niet nerveus De Giro doet Bradley Wiggins voorlopig geen goed Jacky Fortrei enige Zeeuw die een rit won in Juniorendriedaagse Alles over de familieloop van de PZC op 22 juni Trainer van Chelsea wordt al sinds zijn komst in november niet gepruimd door Londense aanhang. Vlissingen loopt nacompetitie mis Doek valt voor Roberto Mancini Stanley Menzo trainer Lierse SK Jeff Vermeulen wint eerste etappe SPORT SPORT /^ï^rrfXiTi 7/AT1 -4 AMSTERDAM - Ola John (rechts) kijkt vol verwachting uit r^O UlIVlCllj naar zjjn eerste grote finale. De twintigjarige aanvaller neemt het vanavond in de Amsterdam Arena met Benfica op tegen Chelsea. Van extra spanning is geen sprake, zo beweerde John „Een wedstrijd is een wedstrijd", zei de international. „Maar een finale is natuurlijk wel extra spe ciaal; niet alleen voor mij, maar voor het hele team en de club." Het is nog onduidelijk of John een basisplaats krijgt van trainer Jorge Jesüs. „Ik voel wel opwinding, maar dat is iets anders dan nerveus zijn." foto Olaf Kraak/ANP Benitez onwelkome gast door Geert Langendorff AMSTERDAM - Benfica droomt er van vanavond in de finale van de Europa League, gespeeld in de Amsterdam Arena, het rijke verle den nieuw leven in te blazen. Of de Portugese club kans maakt een lange periode zonder internatio nale successen te beëindigen valt te betwijfelen. Chelsea geldt als uitgesproken favoriet in de eind strijd. Het biedt manager Rafael Benitez de gelegenheid de club te verlaten in stijl. Zelf liet de Spanjaard geen misver stand over zijn vertrek bestaan. Hij voelde haarscherp aan dat eige naar Roman Abramovitsj hem niet langer op Stamford Bridge wilde houden. De eigenzinnige Rus overwoog geen tel het tijdelij ke contract van de manager te ver lengen. Hij wil slechts één ding: oogappel José Mourinho terugha len naar Chelsea. De huidige trai ner van Real Madrid heeft welis waar een doorlopende verbinte nis, maar geld speelt geen rol. In persruimte van de Arena oogde Benitez ontspannen. De openlijke ruzies met de fans, die zijn aan stelling zeven maanden geleden niet accepteerden, drukten niet meer als een last op zijn schou der. Maar als een warme jas voel de Chelsea aan het einde van de rit ook niet. Liefde of speciale ge voelens voor zijn werkgever wil de hij niet uiten. Benitez sprak als een generaal wiens missie er bijna op zat. „Ik verdedig mijn club." Zijn ogen straalden pas toen een Italiaan hem vroeg naar zijn toekomstplannen. Naar ver luidt staat hij op het punt te teke nen bij Napoli. Het deed hem genoegen eindelijk iemand te treffen die zijn aanwe zigheid op prijs stelde. In Enge land, zo ondervond hij dit sei zoen, lag dat tot zijn frustratie an ders. Benitez, die met Liverpool en Valencia grote successen boek te, had beter moeten weten. Na ti rades aan het adres van Chelsea in het verleden lag een heldenont vangst niet in de lijn der verwach tingen. Benitez kreeg het aan de stok met Mourinho door te stellen dat diens succes in Londen niet kwam door zijn gaven als coach maar louter door de bankreke ning van Abramovitsj. Voor de supporters gold hij vanaf dat mo ment als een onwelkome gast. Waar de manager dacht de ver houdingen met prestaties te kun nen veranderen, bleek het omge keerde het geval. Het akkefietje achtervolgt hem tot op de dag van vandaag. In de halve finale van de Europa League tegen Basel scandeerde het publiek in Londen de naam Mourinho, ook al won Chelsea die avond met 3-1. Benitez merkte toen dat tijd niet alle wonden heelt. Bij zijn entree in november werd de ontslagen Roberto Di Matteo bezongen, Destijds was de ze ontvangst begrijpelijk. Onder leiding van de Italiaan won Chel sea vorig jaar voor het eerst de Champions League. De kans is groot dat Frank Lam- pard vanavond als aanvoerder het veld betreedt. Captain John Terry ontbreekt vrijwel zeker door een enkelblessure. Het leed van Terry vergroot de kansen voor Nathan Aké op enige inbreng in de finale. De achttienjarige Nederlander reisde met de selectie mee naar Amsterdam, maar hoort vandaag pas of hij op de bank mag plaats nemen. De Belg Eden Hazard (hamstringblessure) komt zeker niet in actie. WAALWIJK De voetballers van Vlissin gen zijn een plaats in de na- competitie van de eerste klasse misgelopen. Door de 2-1-zege dinsdagavond van concurrent Desk bij TSC liep Vlissingen een periode- titel mis. Die gaat nu naar de ploeg uit Kaatsheuvel. Desk moest winnen bij TSC en dat kostte nogal wat moeite. Pas tien minuten voor tijd viel de winnende treffer. Het seizoen van Vlissingen is daardoor voorbij. MANCHESTER Manchester City heeft trai ner Roberto Mancini ontsla gen. De BBC had het af scheid al gemeld na de ne derlaag in de bekerfinale te gen Wigan Athletic: 0-1. Nu is het bevestigd. De Engelse publieke omroep wist bo vendien dat de Chileen Ma nuel Pellegrini de opvolger wordt van de Italiaan. De oe- fenmeester van Malaga ont kende echter dat er een over eenkomst ligt. LIER Stanley Menzo is de nieuwe hoofdtrainer van Lierse SK. De oud-doelman tekende dinsdag een contract voor twee seizoenen bij de Bel gische voetbalclub. Menzo komt over van Vites se, waar hij sinds 2010 assis tent-trainer was en een con tract had tot medio 2014. Eind jaren negentig was Menzo keeper bij de club uit Lier. Hij werd er landskam pioen en bekerwinnaar. HOOFDDORP Jeff Vermeulen heeft dins dag de eerste etappe van Olympia's Tour gewonnen. In de sprint van een groep van 37 wielrenners in de straten van Hoofddorp was de renner van Metec net iets sneller dan Wim Stroetinga (tweede) en Wouter Wip- pert (derde). Klassementslei der Coen Vermeltfoort - winnaar van de proloog op maandag - behield zijn lei derstrui, maar kende enkele benauwde momenten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 33