Efteling onbetwist de populairste bestemming Belastingdienst pakt Engelse klussers aan Schultz steunt Belgie in verzoek om crisis uit te roepen in binnenvaart Leuke reisjes ZEELAND 23 commentaar Het waterschap maait de bermen WOENSDAG 15 MEI 2013 Drukte bij de opening van de Efteling. Schoolkinderen staan in de rij om binnen te kunnen komen, foto Brabants Dagblad MIDDELBURG - In de enquête die de PZC over de schoolreisjes hield werd ook geïnformeerd naar de bestemming van die uitstapjes. In de antwoorden passeerde een breed scala aan pretparken en die rentuinen in Nederland en België. Echter de Efteling in Kaatsheuvel staat onbetwist boven aan de lijst. Maar uit de antwoorden blijkt ver der dat het onder scholen ook erg populair is om op kamp te gaan met een of meerdere klassen. Op de derde plaats van populaire acti viteiten staat de Diergaarde Blij- dorp in Rotterdam. Bobbejaanland en Plopslaland in Vlaanderen zijn allebei even popu lair, blijkt uit de antwoorden van de ouders. En in iets mindere ma te het Boudewijnpark in Brugge, dat op dezelfde hoogte staat als Drievliet in Den Haag. Ook nogal wat Zeeuwse attracties kunnen zich in de belangstelling van de basisscholen uit de eigen provincie verheugen,sal blijkt uit de antwoorden van het onder zoek dat er geen sprake is van een massale belangstelling. Genoemd worden in willekeurige volgorde: Neeltje Jans, Terra Ma- ris, het sleepnetvissen in Bres- kens, Five Star Hoeve in Kamper land, de Hollandse Hoeve in Goes, voor de kleinere kinderen 't Klok'uus in 's-Heer Arendskerke, speelboerderij Pierewiet in Nieuwvliet, het Arsenaal in Vlis- singen, 't Jagertje in Hulst, reptie lenzoo Iguana in Vlissingen, Ber kenhof Tropical Zoo in het Lange- weegje, de molen de Jonge Johan nes bij Serooskerke (W) en Mini Mundi te Middelburg. Voor basisschool De Lonneboot in Nieuw- en Sint Joosland hoe ven de reisjes niet naar verre oor den te gaan. Of zoals locatieleider Gert Dorle- ijn zegt: „We zien niet zo veel in verre reizen. Je zit soms langer in de bus dan dat je actief bezig bent. We zoeken het niet ver af en hebben toch een leuke school reis." Als voorbeeld noemt hij be zoeken aan Terra Maris in Oostka- pelle, de Hollandse Hoeve in Goes of een kamp in Veere. Ouders en Coo, een landelijke or ganisatie van ouders in het onder wijs, geeft adviezen voor de schoolreis: „De schoolreiskeuze kan gevoelig liggen bij ouders. Sommigen zweren bij een pret park; anderen geven de voorkeur aan een spelletjesfeest in het bos. Des te belangrijker is het dat de schoolreiscommissie hierop visie ontwikkelt: mag de schoolreis puur voor de pret? Of moet het schoolreisje educatief zijn? Som mige scholen doen het ene jaar een speeltuin, het andere jaar iets educatiefs, zoals een les in een die rentuin." Veel Zeeuwse scholen moeten kritisch kij ken naar de kosten van schoolreisjes. Ouders hebben daar moeite mee. Uit onderzoek van deze krant blijkt dat het bij kleine bedragen moet blijven. In deze tijd is een extra uitgave van een paar tientjes voor sommige ouders te veel. Gelukkig doen al heel wat scho len steeds meer hun best de kosten in de hand te houden. Ze zijn creatief met het verza melen van geld, ze zetten ouders in als chauffeurs of ze kiezen voor uitjes dichtbij die toch heel leuk zijn. Dit zal nog vaker moeten gebeuren. Het is helemaal niet erg als leer lingen in plaats van naar een bekend pretpark naar een min der grote Zeeuwse attractie gaan of als scholen zelf een een voudige activiteit organiseren. Een schoolreisje is toch vooral leuk omdat leerlingen met z'n allen iets ongewoons doen, elkaar en de wereld eens an ders zien. Dat kan ook prima met bescheiden middelen. MIDDELBURG - Waterschap Schel- destromen is begonnen met het maaien van bermen langs de be langrijkste waterschapswegen. Met deze voorjaarsmaai wil het schap de veiligheid op de wegen waarborgen. Eerst worden gevaar lijke kruispunten en onoverzichte lijke bochten gemaaid. Daarna ko men eerst de drukste wegen aan bod. Het waterschap beheert en onderhoudt bijna 4000 kilometer weg. Het maaisel blijft in de berm liggen. Op een klein aantal plaatsen wordt gekozen voor een andere werkwijze omdat er beschermde soorten planten en/of insecten voorkomen. Hier wordt het gras later gemaaid en afgevoerd. KAPELLE - De Belastingdienst en de politie hebben dinsdagochtend in Kapelle een groep rondtrekkende Engelse klusjesmannen en asfalteer- ders van vervoersmiddelen en ge reedschappen ontdaan. De Engelse klusjesmannen en as- falteerders hebben zich niet bij de Belastingdienst laten registreren als ondernemer, geen aangifte en betaling gedaan over inkomsten en ook geen loon- en omzetbelas ting afgedragen. Omdat de schuld niet direct betaald kon worden, heeft de deurwaarder twee bestel auto's, alle gereedschappen en bouwmaterialen in beslag geno men en afgevoerd. Bij de controle zijn tot nu toe geen strafbare fei ten geconstateerd. Al geruimte tijd zijn er klachten in heel Zee land en daarbuiten over de werk wijze van de groep, die veel geld vroeg voor heel weinig werk. Dinsdag kwamen nog uit Zeeuws- Vlaanderen meldingen binnen over de praktijken van de groep. De klusjesmannen en asfalteer- ders boden zich aan voor repara tie en schoonmaak van daken, voegwerk aan schoorstenen of bestratings- en asfalteringswerk. Opdrachtgevers moesten vervol gens buiten verhouding hoge reke ningen betalen. door Jeffrey Kutterink DEN HAAG - Minister Melanie Schultz (Infrastructuur) steunt Bel gië in haar verzoek aan Europa om de crisis uit te roepen in de binnen vaart. Ze vindt dat er in de sector sprake is van een 'ernstige markt verstoring'. Minister Schultz schrijft dat me de in antwoorden op vragen van PvdA-Kamerlid Albert de Vries. Ze heeft Duitsland opgeroepen om het Belgische initiatief even eens te ondersteunen. Als België het nodig vindt, wil Schultz ook Frankrijk om steun vragen. Overleg op Europees niveau is vol gens Schultz dé aangewezen plek om maatregelen te nemen tegen de huidige overcapaciteit in de droge ladingvaart. Beperking er van raakt al snel aan de beginse len van vrijemarktwerking en prijsvorming. Dat kan van in vloed zijn op markt- en concurrentieverhoudingen, aldus Schultz. De minister benadrukt dat de kans van slagen van crisis maatregelen aanmerkelijk toe neemt als Europese lidstaten geza menlijk optreden. Dat is voor de Europese Commissie een belang rijke overweging in haar oordeel over de voorgenomen Belgische crisismelding. De minister heeft er bij de binnenvaartschippers nog eens op aangedrongen om zelf met voorstellen te komen voor crisismaatregelen. Die moe ten kunnen rekenen op voldoen de steun, op korte termijn effec tief zijn en passen binnen het Eu ropese en nationale mededin gingsrecht. Schultz herhaalt dat ze bereid is om mee te denken. In middels zijn ook gesprekken gaan de tussen de binnenvaartsector en de banken. De Tweede Kamer drong er eer der bij het kabinet op aan om mee te denken over crisismaatre gelen voor de binnenvaart.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 47