Wereldwijd in Nederland ZEELAND 29 Hip voor de Heb DE BEDENKERS I De 29-jarige Mark Zuckerberg is oprichter van Facebook. Hij lanceerde het sociale net werk tijdens zijn studie aan Harvard. Zucker berg vergaarde er miljarden mee. Zijn vermo gen wordt geschat op bijna 20 miljard dollar. Zijn prestige kreeg vorig jaar een deuk na een mislukte beursgang. I Bill Gates is al grijs, maar 's werelds beroem- ste ondernemer was amper twintig toen hij op Harvard een programmeertaal voor mi crocomputers ontwikkelde om vervolgens het doorontwikkelde MS-Dos in licentie te verkopen aan IBM Corporation. In 2008 nam hij afscheid van 'zijn' Microsoft. WOENSDAG 15 MEI 2013 Leon Bij De Vaate Student Informatica Merel van Rens Projectmanager DOK 41 l Fleur Kriegsman handelde al als 14-jarige. Ze kocht spullen via E-bay en verkocht ze met winst op Marktplaats.nl. In 2008 begon de nu 20-jarige Kriegsman haar eigen webwin kel Hip voor de Heb, met kleding en accessoi res voor vrouwen. Die runt ze naast haar stu die. Jens Walrave Student Informatica Erwin Kloosterboer Student Informatica Gert-Jan Vercauteren Student Informatica Cindy Cats DOK 41 foto Ruben Oreel waar je bij elkaar kunt komen en samen kunt werken." Een andere reden om er neer te strijken, is het contact met gelijkgestemden. „Het is een crea- tueve omgeving. De bedoeling is ook dat je hier kennis en ervaring deelt. Misschien kun nen we daar ons voordeel mee doen." Een andere plus van Dok4i is dat de vier stu denten een beroep kunnen doen op de project managers Merel van Rens en Cindy Cats. Zij kunnen advies geven als daar behoefte aan be staat. Bijvoorbeeld over verdere financiering, juridische zaken en bescherming van nieuwe producten. De ambities en mogelijkheden van NFNTY zijn oneindig, onderstrepen Leon en Jens hun geloof in succes. „Voor een andere applicatie zijn we al in gesprek met een grote klant. Voor Twitshare nog niet, maar dat gaat vast ge beuren." twitshare.com Twitshare is dat je één op één bestanden kunt delen. Wij denken dat we hiermee iets toevoe gen aan het bestaande dataverkeer." Stiekem hopen de vier whizzkids dat Twitsha re een voltreffer wordt. Dan kan de zilvervloot zomaar Vlissingen binnenlopen. „We gaan uit van een abonnementen-structuur. Elke profes sionele gebruiker moet voor deze dienst beta len. Als je Twitshare wereldwijd uitrolt, zit er commercieel muziek in, gewoonweg omdat dit nog niet bestaat. Het zou fantastisch zijn als uiteindelijk Twitter onze fileshare-dienst overneemt", geven ze grif toe. Twitshare is het vlaggenschip van NFNTY, maar niet het enige product waar de vier whizzkids mee bezig zijn. lens, Leon, Erwin en Gert-Jan hebben nog meer pannen op het vuur staan. „We werken nog aan andere pro jecten die je zou kunnen scharen onder de ti tel 'the internet of things'. Bijvoorbeeld appli caties om, in combinatie met slimme energie meters, thuis apparatuur zoals je wasmachine aan te sturen. Wij willen die data ontsluiten. We merken dat er bij energieleveranciers inte resse bestaat voor dit soort producten." Slimme services en applicaties met een duide lijke toegevoegde waarde, dat is het handels merk van NFNTY. In het lab wordt nog ge knutseld aan een applicatie, waarover de vier de kaken stijf op elkaar houden. De concurren tie leest immers mee! Aan zulke producten kun je ook lekker thuis op je zolderkamer of in een garagebox prut sen. De vier gaven echter de voorkeur aan een bedrijfsruimte in Dok4i. Daar hebben ze een keurig kantoor in het nieuwe deel van de broedplaats voor technisch en creatief talent. „Dat kost ons 6oo euro huur per maand, maar dat hebben we er graag voor over en we heb ben voldoende gespaard om het bedrijf te kun nen beginnen. Als je in Dok4i zit, laat je zien dat je serieus met je bedrijf bezig bent. Boven dien wonen we niet echt dicht bij elkaar, dus is het ook handig om een ruimte te hebben Als 13-jarige begon Ben Woldring (28) zijn carrière met de website Bellen.com. De schoolopdracht bleek een commerciële hit. De internet-ondernemer is tevens de direc teur van de Bencom Group, een internetbe drijf met 25 werknemers. Woldring was ook lid van het Comité Nationale Inhuldiging.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 29