toeleggen om alles rond te krijgen. De Bareé len zorgen in elk geval voor drank en versnaperingen op de Markt en we hopen dat veel mensen 'Vriend van de Dweildag' willen worden. Voor zes euro per jaar krijg je dan twee consumptiebon nen, een jaarspeldje en een me daille." De organisatie rekent op enkele duizenden bezoekers die 26 mei in Hulst weer ongestoord en ouderwets kunnen genieten van een muzikaal feest dat - ijs en we der dienende - zijn twintigste edi tie beleeft. HEIKANT - Heikant maakt zich op voor een grootse jubileumeditie van de Stuikersfeesten. Het organi serend comité belooft 'een gezelli ge tweedaagse boel' en dat alweer voor de vijftiende keer. De aftrap is zaterdagavond, met Stuikerpop in het tot Heikant Mu sic Hall omgedoopte dorpshuis 't Heike. Zes bands treden vanaf 19.00 uur op, entree slechts drie euro. Vorig jaar was de line-up nogal ruig, dit jaar is gekozen voor 'een gevarieerder repertoire'. Vijf bands uit de streek spelen: The Fictionals, The Red Scarves, Flips, Kippevel en Smash. Afgeslo ten wordt met Separate uit Briel- le, een band die recent doordrong tot de kwartfinale van de Clash of the Coverbands. De Stuikersfeesten worden zon dag, eerste pinksterdag, met ver eende krachten voortgezet, met om te beginnen vanaf 10.00 uur (tot 16.00 uur) een rommelmarkt en braderie. Jonge kunstenaars presenteren zich, hobbymatige en professionele ondernemers bezet ten de kramen. In 't Heike houdt stichting Shaki een boekenmarkt. Spannend wordt weer de zes kamp, met tien jeugdteams en tien volwassenen teams. Vracht wagen trekken is terug van weg geweest. Dé grote verrassing is zondag om 13.00 uur. Voor het eerst zingen leerlingen van basisschool De Hei- depoort dan het enige echte Hei- kant-lied. This is Lizzard - waar van de leden hielpen het Heikant lied te maken - en de Stuikers- band treden overdag op. In 't Hei ke is om 20.30 uur de finale, met dj Werner en de Vlaamse feest band The Fools. korting van 103^50

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 61