Afscheidsbrief zonder aanwijzing lot broertjes Meteen een minnetje Warschau Bordeaux Carcassonne BINNENLAND 5 Rechter laat dorststaker vrij Instanties en bedrijven die zich met brandveiligheid bezighouden, hanteren nu alle hun eigen keurmerk 'Aanhoudingen op 30 april geen opzet' Toekomst munt 1 en 2 eurocent ongewis Microbiologen berispt om bacterie-uitbraak Flinke buit bij oprollen drugsbende Vluchten vanaf WOENSDAG 15 MEI 2013 ZEIST - De vader van de al een week vermiste broertjes Ruben (9) en Julian (7) heeft een afscheids brief achtergelaten, een halve dag voor hij zelfmoord pleegde. In de boodschap die hij op maan dag 6 mei om 16.20 uur thuis in Vleuten op zijn computer tikte, rept de man met geen woord over zijn kinderen. Gisteren maakte de politie meer details bekend over de vermissingszaak, in de hoop nieuwe tips te krijgen. Zo blijkt de vader tegen zijn omgeving ver teld te hebben dat hij met zijn zoons naar Luxemburg ging. Te gen de gewoonte in heeft hij een groot bedrag - 170 euro - gepind, waarvan de politie maar een klein deel heeft terug kunnen vinden. Mogelijk heeft hij het onderweg uitgegeven, aldus de politie. Op maandagavond is het voertuig van de man nog gezien bij een tankstation in Neerbeek. Ruben en Julian zaten toen nog in de au to. De vader heeft kort daarna ge beld met zijn vriendin om te ver tellen dat hij bij een hotel zou zijn gearriveerd. Maar de politie weet inmiddels dat dat telefoon tje vanuit de auto is gepleegd. De man is even voor 22.30 uur in Neerbeek nog door de straat van een ex-vriendin gereden. Daarna is hij naar het noorden gereden. De auto zou kort na middernacht ook nog gespot zijn op een par keerplaats bij tankstation De Ro meinse Put, langs de A73 bij Ven- ray. Of de jongens toen nog in de auto zaten, is niet duidelijk. De laatste bewakingsbeelden waarop de blauwe Hyundai Getz is ge spot, zijn dinsdagochtend om 01.56 uur gemaakt bij Leersum. Te zien is hoe de auto op de Rijks straatweg voorbij rijdt en even la ter keert. Daarna is er sprake van een tijdsgat. Meer dan twee uur la ter wordt pas voor het eerst weer een gsm-signaal waargenomen. Dat is bij het Doornse Gat, de plek waar de man op dinsdagoch tend 7 mei zelfmoord pleegt. Rivierduinen in Oegstgeest. foto Phil Nijhuis/ANP delijkheid vervolgens ook nemen, dat zou getoetst moeten worden, in plaats van of er al dan niet draadglas in een deur zit. Het is Otto een lief ding waard als de overheid in elk geval twee zaken regelt; allereerst aandacht voor brandveiligheid in de opleidin gen: „Voer een soort veiligheids certificaat in, waarvan brandveilig- heid een onderdeel is. Als ieder een die in de zorg werkt, dit moet halen, pak je het probleem bij de basis aan." Ten tweede wenst hij een eenduidig keurmerk. Instan ties en bedrijven die zich met brandveiligheid bezighouden, hanteren nu vaak allemaal hun ei gen keurmerk. „Breng dit onder bij één instantie", bepleit Otto. „Dat is voor ons meteen een kos tenbesparing." Het moet Van Aken van het hart dat van de zorg zo'n negatief beeld is ontstaan als het om brandveiligheid gaat. „El ke keer als zich een grote brand voordoet, springt iedereen er bo venop. De media voorop. De over AMSTERDAM Bij de aanhoudingen tijdens de troonswisseling in Amsterdam is geen sprake geweest van voorbedachte rade, conclu deert burgemeester Van der Laan na onderzoek. Republi kein Hans Maessen werd aange zien voor een persoon die be kend staat als gewelddadig. BRUSSEL De euromunten van 1 en 2 cent kunnen verdwijnen. Dat is een van de vier voorstellen van de Europese Commissie gisteren. De productie en de versprei ding van de muntjes zijn rela tief erg duur terwijl slechts weinigen met de eurocenten betalen. ROTTERDAM De tuchtrechter heeft gisteren drie artsen-microbiologen van het Maasstad Ziekenhuis in Rotterdam op de vingers ge tikt. Ze hadden niet adequaat opgetreden bij de uitbraak van de Klebsiellabacterie in 2010. 28 patiënten die besmet waren met de bacterie, overleden. ROTTERDAM De politie heeft gisteren in een groot drugsonderzoek rond Rotterdam voor zeker 2,5 mil joen euro aan contanten, 19 du re auto's, 3 vuurwapens, 6 mo toren, 5 scooters, een camper en tientallen kilo's hennep in beslag genomen. Vijf mannen en een vrouw zijn opgepakt. heid laat een onderzoek houden, rolt een actieprogramma uit, orga niseert een congres en verwacht dat bestuurders daardoor allemaal in actie komen", zegt hij. „Er is de afgelopen jaren veel aangepakt, al leen is dat niet altijd zichtbaar. Goed nieuws is geen nieuws." Natuurlijk hebben niet alle zorgin stellingen de brandveiligheid op orde. „Maar organisaties die ach terblijven, komen niet ineens in beweging als de overheid daartoe oproept. Die beweging moet van binnenuit komen." Reden dat Ac- tiz de vierhonderd aangesloten zorgorganisaties voortdurend in formeert over brandveiligheid. ROTTERDAM - Een asielzoeker die sinds vorige week niet meer at en dronk is dinsdag door de recht bank van Rotterdam op vrije voe ten gesteld. Dat meldde een woordvoerster van het ministerie van Veiligheid en Justitie dinsdag. De asielzoeker, die in het justiti eel medische centrum in Den Haag was opgenomen, had een zaak aangespannen tegen de Im migratie- en Naturalisatiedienst. Hij vindt dat de IND het besluit om hem uit te zetten .moet her zien. De rechter in Rotterdam gaf aan dat de kans aanwezig is dat de betreffende asielzoeker gelijk krijgt. Door die uitspraak is hij niet langer een definitief afgewe zen asielzoeker en is hij naar huis gestuurd. Nog tien andere uitgeprocedeerde asielzoekers protesteren met hun honger en/of dorststaking tegen detentie en behandeling in het uitzetcentrum Rotterdam. (Chopin) ENKELE REIS. VANAF Boek tot 16.05.13. Belastingen en toeslagen inbegrepen. Reis in juni. Geldig op de dagen: Maandag - Donderdag. Afhankelijk van beschikbaarheid en algemene voorwaarden. Kijk op Ryanair.com voor meer informatie. Tarieven exclusief optionele belastingen en toeslagen. Vluchten vanaf Eindhoven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 5