Weg van het polyester Zeilend tot bezinning expo {Hik www.scheldeexpo.nl cheap.nl/dagactiel 0900-700 7004 BEVELANDEN en THOLEN 27 Polman opent braderie in 's-Gravenpolder wo 15 mei Het Business to Business event woensdag 15 en donderdag 16 mei korting 4 dagen landgoed hotel in de Achterhoek Meer weten? www.DELTA.nl/energiefactuur m Minder dan 50% van uw energiefactuur W wordt bepaald door uw energieleverancier, m Meer dan 50% wordt bepaald door de I overheid en uw netbeheerder. Sportcentrum 'Vliegende Vaart' te Terneuzen Hoeveel procent van uw energiefactuur wordt bepaald door uw energieleverancier? alleen vandaag boekbaar! (25 cpm| *Prijs o.b.v. 2-persoonskamer. Excl. res.kpsten 15 per boeking. Voorwaarden zie website. WOENSDAG 15 MEI 2013 met historie Havenmeester Paul de Putter heeft inmiddels het eerste historische schip aan de Kamperlandse steiger: de kotter Elizabeth, foto Marcelle Davidse meenschappehjke schuur of werk plaats." Zo'n ontmoetingsplaats komt er ook, laat de gemeente we ten. De nieuwe afmeerplaats voor het varend erfgoed kostte de gemeen te ruim drie ton, een investering om de haven extra cachet te ge ven voor woningbouwers. De pro vincie Zeeland droeg 75.000 euro bij, want Zeeland heeft te weinig goede plekken voor de grotere his torische schepen: jachthavens heb ben vaak wachtlijsten of te kleine plekken; van- en aan boord ko men is er voor gezelschappen vaak lastig omdat er trappetjes no dig zijn of zelfs over andere sche pen geklommen moet worden. En de veersteigers, als de staat De oude viskotter Volen- dam 32, anno 1947, heeft al een tijdje geen vistuig meer, maar onder zeil als plezier vaartuig is de Elizabeth ook een plaatje. Henk Jan Nieboer uit Goes knapte de kotter van boven tot onder op om er met zijn gezin het water mee op te kunnen. „Tot voorkort had ik een ligplaats in de jachthaven van Kortgene, maar ik vind het schip in Kamper land wat uitstraling betreft beter op zijn plaats dan tussen al dat witte polyester. Maar het is nog wel stilletjes, alleen aan de stei ger." De hoge liggelden in de reguliere jachthavens maken opknapwerk aan een oud schip financieel extra moeizaam, vertelt Nieboer. „En overal zijn wachtlijsten. Ik hoorde dat er hier een historische haven kwam via de stichting Cultureel Erfgoed Zeeland. Het Veerse Meer is fijn vaargebied, voor een gezin met kleine kinderen." De vorige eigenaar, een gepensioneerde loods uit Rotterdam, vernoemde de kotter naar zijn overleden vrouw. Een mooie gedachte, en een goede naam voor een kotter, vindt Nieboer. „Dus laat ik dat zo." I De voormalige viskotter VD 32, de Elisabeth op de Westerschelde. foto eigenaar De Friese tjalk De Vertrou wen is in 1904 gebouwd. Eigenaren Irma Bouman en Lex van Deutekom gebruiken het historische zeilschip voor kor te of langere zeiltochten met fami lie- of vriendengroepen, voor be drijfsuitjes, voor tochtjes op het van onderhoud het toelaat, moe ten beschikbaar zijn voor de fiets- voetveerpontjes. Bovendien heeft een ideale ligplaats voorzieningen nabij voor fourage: watersportwin kels zijn er doorgaans te over bij de havens, maar een supermarkt weer niet. Wel in Kamperland. „Die haven komt wel vol", voor spelt Van der Mark. i De Friese tjalk De Vertrouwen (1904) foto eigenaars Veerse Meer of de Westerschelde tot aan de Duitse Waddenzee. De Vertrouwen heeft daarbij een bijzondere taak als 'time-outvoor- ziening' voor jongeren in de jeugdzorg, zoals de kinderen in in stelling De Vliethoeve in Kortge ne. Van Deutekom en Bouwman hebben een achtergrond als be roepskrachten in jeugdhulpverle ning, maatschappelijk werk en psychiatrie. Ze gaan met kleine groepen 'onhandelbare' jongeren perioden van zes weken zeilen om zich te bezinnen, onderweg een strak ritme volgend van werk en werkprojecten in de havens waar ze aanleggen. Kamperland wordt de nieuwe thuisbasis voor De Vertrouwen van het paar uit Wormerveer. „Hier heb je de ruimte, lig je niet rijen dik zoals rond het IJsselmeer en de Wad denzee", zegt Van Deutekom. Over drie tot vier weken, na wat scheepsaanpassingen, zijn ze er. 'S-gravenpolder - Commissaris van de koning Han Polman opent zaterdag 1 juni de twaalfde editie van de braderie in 's-Gravenpolder. Dat doet hij om 10.00 uur. De lu dieke openingshandeling wordt dan bekend gemaakt. „Tot onze vreugde heeft hij zijn komst toe gezegd", zegt Gert-Jan van Riet, secretaris van het braderie-comi té. „De heer Polman heeft gezegd zo snel mogelijk in contact te wil len komen met de Zeeuwse bevol king. Onze braderie is een uitste kende gelegenheid." De braderie op zaterdag 1 juni van 10.00 tot 17.00 uur wordt ge vormd door honderdvijftig kra men. Het thema is 'voor de twaalf de keer trekken we het weer'. „On ze braderie wordt altijd zeer druk bezocht omdat het een van de eer ste van het seizoen is. Er zijn ook andere attracties zoals de trekpaar denkeuring." van 103,50 «W«5B per persoon, per arrangement 3 overnachtingen incl. ontbijt l/ Gratis gebruik Wi-Fi Gratis parkeren Bezoek Hanzestad Zutphen ZZHotel Landgoed Ehzerwold Rk the multi-utillty coi npany

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 51