Hoogbegaafde kleuters in afzonderlijke groep Skills lab maakt trainen makkelijk in De Honte 'Samenwerking voor behoud dorpsschool' Als ondernemer wil je elke maand dezelfde lage prijs Naast de vletj es van de scouts liggen deze zomer historische schepen. VAREND ERFGOED 26 BEVELANDEN en THOLEN Bewoners Het Eiland zijn tegen jachthaven Dok Rookpluim Yara Wel zo rustgevend zakelijk door Carla van de Merbel oost-souburg - Hoogbegaafde kinderen die in het reguliere on derwijs niet de aanpak krijgen die bij hen past, lopen bijna altijd vast. Dat zegt John Eckhardt, di recteur van Archipelschool Twee master-Kameleon in Oost-Sou burg, de school die onder de naam SterQ. onderwijs biedt aan hoogbegaafde kinderen uit heel Midden-Zeeland. „Je moet er dus zo vroeg mogelijk bij zijn." Daar om begint hij nu op zijn school een kleutergroep voor hoogbegaaf den. Zo'n vier jaar geleden begon de Tweemaster-Kameleon met on derwijs aan hoogbegaafde of 'ex cellente' leerlingen. Op dit mo ment krijgen op de school 54 kin deren in de groepen 3 tot en met 8 op een speciale manier onder wijs. Plan is om, bij voldoende aanmeldingen, vanaf komend schooljaar een kleutergroep te be ginnen. „In deeltijd, want je moet deze kinderen niet de hele week apart zetten", zegt Eckhardt. „Kin deren van vier moeten veel spe len en daar is geen aparte, hoogbe gaafde manier voor." De kinderen komen dus in een 'gewone' klas. Een aantal dagdelen per week worden de SterQ_-kleuters in een apart groepje begeleid via de aan pak in het hoogbegaafdenonder- wijs. Op 23 mei wordt op de locatie Kame leon aan het Oranjeplein een infor matieavond gehouden over onder wijs aan hoogbegaafden. Aanvang 19.30 uur. Aanmelden via informatieavond@tweemaster.info. door Cris Sohier terneuzen - ZorgSaam-zieken- huis De Honte in Terneuzen be schikt sinds kort over een zogehe ten 'skills lab': een plek waar art sen, arts-assistenten en verple gend personeel diverse vaardighe den kunnen oefenen zonder dat patiënten daarmee belast worden. Reanimatiecoördinator Francis de Smet, die de ruimte mede inricht te, noemt het een hele verbete ring. In de ruimte, een kopie van een standaard ziekenhuiskamer, be vindt zich allerlei apparatuur waarmee diverse acute situaties kunnen worden geoefend die in de praktijk weinig voorkomen. Daarbij gaat het er zowel om dat de vaardigheden zelf worden geoe fend, als dat de verschillende be trokken afdelingen leren goed sa menwerken. Ook moet personeel voor handelingen als het aanbren gen van een maagsonde, eerst een certificaat halen. vlissingen - De Bewonersbelan genvereniging 'Het Eiland' vreest voor de bereikbaarheid van hun stukje Vlissingen als de plannen voor een jachthaven in het Dok in het Scheldekwartier doorgaan. De brug in de Koningsweg, de kortste route richting A58 en de Nieuwe Vlissingseweg, gaat nu maar een paar keer per jaar open. Maar als er plezierschepen in het Dok komen te liggen, zal de brug in het vaarseizoen uren per dag open staan, vreest ze. „Het is een draaibrug. Dat duurt iedere keer een half uur voordat je er weer over kunt. We kunnen hier straks niet meer weg. Hoe moet dat als er met spoed een ambulance naar Het Eiland moet?", vraagt David Hannewijk, secretaris van de be wonersvereniging zich af. Vorige week maakte projectont wikkelaar AW de plannen be kend voor de jachthaven. Een deel van de jachten komt in de Dokha ven voor de voormalige Machine fabriek, een ander deel voor de Timmerfabriek. sluiskil - Kunstmestproducent Ya ra in Sluiskil kampt al enkele da gen met een storing in de rookgas zuiveringsinstallatie. Daardoor is er sprake van een verhoogde uit stoot van NOx (stikstofoxide). Die veroorzaakt een grote, bruine rookpluim boven de fabriek. Er is, volgens het bedrijf, geen sprake van gevaar voor de volksgezond heid of 'grote impact op het mi lieu'. m M Ga voor een aanbod op maat naar Paree B.V. Bij Telfort ZakenpN&etaalt u elke maand dezelfde lage prijs. Zowel voor mobiele als voor vaste telefonie. Geen zorgen meer over onverwacht hoge rekeningen. Dus meer tijd en energie voor wat u het liefste doet: ondernemen. Met Telfort Zakelijk weet altijd waar u aan toe bent. Wel zo rustgevend Haven vol door Claudia Sondervan kamperland - Druk is het er nog niet: nu het voorjaar net zo kil is als het economische klimaat gaat het in de historische zeilvaart ook een beetje trager. Dus ligt er bij de officiële opening van de Brui ne Vloothaven in Kamperland morgen maar één schip: de kotter Elizabeth. En die komt niet eens van zo ver: Kortgene. Maar de tien ligplaatsen voor de historische zeilschepen komen wel vol, gelooft de gemeente Noord-Beveland. Over vier weken komt de Friese tjalk De Vertrou wen zijn nieuwe vaste plaats in de haven innemen. De schipper van de klipper Mathilda (1896) uit Bruinisse is voornemens om gere geld gebruik te maken van de pas santenplaats. En er zou nog ie mand zijn die een schip in het oog heeft voor aankoop om er in Kamperland in te gaan wonen. In Kamperland zijn zowel de char terschepen als de vaak bewoonde schepen van de 1700 leden van de Vereniging tot Behoud van Histo rische Bedrijfsvaartuigen wel kom. De nood aan ligplaatsen die voldoende groot zijn is hoog, zegt Rolf van der Mark, voorzitter van de vereniging. Zeker driehonderd van de leden zoekt een vaste plek in Nederland. „Passantenplekken vinden, gaat nog wel. Maar zeker plekken met water, elektra en op vang voor afvalwater zijn schaars." Kamperland heeft dat al lemaal, tegen prijzen beneden de helft van de jachthaventarieven. Bij elke plaats hoort een kleine berging, „fijn voor de fiets en de afvalcontainer, dat geeft een beter aanzicht", vindt Van der Mark. „En het mooiste is een soort ge- door Nadia Berkelder PAREE B.V. ELEKTRO-TELECOM Werrilaan 8 4453 CC 's-Heerenhoek 0113-352440 kruiningen - Het bestuur van de openbare basisscholen in Reimers- waal krijgt geen gehoor bij de chris telijke scholen in de roep om sa menwerking. Dat zei directeur Leo Soffers dins dagavond tijdens de vergadering van de gemeenteraad van Rei- merswaal. Hij gaf daar zijn visie op de toekomst van kleine scho len. Die ligt volgens Soffers in sa menwerking met twee andere scholengroepen in Reimerswaal: de protestantse Alpha- en de ka tholieke Prismascholen. Soffers is voorstander van de dorpsschool: basisscholen in de buurt van kinderen. Hij ziet niets in het samenvoegen van scholen tot één of twee grote vestigingen in Reimerswaal. Op de school in Waarde na, die na dit schooljaar sluit, zit geen enkele Reimers- waalse openbare school op dit mo ment in de gevarenzone, aldus Soffers. „Ik denk dat we afmoeten van concurrentie", zei hij tegen de raad. „We moeten met elkaar, met behoud van identiteit, onder één dak samenwerken. Maar de deur is niet opengegaan, vanwege het ontbreken van de christelijke identiteit. Terwijl wij natuurlijk open staan voor alle gezindten. De directeuren krijgen van hun bestuur geen toestemming om met mij in gesprek te gaan. Ik blijf dat proberen omdat ik zie dat - bij voorbeeld in Rilland - een aantal scholen in de problemen komt. Ik blijf het proberen, maar het heeft tijd nodig." SOM heeft scholen in West-Bra bant en in Reimerswaal: Parel moer in Yerseke, de Reigersberg in Rilland, Voorhoute in Kruinin- gen, De Klimroos in Krabbendij- ke, d'n Bogerd in Waarde en de H1 Eendracht in Hansweert.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 50