ZEEUWS-VLAANDEREN Veldwerk door kinderen Onguur type almanak Alles over Anouk en het songfestival www.pzcwonen.nl Na opgave 2 van het examen begon de ellende Nieuw seizoen met aanbod van dertig voorstellingen Te weinig potentieel om openbare basisschool in Terneuzense binnenstad van de ondergang te redden. WOENSDAG 15 mei 2013 Kijk ook op: www.pzc.nl www.pzc.ni/songfestival2013 ZEELAND CULTUUR Doek valt voor De Piramide door Raymond de Frel TERNEUZEN - Openbare basis school De Piramide in de Terneu zense binnenstad sluit na afloop van dit schooljaar definitief zijn deuren. De school fuseert met de katholie ke school De Kameleon in de wijk Triniteit. Het bestuur van scholengroep Leertij-Kapriom on derzocht op verzoek van ouders en de gemeente Terneuzen een doorstart. De school telt nu nog 24 leerlingen, van wie er vier na de zomer naar de middelbare school gaan. Het landelijk vastge stelde minimum is 23. „Het is een bittere pil, maar er is te weinig potentie", vertelt vice- voorzitter Peter de Jong van Leer tij-Kapriom. „Er zijn nu 28 nul tot driejarigen in de directe omge ving. Stel dat die allemaal naar De Piramide zouden gaan, dan nog is dat aantal te beperkt. Een toe- komstbestendige school moet ze ker veertig leerlingen hebben. Bo vendien is het niet wenselijk dat ouders zich haast verplicht voelen om hun kind naar deze school te sturen, omdat het voortbestaan in het geding is." Het verzet van een aantal ouders met kinderen in de onderbouw- klassen was dus tevergeefs. Zij spraken vorig jaar juist hun ver trouwen uit in de school, die toen door aanhoudend intimiderend gedrag van een ouder het aantal leerlingen zag dalen. „We hebben nog bekeken of een doorstart met alleen de onderbouwgroepen in de binnenstad zou kunnen, als een nevenvestiging van De Kame leon. Maar dat zou een paar ton kosten", aldus De Jong. Wethouder Cees Liefting: „Zeker in deze tijd kun je het niet uitleg gen dat je elk jaar drie ton uit geeft aan een school met vijftien leerlingen. De Piramide maakt deel uit van welzijnscentrum De Triangel. Wij bekijken de komen de tijd hoe we daar activiteiten kunnen opzetten om de sociale co hesie te behouden die een school van nature heeft." De oorzaak van de daling van het leerlingenaantal is niet meer on derzocht. De Jong: „De kwaliteit van het onderwijs is door de in spectie altijd als 'goed' is beoor deeld. Feit is ook dat er in een straal van twee kilometer nog veel andere scholen zijn." De drie leerkrachten van De Piramide krij gen werk op andere scholen van Leertij-Kapriom. De Piramide is niet de enige basis school in Zeeuws-Vlaanderen die aan het einde van dit schooljaar de deuren moet sluiten. Ook ba sisschool Tervliet in Terhole heeft te weinig leerlingen om zelfstan dig te kunnen voortbestaan. Het zelfde geldt voor de basisschool in Retranchement die fuseert met de school in Cadzand. Tip? redactie@pzc.nl Die mevrouw uit Kats had bood schappen gedaan in de stad. Toen ze terugkwam bij haar auto stond naast haar een auto geparkeerd met daarin een man. Het was in haar ogen een onguur type. Vlug smeet ze haar boodschappen op de achter bank en wilde achter het stuur plaatsnementoen die kerel zijn raampje open deed en haar aan sprak. Zonder te horen wat de man zei riep ze: „Jae ik bin di hek!" en ze kroop snel achter het stuur. Maar het werd nog gekker toen de man uit zijn auto stapte en op haar zij raam klopte. Bibberend deed ze het raam ietsje naar beneden toen hij zei: „Mevrouw, uw tas staat nog op het dak." OOSTBURG - „Kijk een baby krokodil", zegt een van de kinderen die een salamander heeft gevangen. De leerlin gen uit groep zes van basisschool Sint Bavo uit Oostburg zijn op zoek naar waterdieren en amfibieën in de sloot. 22 basisscholen uit de regio gaan gedurende twee weken op pad om deze te vinden. Op deze manier leren ze niet al leen over deze waterdieren, maar werken ze ook mee aan de inventarisatie van amfibieën in Nederland. De kinderen wordt gevraagd de resultaten van hun onderzoek in te voeren op de site www.telmee.nl. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 55