r cheap.nl dagactie 65 zaken te stellen' fjan ffckïie/cb Krentenbollen 4 2 Gratis! www.scheldeexpo.nl 37% WALCHEREN 27 Bibliotheekbus ColumBus winnaar van Passie op het Platteland-prijs Scholieren Vlissingen doen verkeersexamen £i LJPI pyi cheap.nl/dagactie|0900-700 7004 Brood- en Banketbakkerij Alleen vandaag www.bakkerij-janschrieks.nl Het Business to Business event Sportcentrum 'Vliegende Vaart' te Terneuzen Minder dan 50% van uw energiefactuur m wordt bepaald door uw energieleverancier, m Meer dan 50% wordt bepaald door de I overheid en uw netbeheerder. Meer weten? www.DELTA.nl/energiefactuur per /toplocatie één superactie! wo 15 mei korting woensdag 15 en donderdag 16 mei Hotel Landgoed Ehzerwold 4 dagen landgoedhotel in de Achterhoek WOENSDAG 15 MEI 2013 DELTA the multi-utility company Hoeveel procent van uw energiefactuur wordt bepaald door uw energieleverancier? alleen vandaag boekbaar! van 103,50 wat er speelt binnen de organisa tie van Orionis. Zij vragen aan wethouder Simons of hij vindt dat hij voldoende is geïnfor meerd door Struijk. De vragenstellers spreken van een angstcultuur onder cliënten en werknemers. Angst voor ver lies van de uitkering of angst voor verlies van een baan. Gevraagd wordt of het dagelijks bestuur weet 'dat er een angstcul tuur heerst bij de cliënten en dan met name bij hen die in de verschillende projecten werken?' 'Is het bij het dagelijks bestuur bekend dat veel werknemers zich onjuist bejegend voelen door de directeur?' De vier fracties omschrijven de huidige situatie bij Orionis als een 'chaos' en vinden dat het tijd wordt dat het dagelijks bestuur orde op zaken stelt. Liefst drie Aatjes hebben de raadsfracties nodig om hun in to taal 36 vragen over Orionis te stel len. Dat zijn er uitzonderlijk veel, zeker in de wetenschap dat op 14 april de raadscommissies van de drie Walcherse gemeen ten nog zijn bijgepraat. Voor de VVD, de partij van wet houder Simons, was er na de bij eenkomst geen reden om nader schriftelijke vragen te stellen. Daarom ontbreekt deze partij dan ook als enige coalitiepartij in het rijtje vragenstellers, aldus VVD-fractievoorzitter Benno Nieuwenhuis. Vanavond komt de kwestie Orio nis aan de orde in de vergadering van de Middelburgse raadscom missie maatschappelijke zaken. Nieuwenhuis maakt hiervan nor maal gesproken geen deel uit. „Maar ik ga er vanavond wel bij zitten voor het geval het een poli tieke kwestie wordt." gaan alti j d voor MIDDELBURG - De Zeeuwse biblio theekbus ColumBus, een initiatief van de Zeeuwse Bibliotheek in Mid delburg, is een van de winnaars van de Passie op het Platteland- -prijs (POP-prijs). De onderwijsservicebus is win naar in de categorie 'leefkwaliteit op het platteland en diversificatie plattelandseconomie'. Juryvoorzit ter Hester Maij reikte in Baarn in totaal drie prijzen plus een pu blieksprijs uit aan projecten die in het kader van het Plattelands ontwikkelingsprogramma 2007 - 2013 zijn uitgevoerd. De prijswinnaars kregen een bij zondere plaquette plus een be drag van 2000 euro uitgereikt. VLISSINGEN - District Zeeland van Veilig Verkeer houdt vandaag en volgende week woensdag 22 mei het praktisch verkeersexamen in de gemeente Vlissingen. Aan het examen doen twaalf basisscholen uit de gemeente Vlissingen mee. In totaal leggen ongeveer 350 leer lingen uit groep 7 en 8 het exa men af. Bij de acht controleposten wor den de leerlingen beoordeeld op hun rijvaardigheden in het ver keer. Het doel van het praktisch verkeersexamen is om kinderen te leren hoe ze veilig aan het ver keer moeten deelnemen. Dit is en blijft nodig. In 2012 kwamen er in Nederland 25 kinderen in de leef tijdscategorie 0-15 jaar door een ongeval in het verkeer om het le ven. Daarnaast raken er in het ver keer jaarlijks duizenden kinderen gewond. 5J5S? J, S3S7 3SSSS 3 overnachtingen incl. ontbijt Gratis gebruik Wi-Fi Gratis parkeren Bezoek Hanzestad Zutphen H Vrijwilligster Liza met een hondje dat gevonden is bij Dishoek, foto Lex de Meester katten toch een eigenaar hebben die ze later op komt halen in het asiel, krijgt die eigenaar een reke ning voor het verblijf in het asiel en de ambulancerit." Eenmaal aangekomen lijkt het om achtergelaten katten te gaan. Een behulpzame buurman heeft ze eten gegeven en weet ze te van gen. Marleen kijkt of ze gechipt zijn. Dat zijn ze niet, en de poes is aan haar dikke buik te zien zeer waarschijnlijk zwanger. De be hulpzame buurman is aan het beestje gehecht geraakt en hij wil haar misschien wel houden, maar als hij hoort wat er allemaal bij het houden van een kat komt kij ken, begint hij te twijfelen. „Een dier moet geen impulsaanschaf zijn. Een dier heb je voor het le ven", zegt Marleen. De katten gaan mee naar het asiel. Na de administratie wordt ook Amivedi op de hoogte ge steld, zodat de katten als 'gevon den dieren' geregistreerd staan en een eventuele eigenaar ze op kan sporen. „Als die niet komt, weet ik zeker dat ze een goed huis vin den. Vooral de poes, die is erg lief', zegt Marleen. Het team stapt weer in de auto en wil net op weg gaan naar een mel ding over een gevonden boeren- fox als de telefoon weer gaat. De eigenaar heeft het hondje al opge haald. „Toch fijn dat ze even bel den", zegt Liza. per persoon, per arrangement (25 cpm) *Prijs o.b.v. 2-persoonskamer. Excl. res.kosten 15 per boeking. Voorwaarden zie website.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 27