speeiprimeur Dieren in nood gaan voor bij dierenambulance Verrassing is sleutelwoord bij derde Suite Sc Sofa Festival 26 SCHOUWEN-DUIVELAND VERKEERSVEILIGHEID c%y rilim zierikzee - WN-vrijwilliger Willem van Dijke kan het niet vaak genoeg kleinst. „Het gebeurt helaas nog maar al te vaak dat fietsers onder een Olljl Cl ulllju 1 llilll herhalen. Zie je als fietser een vrachtwagen, blijf er dan altijd ruim en rechts afslaande vrachtwagen terechtkomen en het niet overleven." De PU T*Pf*h ph tPT*frechts achter. Als de bovenbouwleerlingen van de Willibrordusschool in kinderen mochten ook in de cabine van de truck plaatsnemen om te er- CCllL^ dCllLCl Zierikzee dat onthouden, is de kans op ernstige verkeersongevallen het varen wat de chauffeur wel en vooral niet kan zien. foto Dirk-Jan Gjeltema terneuzen - De speeltuin Oranje- kwartier aan de Leeuwenlaan in Terneuzen heeft een Zeeuwse pri meur te pakken. Oranjekwartier is de eerste speeltuin in Zeeland die het predikaat 'hier kun je goed samen spelen' ontvangt van de Nederlandse Stichting voor het Gehandicapte Kind (NGSK). Het bereiken van deze mijlpaal wordt zaterdag gevierd. Vanaf ïi.oo uur zijn kinderen met een beperking welkom in de speel tuin om de aangepaste speeltoe stellen nog eens te testen. Een uur later wordt een lunch geser veerd, waarvoor liefhebbers zich kunnen aanmelden via www. oranje-kwartier.nl of 0115-695793. door Rebecca van Kaam vlissingen - De telefoon gaat. „Die renbescherming dierenambulance, goedemiddag", zegt dierenambu lancemedewerker Marleen (62). De melding komt van de brandweer. Er is een schaap te water geraakt in Vlissingen, of de dierenambulan ce kan komen kijken hoe het met het beestje gaat. „We komen er aan!", reageert Marleen. Marleen is nu dik een jaar vrijwil liger op de dierenambulance. „Het is niet altijd even makkelijk werk", vertelt ze terwijl haar colle ga Liza (54), die al zes jaar bij de dierenambulance werkt, de auto keert. Eigenlijk waren ze op weg naar een melding over twee eend jes die vast zouden zitten in een afvoerbuis in Kloetinge. De dierenambulance waar ze op rijden, neemt een groot gebied voor haar rekening: Walcheren en Noord- en Zuid-Beveland, en dat is niet makkelijk. „Als er echt een noodgeval is, draaien we meteen om", aldus Li za. Maar als ze in Colijnsplaat zijn en er een spoedgeval is in Vlissin gen, kunnen ze daar natuurlijk niet meteen zijn. „Het zou handig zijn als er een tweede ambulance zou rijden. Maar de dierenbescher ming moet rondkomen van gif ten. En voor een tweede ambulan ce is gewoon geen geld", zegt Mar leen. Het aantal meldingen dat binnenkomt verschilt van dag tot dag. De afgelopen maanden is het rustig geweest. „In de winter zijn de mensen minder buiten, dan krijgen we dus minder telefoon tjes. Het voorjaar en de zomer Zodra het voorjaar begint, krijgen de medewerkers van de dierenambulance het druk. zijn het drukst." De dierenambu lance rukt niet voor iedere mel ding uit. „Of we gaan kijken, hangt af van de vraag of het beest je gewond is", zegt Marleen. „Maar het is beter dat mensen een keer teveel bellen dan een keer te weinig." Met de komst van de Dierenpoli- tie een paar jaar geleden wordt er volgens de vrijwilligers van de Dierenbescherming dierenambu lance wel sneller actie onderno men. De dieren waar de ambulan ce de meeste meldingen over krijgt, zijn vogels. „We komen dan ook vaak bij vogelopvang De Mikke in Middelburg." door Esme Soesman zierikzee - Vier monumentale loca ties, waar je als toeschouwer op even zoveel verrassingsoptredens wordt getrakteerd. Voor de derde keer wordt zaterdag 25 mei het Suite Sofa Festival in Zierikzee gehouden. De formule van het evenement is simpel maar doeltreffend. Bezoe kers worden langs bijzondere plekken in de historische binnen stad geloodst, krijgen onderweg de kans op banken neer te ploffen in onbekende woonkamers en worden daar ook nog eens op ge varieerde optredens getrakteerd. Verrassing is bij het Zierikzeese festival sleutelwoord. Juist door niet alles bij voorbaat prijs te ge ven, krijgen de optredens tijdens het Suite Sofa Festival een extra dimensie. „Mensen die al leen bekend zijn met klassieke muziek, belanden opeens bij iets moderns. Of andersom. Dat is het verrassende. Je kunt met onbeken de genres kennismaken", is de er varing van Irene Geluk. Zij organi seert het evenement met Zierik- zeeënaren Bibian Scheepstra en Matthijs Mijnders. Dezelfde vlieger gaat op voor de tocht langs locaties. Stadspaleis de Aveling, het indrukwekkende patriciërshuis op de hoek Oude Haven met de Wandeling, is start- en eindpunt. Van daaruit trekken bezoekers (maximaal 100) verdeeld over vier groepen langs vier verschillende panden voor optredens van steeds twin tig minuten. Om een tip van de sluier op te lichten: de bij de Noordhavenpoort gelegen wo ning van oud-burgemeester Assel- bergs is één van de deelnemende locaties. De overige drie eveneens monumentale panden (twee woonhuizen, één winkel) liggen in de buurt. Om ook iets prijs te geven over de optredens: er staan 25 mei onder meer een celloconcert, een caba retoptreden en een uitvoering met piano en zang op het pro gramma. Aanvang 20.00 uur. Kaar ten kosten 20 euro inclusief een hapje en drankjes. Reserveren kan via info&suitesofafestival.nl of 0111-450187. Eén van de optredens tijdens een eerdere editie van het Suite Sofa Festi val in Zierikzee. foto Irene Geluk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 44