Programma Zierikzee laat zien wat de plannen en mogelijkheden zijn Verdachte diefstal kleding vrijgesproken cheap.nl dagactie 65 www.scheldeexpo.nl 37% van 103,50 SCHOUWEN-DUIVELAND 27 Wietkwekerijen ontdekt bij brand in woning cheap.nl/dagactie| 0900-700 7004 Collectie landbouwmuseum moet plaats krijgen in schuur en op het erf van boerderij bij Schoondijke. Bachkoor BWV zingt in Kleine Kerk Wandeling met gids in park Welgelegen Fietstocht voor actieve 55-plussers Clinic voor jonge voetballertjes W Minder dan 50% van uw energiefactuur W wordt bepaald door uw energieleverancier, m Meer dan 50% wordt bepaald door de I overheid en uw netbeheerder. Meer weten? www.DELTA.nl/energiefactuur Het Business to Business event woensdag 15 en donderdag 16 mei Sportcentrum 'Vliegende Vaart' te Terneuzen per /toplocatie één superactie! 1 *il ..1 wo 15 mei 4 dagen landgoed hotel in de Achterhoek ZZ Hotel Landgoed Ehzerwold WOENSDAG 15 MEI 2013 Themapark over de landbouw door René Hoonhorst SCHOONDIJKE - Tonny Verhage boert nog steeds op een biolo gisch akkerbouwbedrijf bij Schoondijke. Zonen Baltus en Bram en dochter Antoninette zijn nooit te beroerd om te helpen. Maar onder invloed van de nieu we generatie heeft het familiebe drijf er een forse logies- en recrea- tietak bijgekregen. In drie vakantiewoningen kun nen gasten genieten van de rust van het platteland. Daarnaast is er ontvangstgebouw Het Klinket, waar de gasten niet alleen kun nen ontbijten of andere maaltij den gebruiken, maar waar gezel schappen ook kunnen vergaderen of samenkomen voor een potje boeren- of voetbalgolf. Op een paar hectare rond de boerderij is een baan voor het alternatieve golfspel uitgezet. Naast die voor zieningen is sinds enkele jaren in een oude schuur een aardappel museum ingericht. Aardappel rooiers, sorteermachines, ploegen en andere werktuigen en hulp middel voor de aardappelteelt zijn bij elkaar gebracht. Zeker nu Oost burg zich sinds vorig jaar profi leert als aardappelstad, omdat het één van de eerste plaatsen zou zijn waar de 'erpel' voet aan de grond kreeg. De Verhages denken er al langer aan om hun aardappelmuseum uit te breiden. Toen de gemeente Sluis het landbouwmuseum in 2007 sloot, meldde de familie zich dan ook om (een deel van) de ver zameling over te nemen. Een plan voor twee museumdependances in de polder bij Nieuwvliet kwam uiteindelijk niet rond door gebrek aan planologische en financiële steun van de provincie. Door per soonlijke omstandigheden zette de familie Verhage de plannen voor realisatie van een agrarisch museum op een lager pitje. Maar intussen is het overleg met de ge meente hervat. Bij dat overleg wordt niet uitge gaan van een ouderwets mu seum, waarbij de collectie geheel van Sint Anna naar Schoondijke overgaat. „We willen niet zo zeer een mu seum inrichten, maar meer een agrarisch themapark. Ook spullen die in de landbouwpraktijkschool zijn gebruikt kunnen eventueel een plaats krijgen", legt Baltus Verhage uit. In het aardappelmu seum kunnen een aantal machi nes en werktuigen de collectie uit breiden, maar het materieel moet wel op thema bij elkaar worden gezet. Baltus: „Zo kunnen we bij voorbeeld een aantal werktuigen onder afdakjes vlakbij agrarische percelen zetten. Het zou ook aar dig zijn om een imkerhoekje met bijenkasten in te richten en een ouderwetse smederij op poten te zetten. Al die ideeën willen we de komende tijd met de gemeente bespreken en na de zomer uitwer ken." De jongste telg van de Verhage- clan verwacht dat het agrarisch themapark pas vanaf volgend jaar gefaseerd vorm krijgt. door Esme Soesman ZIERIKZEE - Het is niet dat er nu op eens radicaal van koers wordt ver anderd. Met het Programma Zierik zee, waarvan de conceptversie don derdag 23 mei in het gemeente huis wordt gepresenteerd, zet de gemeente Schouwen-Duiveland juist alle al lopende projecten en plannen in Zierikzee op een rij. Daarmee wordt structuur aange bracht in de grote stapel van pro jecten, wordt samenhang tussen afzonderlijke projecten inzichte lijk gemaakt en krijgen ook par tijen 'van buiten het gemeente huis' een beter zicht op de moge lijkheden die Zierikzee aan aller hande ontwikkelingen biedt. „Een soort paraplu", typeert pla noloog Olaf Griffioen van de ge meente. Zo worden in het pro gramma onder meer vier 'gebieds gerichte opgaven' onderscheiden: de clustering van sport, zorg en onderwijs in de omgeving Lange Blokweg, de transformatie van de zuidelijke stadsrand, de binnen MIDDELBURG - Opgelucht verliet dinsdag een Tilburgse (29) de Mid delburgse rechtbank. Ze moest voorkomen omdat ze betrokken was bij het stelen van kleding uit twee Middelburgse winkels, zo luid de althans de aanklacht. Samen met een vriend uit Gronin gen was ze op 8 maart in Middel burg om te shoppen. Toen ze een winkel verliet zou, aldus een ge tuige, het alarm zijn afgegaan. De Tilburgse hield politierechter J. Duinhof voor dat ze slechts haar telefoon en handtas bij zich had toen ze door de poortjes liep. Hij gaf aan dat haar verhaal kon klop pen omdat volgens een andere ge tuige de poortjes pas piepten toen haar vriend de winkel verliet. Bei den werden door het personeel van de winkel aangehouden en overgedragen aan de politie. Offi cier van justitie J. Bijvoet gaf aan dat hij eerst dacht een gemakkelij ke zaak te hebben. Maar op basis van verklaring van de tweede ge tuige was hij gaan twijfelen. Wel haalde hij nog een verklaring aan waaruit zou kunnen blijken dat de Tilburgse wist wat haar vriend deed. „Want u was wel heel ze nuwachtig." Maar hij vroeg de rechter toch om haar vrij te spre ken, wat deze ook deed. stad en - met het oog op de detail handel - de aanpak van Gasthuis boomgaard, Haringvlietplein en Boerenweg. Zierikzee moet klop pend hart van Schouwen-Duive land blijven, zegt wethouder Ad Verseput. Dat hoopt de gemeente („Met anderen samen. We kun nen dit niet alleen.") te bereiken door te werken aan onder meer een gedifferentieerder aanbod aan woningen en bedrijventerrei nen, een hoogwaardiger voorzie ningenniveau en een betere be reikbaarheid van de stad. THOLEN - Na een brandje op de zolder van een woning aan de Cromvliet in Tholen zijn dinsdag morgen twee wietkwekerijen aan getroffen. De brand brak net iets na half acht uit onder de nok van de woning. De brandweer rukte uit met blusvoertuigen en een hoogwerker. Er zijn 44 planten aangetroffen op zolder. Twee be woners van het huis zijn ver hoord. Na de ontdekking van de ze kwekerij, kwam de politie nog een wietkwekerij aan de Bosstraat op het spoor, net om de hoek van de Cromvliet. In deze woning wer den 150 wietplanten gevonden. Deze zijn vernietigd. VEERE Het Bachkoor BWV uit Middel burg zingt zondag 19 mei 2013 om 16.30 uur in de Kleine Kerk in Veere onder leiding van de bekende dirigent Joop Schets uit Apeldoorn. Barokorkest Aspetti Musicali zorgt voor de muzikale begeleiding. Bram Beekman bespeelt het orgel. SEROOSKERKE IVN Walcheren houdt vandaag een wandeling met een gids in het park Welgelegen in Seroos- kerke. Dit gebeurt in combina tie met een deel van het Om metje Serooskerke. Vertrek bij de parkingang aan de Oostka- pelseweg om 14.00 uur. 'S-HEER H'KINDEREN Vanuit het Heer Hendrikhuis in 's-Heer Hendrikskinderen wordt donderdag weer een fietstocht voor actieve 55-plus sers gehouden. De fietsroute is vijfentwintig kilometer lang en gaat over mooie weggetjes door De Poel. Deelname is gra tis. Aanvang 13.30 uur. GOES Jonge voetballers uit Goes en omgeving zijn vanmiddag wel kom bij de Jeugd Opleiding Goes op sportpark Het Schen- ge. Ze krijgen les in techniek en kunnen een partijtje spelen. Deelname kost 2,50, aanvang 13.30 uur. Hoeveel procent van uw energiefactuur wordt bepaald door uw energieleverancier? 55 Smj£E mjjmmmm 3 SS 5 SwggH. expo alleen vandaag boekbaar! korting per persoon, per arrangement 3 overnachtingen jncl. ontbijt l/ Gratis gebruik Wi-Fi f/ Gratis parkeren i/ Bezoek Hanzestad Zutphen 25cpr 'Prijs o.b.v. 2-persoonskamer Excl. res.kosten 15 per boeking. Voorwaarden zie website

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 45