WATERSPORTVERENIGING SINT-ANNALAND WOENSDAG 15 MEI 2013 BUITEN 15 In de tuin is van alles te ontdekken. Deze zat in een stapel vermolmd hout. Corina Eijkman, Zaamslag M Salamanders in onze vijver, voor de gelegenheid even in een meloenkiok gedaan. Piet Grim, 's-Heerenhoek T welke haven heeft een mascotte? Want wie de jachthaven van Sint-Annaland bezoekt krijgt zonder meer te maken met Gijs. Deze witte gans is ooit een keer aangespoeld en nooit meer vertrok ken. Hij of zij, de meningen daarover zijn verdeeld, is vrijgezel. Maar vervelen doet het dier zich nooit tussen al die bootjes. Uitbreding van de haven zit er voorlo pig niet in. „We zijn zelf bezig met reno veren. De steigers worden vernieuwd. Vroeger lagen de schepen tussen vier pa len. Nu zitten tussen de boten Vingers', een zeventig centimeter brede drijven de steiger. Dat kost ruimte, dus uiteinde lijk houden we minder ligplaatsen over. Daar moeten we in de toekomst een op lossing voor zien te vinden." De manier waarop bootjesmensen op het water recreëren is sinds 1992 veran derd, vindt Cees. „Toen ik hier begon als havenmeester, druppelden de men sen vrijdagmiddag rond half vier bin nen. Dan ging het hele gezin een tocht je maken. Soms meerden ze pas weer af op zondagavond. Tegenwoordig komt het later op gang en zijn ze later terug. Stappen ze aan boord op vrijdagavond of pas op zaterdagochtend. Mensen heb ben een andere vrijetijdsbesteding naast de boot. Een weekendje weg of an dere bezigheden." In de jachthaven maakt de havenmees ter de vreemdste dingen mee, toch zou hij op deze manier 'een paar honderd jaar oud willen worden'. „Natuurlijk, er zijn dagen bij dat ik hard wil weglopen. Zoals de eerste weken van de bouwvak. Dan zijn mensen gespannen. Naarmate de vakantie vordert krijgen ze steeds meer plezier. Dan is het genieten." De watersportvereniging bestaat dit jaar vijftig jaar. Ter ere van het jubileum is een boek samengesteld met foto's en verhalen. De vereniging telt 500 leden. Ligplaatsen: 350 vaste ligplaatsen en 100 meter 'shoppingsteiger* Aantal passanten: 5000 per jaar Faciliteiten: horeca, toiletten en douches Uitbreidingsplannen: Geen Eigenaar: wsv Sint Annaland Tarief vaste ligplaatsen: in het vaarseizoen 27,- euro per m2, in de winter 6,25 per m2 Passantentarief: 1,70 euro per meter inclusief water, stroom, wifi, douches, exclusief toeristenbelasting Havenmeester Cees Smits.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 15