Ozark Henry in Sas Landbouwmuseum al meer dan zes Zeeland loopt in Pinksterweekeinde door slecht weer moeizaam vol 'Gelukkig heb ik mijn vrijheid altijd behouden' L* SMELTKROES DOW 24 ZEEUWS-VLAANDEREN NIEUW THEMAPARK IN WORDING Het Dow-servicecentrum Business Process Services Center (BPSC) in Terneuzen is de wereld in het klein. Inmiddels werken er ruim 400 mensen met 48 verschillende nationaliteiten. Een aantal van hen geeft het bedrijf in deze rubriek een gezicht. Van daag: Dirk Wymeersch (47), geboren in Knokke, nu wonend in Biervliet. door Harmen van der Werf Dirk Wymeersch is zijn vader dankbaar. Hij was in zijn tie nerjaren een getalen teerd voetballer. „Ik speelde bij de junioren in Knok ke, waar ik geboren en getogen ben. Een scout van een Belgische topclub kwam kijken. Hij had in teresse in mij. Mijn vader vond dat geen goed idee. 'Jij wordt geen eigendom van een voetbalclub. Je wordt handelswaar.' Hij had ge lijk. Ik heb gelukkig mijn vrijheid behouden." Nog altijd koestert Dirk die vrij heid, de vrijheid om te gaan en te staan waar hij wil. Het heeft hem een rijke carrière opgeleverd. Sinds februari 2010 werkt hij bij het BPSC. Hij was ruim twee jaar supply chain planner. Dirk geeft een korte omschrijving van zijn werkzaamheden. „Mijn taak was de productieplanning bij Dow-fa- brieken in Europa, Midden-Oos ten en Afrika af te stemmen voor de lange termijn, gerelateerd aan de vraag uit de markt. Ik had daar voor heel veel contacten binnen- Dow. Heel divers. Ik was als een spin in het web. Met als doel: zo kostenefficiënt mogelijk produce ren voor de markt." Dirk zette bij het BPSC in maart vorig jaar een volgende stap in zijn loopbaan, naar een functie waarin je alle speelvelden - in sporttermen - goed moet kunnen overzien. Hij werd work process specialist supply chain, een job waarin hij werkt met twintig planners en veertig schedulers (roostermakers). „Mijn taak is werkprocessen te verbeteren, zo dat alles nog doelmatiger functio neert. Ik ondersteun ook de plan ners en schedulers in de uitoefe ning van hun vak. Dit werk is nooit af. Altijd valt er iets te verbe teren. Verandering is vooruit gang." Voordat Dirk bij het BPSC kwam, heeft hij bij tal van bedrijven ge werkt, na een maritieme studie in Antwerpen - 'ik heb de wereld zeeën bevaren' - en een logistieke sas van gent - De Belgische sin ger-songwriter Ozark Henry is op 22 juni de grote publiekstrekker op de 22e editie van het Sasse fes tival Rock Around the Bridge. Henry, oftewel Piet Goddaer, is een controlfreak; hij componeert en produceert zijn albums zelf, zo dat hij de volledige regie over zijn eigen geluid houdt. Henry is met zijn experimentele popmuziek een graag geziene gast op grote festivals als Rock Werchter en Pinkpop. De Nederlandse alternatieve rock band The Mad Trist en het Bel Landbouw van Dirk Wymeersch foto Mark Neelemans vervolgopleiding aan het Mari tiem Instituut De Ruyter in Vlis- singen. Hij werkte onder meer bij Kuwait Petroleum in Antwerpen en was in Zeebrugge 'van a tot z' betrokken bij de bouw van een containerterminal voor het Deen se APMT (verbonden aan Maersk, 's werelds grootste containerrede rij). „Ik opereerde steeds op het snijvlak van maritiem en logis tiek. Ik zocht iets complexers, met productie erbij. En gelukkig was daar een groot bedrijf in mijn ach tertuin, Dow." Dirk woont in Biervliet, al langere tijd. Hij noemt zichzelf'pionier', in het licht van de vele Belgen die de laatste jaren op de goedkopere huizen in Zeeuws-Vlaanderen af komen. Dirk waardeert de omge ving. „In Vlaanderen is alles veel meer volgebouwd." En Nederlan ders is hij inmiddels gewend. Hij omschrijft onderkoeld: „Ze ma ken veel geluid." Het deert hem niet. „Bij het BPSC werken men sen uit vele culturen. En daar ho ren diverse manieren van commu niceren bij. Dat is goed. Hoofd zaak is dat een ieder elkaar respec teert." Een voetbalcarrière is het niet ge worden voor Dirk. Hij is surfer. Hoe harder het waait, des te pret tiger voelt Dirk zich op zijn surf plank. Grote sprongen maken over de golven. In alle vrijheid. Baltus Verhage op een ouderwetse aardappelrooier, waarop twee mensen aardappelen op grootte kunnen sorteren. sint anna ter muiden - Het land bouwmuseum Agrimuda in Sint Anna ter Muiden is al ruim zes jaar dicht. De gemeenteraad be sliste destijds dat het museum de deuren moest sluiten, vanwege be zuinigingen. Het museum trok jaarlijks tussen de vijftienhonderd en tweedui zend mensen, heel wat minder dan waarop was gehoopt bij de verhuizing naar Sint Anna ter Muiden. Het landbouwmuseum was tot dan tot begin jaren negen tig gevestigd in Heille. Conserva tor Herman Bakker wist bezoe kers in de boerenschuur uit de achttiende eeuw ook na herhaal delijk bezoek altijd weer op iets opmerkelijks te wijzen. Was het niet over de collectie, dan was het wel over de bedstee of over de schuur zelf. Een groot deel van de collectie landbouwgereedschap, -werktui gen en -voertuigen die Bakker be heerde en nieuwe aanwinsten uit de Agrimudatijd staan nog steeds in Sint Anna ter Muiden. De Sluise gemeenteraad bepaalde eerder dat de schuur verkocht moest worden. Wethouder Jan Schaal je kan niet zeggen of er veel belangstelling voor het ge bouw vlakbij de doorgaande weg naar Sluis is, omdat het nog niet gische Janez Detd Circo zijn mooie opwarmers voor de hoofd act. Laatstgenoemde band is de reïncarnatie van de in 2009 ter zie le gegane punkrockband Janez Detd. Met blazers en percussie zoekt voorman Nicolas van der Veken het meer in Balkanachtige sferen. Verder op het rockfestival: Kapitan Korsakov, Deerman, The Fictionals, Smash en The Melting Snowmen. Een dag eerder treden op de vierde editie van Hollands Onder de Brug onder anderen Zanger Rinus, Rob Ronalds en Erik Huizebosch op. Kaartver koop via www.ratb.nl. door René Schrier middelburg - Door de slechte weersvoorspellingen voor het Pink sterweekeinde wachten vooral veel kampeerders met een boeking voor een weekeindje Zeeland. De boekingen voor de vakantie huisjes lopen beter, maar die zijn dan ook minder weersafhankelijk. Pinksteren is traditioneel het drukste weekeinde van het jaar in Zeeland. Niet alleen veel kampeer ders melden zich dan, maar ook enorme aantallen sportduikers. Volgens Yamina Abdoun van Roompot vakanties zijn de cam pings voor ongeveer 80 procent volgeboekt en de bungalows voor 80 tot 100 procent. Ze wijst erop dat mensen tegenwoordig met in ternet vaak op het allerlaatste mo ment boeken, omdat ze het weer willen afwachten. Daarom sluit ze niet uit dat er op het laatste mo ment nog een soort inhaalrace komt. Patrick Pollie van Promotie Zee land Delta is wat optimistischer gestemd. Hij zegt dat 80 tot 85 procent van de accommodaties in Zeeland volgeboekt zijn. Pollie heeft links en rechts positief ge stemde geluiden opgevangen. Het weer speelt volgens hem wel een rol, maar mensen weten dat het met de Pinksteren in Zeeland al tijd erg druk is, dus daarom boe ken ze volgens hem op tijd. Het Pinksterweekend begint za terdag waarschijnlijk met regen. Waar en wanneer de buien neer komen, is nog moeilijk te voor spellen, maar volgens de meteoro logen van Weeronline.nl kan plaatselijk meer dan 20 millime ter regen vallen. De temperaturen liggen volgens Weeronline.nl tus sen de 14 en 18 graden. De voor spelling is onzeker, omdat Neder land het komende weekeind in een overgangsgebied tussen kou de en warme lucht ligt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 58