Uran kijkt niet om naar zijn kopman Wiggins Stichting Jayden op shirt van VC Vlissingen Zeven spelers Kloetinge in selectie Jong Zeeland 34 SPORT INTERNATIONALE JUNIORENDRIEDAAGSE AXEL Samen met Arjan de Ridder is Jacky Fortrei de enige Zeeuw die een rit won in de Juniorendriedaagse. Ontknoping nadert voor Vacansoleil 32 INTERNATIONALE JUNIORENDRIEDAAGSE door Ad Pertijs ALTOPIANO DEL MONTASIO - De Gi ro doet Bradley Wiggins voorlopig geen goed. Ook in de eerste echte zware bergrit kon de Brit geen mo ment de autoritaire rust en kracht uitstralen waarmee hij vorig jaar soeverein de Tour naar zich toe trok. Niet alleen zijn concurrenten ruiken daardoor bloed. Ook binnen de eigen ploeg van Sky moet hij het nu toestaan dat anderen hun kans grijpen. Nadat de ploeg zo strak en domi nant als altijd de koers had gecon troleerd, mocht dinsdag de Co lombiaan Rigoberto Uran op de steile slotklim naar de Altopiano del Montasio ten aanval trekken. Het komt vaker voor dat er bij Sky knechten zijn die beter kun nen klimmen dan sir Wiggo. Maar waar Chris Froome in de Tour van vorig jaar steeds keurig wachtte op zijn baas als die het tempo even niet kon volgen, keek Uran nu geen moment om. „Van ochtend was al afgesproken dat Sergio Henao of ik mochten pro beren om de rit te winnen", stel de de Colombiaan nadat hij zich boven op de berg had laten huldi gen als winnaar. Zonder steun van een verdere ploegmaat ver loor Wiggins in de steile laatste kilometer veertig seconden op het groepje met leider Vincenzo Nibali en Cadel Evans. Uran pas seerde hem zelfs met één seconde in het algemeen klassement. Robert Gesink kon het ook niet maken. „Op sommige dagen sprokkel ik er wat seconden bij. Op een andere raak ik ze weer kwijt. Ik rijd nu eenmaal op zijn Gesinks." door Jan Dagevos VLISSINGEN - De Voetbal Combina tie Vlissingen gaat voor het goede doel. Vanaf volgend seizoen siert de naam van de stichting Jayden de shirts van de Walcherse club. Het nieuwe tricot werd dinsdag avond gepresenteerd. „Het shirt is meestal bedoeld voor uitingen van bedrijven. Die betalen daar een x-bedrag voor", legt interim-voorzitter Rens Reij- nierse uit, „maar dat is eigenlijk al lemaal niet zo spannend. Wij draaien het nu om. We vinden het mooi om ook iets op maat schappelijk gebied te doen. We willen laten zien dat er ook ande re dingen in het leven belangrijk zijn." De stichting Jayden vecht in sa menwerking met Villa Joep tegen neuroblastoom kinderkanker. De stichting werd enkele jaren gele den opgericht door Rob en Jolan- da Faase uit Goes. Hun zoontje Jayden overleed in 2009 op tweeja rige leeftijd aan de gevolgen van neuroblastoomkanker. Naast de naamsvermelding op het shirt gaat VC Vlissingen ook de acties van de stichting Jayden ondersteunen. Zo zullen spelers van de eerste selectie bijvoor beeld meedoen aan een spinning- marathon. Reijnierse: „Daarnaast bieden wij onze sponsoren de mogelijkheid om via deelparticipaties om de stichting te helpen. Daar wordt een verdeelsleutel voor gemaakt, dus een deel is bestemd voor VC Vlissingen, een ander deel gaat naar de stichting." Tijdens de bijeenkomst in het clubhuis van VC Vlissingen dins dagavond zag ook de nieuwe sponsorstichting 'Vlissingen Voor uit' het licht. Het is de vervanger van de stichting Ondersteuning Topsport Zeeland (OTZ). „We ma ken een nieuwe start", zegt Reij nierse. „We willen een streep on der het verleden zetten en met een schone lei beginnen." Vorig jaar november ontstond er onenigheid binnen de OTZ tus sen de initiatiefnemers Johan de Visser en Rob Vergouwen. De laat ste kon zich niet langer vinden in de visie en stapte op. Er volgden roerige maanden, maar inmiddels is de rust weer gekeerd. „De nega- tiviteit is verdwenen", vindt Reij nierse. „Er is nieuw elan ont staan." Vandaar ook dat er voor een nieu we stichting is gekozen, met als inzet de voetbalclub financieel te ondersteunen. Het bestuur be staat uit vijf personen, te weten Jan Mulder (voorzitter), Peter Smid (penningmeester), Michiel Selles (secretaris), Willem van der Hoofd (sponsorzaken) en Jo han de Visser (lid). Rancune dreef Jacky Fortrei door René van Stee BRESKENS - Jack Fortrei was in 1987 de eerste Zeeuwse junior die een etappezege boekte in wat toen nog de Driedaagse van Groot Axel heette. De Bressiaander was niet te stuiten in de slotrit Koe wacht-Koewacht waarop hij voor af zijn zinnen had gezet. „Als ik een goede dag had, kon ik heel wat. Het was een etappe met veel kasseistroken. Daarop voelde ik me in m'n element. Bijna alles ver liep die dag volgens plan", blikt de 43-jarige Fortrei terug op wat hij de mooiste zege in zijn loop baan noemt. Hij eindigde dat jaar op de zevende plaats in het eind klassement. Wijlen Arjan de Ridder uit Arne- muiden, die in 1989 overleed aan de gevolgen van een hartstil stand, trad een jaar later in de voetsporen van Fortrei. Daarna slaagde geen enkele Zeeuw er meer in een ritzege te halen in de wedstrijd die tegenwoordig als In ternationale Junioren Driedaagse Axel door het leven gaat. „Dat doet me best iets. Zeker als je be denkt dat Arjan er ook bij staat. Hij was een absolute topper." Rancune was een belangrijke drijfveer voor Fortrei op die zon dag in mei 1987. „Ik had regelma tig het gevoel dat ze me niet za gen staan. Een jaar eerder zat ik in dezelfde etappe ook in de kop groep, maar alle aandacht ging toen uit naar Robin van Hecke (Sas van Gent). Een goede cou reur die eveneens meezat en een sterke wedstrijd reed. Maar hij eindigde wel achter me. Ik werd achttiende en hij 21e. Op één of andere manier viel dat niet op." Fortrei was de eerste twee koers- dagen in 1987 goed doorgekomen. In de slotrit bracht hij het spel in de laatste kilometers op de wa- Vrijdag: 1e etappe Sluiskil-Axel. Af stand: 110,4 kilometer. Aanvang: 17.00 uur. Start: Sint Elisabethlaan Sluiskil, finish: Westsingel Axel. Zaterdag: 2e etappe Axel-Axel. Af stand: 7,7 kilometer (tijdrit). Aan vang: 10.00 uur. Start: RES-cross- terrein Axel, finish: Westsingel Axel. Zaterdag: 3e etappe Axel-Axel. Af stand: 99,6 kilometer. Aanvang: 17.00 uur. Start en finish: Westsin gel Axel. Zondag: 4e etappe Strijpen-Strij- pen (Vlaamse Ardennen), Afstand: 99,2 kilometer. Aanvang: 12.30 uur. Start en finish: Sint Andries- steenweg Strijpen. t De voetballers Etiënne Mallie (links) en Hoessein Bouzambou flankeren Rob Faase, oprichter van de stichting Jayden, in de nieuwe shirts van VC Vlissingen. foto Ruben Oreel MIDDELBURG - De stichting Zeeuws Elftal heeft negentien spelers uitge nodigd voor de oefenwedstrijd die Jong Zeeland op zaterdag 25 mei speelt tegen Feyenoord A1. Zater dag-hoofdklasser Kloetinge is met zeven spelers hofleverancier van Jong Zeeland. Van de hoofdklas sers Hoek en Goes zijn geen spe lers geselecteerd, omdat beide clubs nacompetitie spelen. Omdat pas dinsdagavond bekend was of VC Vlissingen nog nacom petitie moet spelen, zijn van de zondag-eersteklasser ook geen spelers uitgenodigd. De wedstrijd wordt op 25 mei om 15.00 uur gespeeld op het veld van Yerseke. De selectie van Jong Zeeland staat onder leiding van de trainers Jos van Belzen, Nick Corré en Dolf Roks. Dat trio wil op woensdag 22 mei ook een keer trainen, op het veld van Nieuw- dorp. Feyenoord Ai, dat zaterdag landskampioen werd, staat onder leiding van Damiën Hertog, die vanaf komend seizoen hoofd jeugdopleiding is bij de Rotter damse club. De selectie van Jong Zeeland ziet er als volgt uit Doel: Max Leijer (GPC Vlissingen), Dennis Rijnberg (Terneu- zense Boys). Verdediging: Björn Quar- tel, Michel Maaskant, Timo Jansen (allen Kloetinge), Joost de Kubber (Zeelandia Middelburg), Nicky Merriënboer (RCS). Middenveld: Aart Veldhof (Kloetinge), Len Eversdijk (RCS), Remon de Vlieger (GPC Vlissin gen), Ibrahim Eryürük, Bart van Frae- yenhove (beiden Terneuzense Boys), Julius Bliek (Duiveland). Aanval: Tom Blomaard, Mark Schuit, Bart Deprez (allen Kloetinge), Mart de Kroo (FC Dauwendaele), Arjen de Koeijer (Yer seke) en Hasan Basagac (Terneuzen). gen. Norman van Hest en Dennis Heunders sloten aan, maar in de eindspurt toonde - toen nog - Jac ky Fortrei zich oppermachtig. Hoewel het gat met klassements leider Raymond Thebes slechts 57 seconden bedroeg, dacht de West-Zeeuws-Vlaming geen mo ment aan de eindzege. „Op een gegeven moment was het gat in de laatste etappe 35 se conden. Die marge liep toch weer terug, waardoor Thebes' eindzege niet meer in gevaar kwam. Maar dat was ook helemaal niet m'n doel. Ik was er alleen maar op uit om een etappe te winnen. Ten koste van alles. Toen ik in de slot fase alleen op kop reed, liep m'n tube zelfs langzaam leeg. Maar stoppen kon niet. Ik zat echt in een flow." Alleen rancune volstond niet om een dergelijk succes te boeken, be seft ook Fortrei. „Je moet wel iets kunnen natuurlijk. Zeker als de hele vaderlandse top en mooie renners uit België, Rusland, Po len. Italië of Ierland aan het ver trek staan. Maar ik stak in een goe de vorm en ik had hard getraind. Achter de brommer met m'n va der, dat soort werk." Fortrei beleefde sowieso een goed seizoen met dertien podiumplaat sen en vijf zeges, waaronder in Waarschoot, Oost-Eeklo en Mal- degem. Zijn wielerloopbaan bracht hem echter niet wat hij er van had gehoopt. „Bij de ama teurs had ik de macht niet om een rol van betekenis te spelen. Ik trainde goed en had er ook veel voor over. Ik heb nog met de ge dachte gespeeld om een jaar alles op de koers te zetten. Maar dat zat er niet in." Het opbouwen van een maat schappelijke loopbaan doorkruis- EINDHOVEN - Teambaas Daan Luijkx en hoofdsponsor Vacanso leil hebben hun besprekingen over de toekomst van de gelijkna mige wielerploeg dinsdag afge rond. „We zijn er uit", zegt Luijkx. In welke zin, wilde hij ech ter nog niet zeggen. Vandaag zal pas duidelijk worden of Vacansoleil, waar Johnny Hoo- gerland uit Langeweegje onder contract staat, zoals algemeen wordt aangenomen stopt als hoofdsponsor van de ploeg, die het in 2009 mede in het leven heeft geroepen. Verwacht wordt dat Vacansoleil als co-sponsor ver bonden blijft aan de ploeg. Luijkx sprak de afgelopen tijd met diver se kandidaat-hoofdsponsors. Het fietsenmerk Bianchi wordt in de wandelgangen genoemd als de gedoodverfde nieuwe hoofdspon sor.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 34