ZEELAND i Vlaketunnel dicht na ongeluk almanak Onguur type i Brand verwoest historische loods bij oesterputten Alles over Anouk en het songfestival Na opgave 2 van het examen begon de ellende Nieuw seizoen met aanbod van dertig jfl voorstellingen Het drukste weekeinde van het jaar in Zeeland komt moeilijk op gang. De slechte weersverwachting is de boosdoener. www.pzc.nl/songfestival2013 www.pzcwonennl WOENSDAG 15 mei 2013 ZEELAND PZC CULTUUR J 1 Boeking voor Pinksteren traag door René Schrier MIDDELBURG - Als gevolg van de slechte weersvoorspellingen voor het Pinksterweekeinde wachten vooral veel kampeerders met een boeking voor een weekeindje Zee land. De boekingen voor de vakantie huisjes lopen beter, maar die zijn dan ook minder weersafhankelijk. Pinksteren is traditioneel het drukste weekeinde van het jaar in Zeeland. Niet alleen veel kampeer ders melden zich dan, maar ook enorme aantallen sportduikers. Volgens Yamina Abdoun van Roompot vakanties zijn de cam pings voor ongeveer 80 procent volgeboekt en de bungalows voor 80 tot 100 procent. Ze wijst er op dat tegenwoordig met het inter net mensen vaak op het allerlaat ste moment boeken, omdat ze het weer willen afwachten. Daarom sluit ze niet uit dat er op het laat ste moment nog een soort inhaal race komt. Patrick Pollie van Promotie Zee land Delta is wat optimistischer gestemd. Hij zegt dat 80 tot 85 procent van de accommodaties in Zeeland volgeboekt zijn. Pollie heeft links en rechts positief ge stemde geluiden opgevangen. Het weer speelt volgens hem wel een rol, maar mensen weten dat het met de Pinksteren in Zeeland al tijd erg druk is, dus daarom boe ken ze volgens hem op tijd. Voor de ondernemers is het jam mer dat het weekeinde van de He melvaartsdag in de meivakantie viel. Voor ondernemers is het be ter dat dat een apart weekeinde is, licht Pollie toe. Het Nederlands Bureau voor Toe risme en Congressen (NBTC) ver wacht dat dit weekeinde 800.000 Nederlanders op vakantie gaan, van wie er 500.000 in Nederland blijven. Kamperen is een favoriete bezigheid met Pinksteren. Vol gens het NBTC zullen 250.000 Ne derlanders dat doen. Het Pinksterweekend begint za terdag waarschijnlijk vooral met regen. Waar en wanneer de buien neerkomen, is nog moeilijk te voorspellen, maar volgens de me teorologen van Weeronline.nl kan plaatselijk meer dan 20 milli meter regen vallen. Zaterdag valt de meeste regen, zondag kunnen er droge periodes worden ver wacht en maandag kan het plaat selijk de hele dag droog blijven. De temperaturen liggen volgens Weeronline.nl tussen de 14 en 18 graden. De voorspelling is onzeker omdat Nederland het komende weekend in een overgangsgebied tussen koude en warme lucht ligt. YERSEKE - Een historische oester- loods bij de Oesterputten in Yerse- ke is dinsdag aan het eind van de middag volledig verwoest door een brand. Er waren geen mensen in de loods aanwezig. De oester- loods uit 1870 is is eigendom van oesterbedrijf Delta Ostrea. Oes terkweker Aard Cornelisse, die de oesters levert aan Delta denkt dat kortsluiting de oorzaak is van de brand. „Gelukkig is het nu een rustige periode. We hebben bo vendien nog een andere loods." De oesters die nu in de oesterput ten naast de loods liggen, gaan te rug de Oosterschelde in. Als ze he lemaal schoongespoeld zijn, ko men ze weer terug. De brandweer gebruikt geen blus water uit de Oosterschelde. „Dat zoute water zou funest zijn voor het materieel", zei officier van dienst Gerard Teunisssen. foto Andries Jumelet Tip? redactie@pzc.nl Die mevrouw uit Kats had bood schappen gedaan in de stad. Toen ze terugkwam bij haar auto stond naast haar een auto geparkeerd met daarin een man. Het was in haar ogen een onguur type. Vlug smeet ze haar boodschappen op de achterbank en wilde achter het stuur plaatsnemen, toen die ke rel zijn raampje opendeed en haar aansprak. Zonder te horen wat de man tegen haar zei riep ze: „Jae ik bin di hek!" en ze kroop snel achter het stuur. Maar het werd nog gekker toen de man uit zijn auto stapte en op haar zijraam klopte. Bibberend deed ze het raam ietsje naar beneden toen hij zei: „Mevrouw, uw tas staat nog op het dak." VLAKE dreigde een lichtbak naar bene den te komen. Dinsdagochtend stond er vier kilometer file. In juni wordt de schade hersteld, de tunnel zou toch al dicht gaan voor regulier onderhoud. De schade wordt verhaald op de eigenaar van de vrachtwagen. De Vlaketunnel is dinsdag in de richting van Vlissingen eni ge tijd gesloten geweest. In de tunnel werden inspecties uitge voerd na een ongelukje in de nacht van maandag op dinsdag. Een vrachtwagen had het pla fond geschampt. Daardoor O Ga verder op W«.' fik j

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 21