Tweede provinciale zege Jan Capelle SPORT 35 De Meeuwen speelt bekerfinale dames Wijziging tijdstip duel Arnemuiden Kraay jr te gast bij Wolfaartsdijk Van Moorsel geeft een fietsclinic DKC wint kartrace in de ereklasse WOENSDAG 15 MEI 2013 Jack Fortrei boekte in de Internationale Juniorendriedaagse de mooiste overwinning in zijn wielerloopbaan. foto Peter Nicolai te die plannen. Fortrei kwam 21 jaar geleden via het uitzendbu reau terecht bij verpakkingsfabri kant Elopak in Terneuzen. Enkele maanden later kreeg hij een vaste aanstelling. „En daar werk ik nog altijd. Het wielrennen kwam op een lager pitje te staan. Ik heb tot m'n dertigste gekoerst, maar op een gegeven moment was het klaar. Ik kon het niet meer opbren gen. Ie hebt ondertussen ook een gezin en andere bezigheden." Fortrei volgt de koers nog op de voet. Zoon Jordy (12) reed ook een poosje mee bij de jeugd. Onder tussen voetbalt hij bij de D'tjes in Breskens. De interesse voor het wielrennen is ook bij Fortrei ju nior verdwenen. „Misschien stapt hij weer op de fiets. Maar het hoeft niet per se. Als hij het graag wil, zullen we hem aan alle kan ten steunen. Als klein ventje was Jordy er nog niet aan toe, vooral ook omdat hij letterlijk de aller kleinste was. Het is nog altijd een pruts, maar wie weet. Ik was zelf ook heel lang een klein kereltje." Fortrei rijdt nog regelmatig toer tochten. Vorig jaar trapte de Bres- siaander zo'n vierduizend kilome ter weg. Een bekende van vroeger met wie hij regelmatig op pad gaat is IJzendijkenaar Guido de Smit, wiens zoon Alain vrijdag aan het vertrek staat van de 32e Ju niorendriedaagse. „Alain moet de eerste twee dagen zien te overle ven. Dan kan hij zondag in de Vlaamse Ardennen iets moois la ten. Want hij gaat vrij gemakke lijk bergop." Fortrei kon zelf ook goed uit de voeten op heuvelach tig terrein. Bij de nieuweling reed hij ooit naar de achtste plek in de Ronde van Vlaanderen. Vandaar dat hij nu ook best junior had wil len zijn. „In mijn tijd deed de Ju niorendriedaagse België nog niet aan. Dat had ik ook weieens wil len meemaken." door Fred Rabout OUD-VOSSEMEER - De duivenmel- kers in Oud-Vossemeer beleefden dit weekeinde hoogtijdagen. Jan Ca pelle won met een éénjarige, ge schelpte weduwschapsdoffer het l provinciale dagfondconcours van uit Tours, terwijl een blauwe we duwnaar van Dick Vaders de snel ste van Zeeland was op het vitesse- concours vanuit Arras. Voeg daarbij ook nog een keer een tweede plaats op Tours voor André Haver- mans de overbuurman, en het suc ces was compleet. De twee duiven van Capelle en Havermans arriveerden vrijwel te gelijk in het luchtruim boven Oud-Vossemeer. Capelle: „Ze had den me verteld dat als je er ééntje voor vier uur thuis hebt, je goed zit en dat was dus het geval. Vier seconden voor vier was mijn ge schelpte daar, mijn eerste geteken de want ik had er vertrouwen in. Ook vorige week was hij er." De 72-jarige Jan Capelle kwam zo'n 25 jaar geleden in de dui vensport terecht, omdat zoon Adrie aan zijn vader vroeg of hij met de duiven die ze toch al op een hok in de tuin hadden zitten de duivensport in mocht. „Eerst deden we het samen, maar nu Adrie al een aantal jaren uit huis is en doen we het beiden zelfstan dig." Het was voor Jan de tweede provinciale zege uit zijn carrière in de duivensport. Hij had er twaalf ingekorfd. Dick Vaders kent tot nu toe een sterk seizoen. Voor zijn 'blauwe' was het al zijn achtste zege in de vereniging en vierde in het Sa menspel. Hij werd al een keer der de (Morlincourt) en elfde (Bo- hain) in het Samenspel. Het was de tweede keer in de carrière van Vaders dat hij de snelste van Zee land had. Arras. Samenspel 1 (1827 m/m): 1,5. H. de Poorter, 2,4. E. de Wever, 3. I. van Grol. Samenspel 2 (1834 m/m): 1PP. De Poorter, 2. comb. Derycke/Schieman, 3. D. Dobbelaar, 4. A. van Paemel, 5. gebr. Scheele. Sa menspel 3 (1862 m/m): 1. G. Vioen, 2. J. Voet, 3. C. Koene, 4. J. van Goethem, 5. A. de Booy. Samenspel 4 (1853 m/m): 1. H. Koks, 2. J. van 't Westende, 3. L. Traas, 4. W. Segboer, 5. J. van Maldegem. Samenspel 5 (1848 m/m): 1. M. van Iwaarden, 2. D. de Voogd, 3,4. comb. J. en M. de Groot, 5. J. Neels. Samenspel 6 (1872 m/m): 1,5. D. Vaders, 2. DJ. Menhee- re, 3. C. Moeliker, 4. M. de Graaf. Sa menspel 7 (1829 m/m): 1. C. Schroe- vers, 2. Comb. Beekman en Zn, 3. A. Walraven, 4. comb. J. en K. van Bel- zen, 5. comb. A. Houmes en Zn. Tours. Samenspel 1 (1669 m/m): 1. E. de Wever, 2. H. Mookhoek en Zn, 3,4. M. de Poorter, H. Calon. Samen spel 2 (1675 m/m): 1. T. de Bruijn, 2. gebr. Scheele, 3. A. van Hoeve, 4. comb. Roegiest/de Visser, 5. comb, de Mul/Kop. Samenspel 3 (1676 m/m): 1. P. d 'Hondt, 2. gebr. Van Beveren, 3. A. Schuren, 4. J. Looier, 5. Em. De Beu- Ie. Samenspel 4 (1649 m/m): 1. Th. Hoondert, 2. Mevr. Verwei-Filius, 3,5. A. Geluk, 4. J. van Belzen. Samenspel 5 (1653 m/m): 1,3. J. Dekker, 2. S. op 't Hof, 4. M. Oudeman, 5. D. de Voogd. Samenspel 6 (1683 m/m): 1. J. Capelle, 2. A. Havermans 3. F. en D. Bal, 4. M. Laban, 5. comb. Fonteyner/Walpot. Samenspel 7 (1668 m/m): 1. comb. De Ridder, 2. M. de Ridder, 3. DJ, Beekman, 4. P. Borremans, 5. comb. Wielmaker. Pro vinciaal Tours: 1J. Capelle (Oud-Vos semeer), 2. A. Havermans Oud-Vosse meer), 3. P. d 'Hondt (Hulst), 4. R. de Bruijn (Philippine), 5. E. de Wever (Schoondijke), 6. Comb, de Ridder (Ar- nemuiden), 7. M. de Ridder (Arnemui- den), 8. D. Beekman (Middelburg), 9. H. Mookhoek&Zn (Breskens), 10. gebr. Van Beveren (Nieuw Na men). ZOUTELANDE Niet alleen Hoek wacht za terdag een bekerfinale in het district Zuid 1, ook de voetbalsters van De Meeu wen hebben de eindstrijd bereikt De ploeg uit Zoute- lande treft Hilvaria. Het duel wordt zaterdag op het sportpark van Kozakken Boys in Werkendam ge speeld en begint om 11.00 uur. Hoek en OJC Rosmalen spelen op hetzelfde complex om 15.00 uur tegen elkaar. ARNEMUIDEN Het aanvangstijdstip van de nacompetitiewedstrijd tus sen Arnemuiden en Tholen- se Boys is gewijzigd. Het duel begint zaterdag niet om 14.30, maar om 16.00 uur. Er is voor een later tijd stip gekozen, omdat er zater dag op de velden een groot pupillentoernooi wordt ge houden. Arnemuiden strijdt voor lijfsbehoud in de twee de klasse van het zaterdag voetbal. WOLPHAARTSDIJK Hans Kraay jr luistert zater dag de sponsorbijeenkomst bij de voetbalvereniging Wolfaartsdijk op. Kraay jr was van 1977 tot 1997 prof voetballer en stortte zich daarna op een carrière in de televisiewereld. Tegenwoor dig is hij presentator van ver schillende programma's en volgt hij het Nederlands elf tal. De bijeenkomst in de kantine van Wolfaartsdijk begint om 19.00 uur. WISSENKERKE Oud-wielerkampioene Leon- tien van Moorsel geeft zater dag een wielerdinic met start en finish bij Attent van den Dries in Wissenkerke. Zij doet dit in het kader van de voorbereidingen op het evenement Alpe d'HuZes, dat begin juni plaatsvindt Vanuit Wissenkerke doen verschillende fietsfanaten mee aan de tocht in Frank rijk. De clinic van Van Moor sel begint zaterdag om 10.00 uur. MIDDELBURG De winst in de dertien kart race van het Zeeuws indoor kampioenschap ging in de ereklasse naar het team van DKC. Daniel Kuppens zette de snelste raceronde neer en verdiende hiermee een extra punt voor het alge meen klassement Koploper is nog altijd de for matie van Klaver 4 met 245 punten. DKC staat op de tweede plek en heeft 210 punten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 35