Boek nu: www.effeweg.nl of bel 0529 46 96 67 Gratis brochure 2013 BUITENLAND 7 Prachtig Thüringen 369,. Barcelona en de Spaanse kust Krakau, 'Florence van Polen' Politie zoekt ontsnapte geesteszieken Extremistische moslimambtenaar weg Dieven blijken dol op Karl Marx Man rijdt met afgerukte arm naar ziekenhuis Dagboek Anne Frank blijft op school in VS Ja ik ontvang graag de nieuwe brochure: supervoordelige busreizen wanaf 8 daagse busreis - Vertrek: 24 mei, 13 sept inclusief: 7 hotelovernachtingen 7x ontbijtbuffet 7x dinerbuffet Dagelijks een gevarieerd avond programma Gebruik van het zwembad Begeleiding door uw chauffeur, tevens reisleider Ver voer per Comfort Class touringcar NAIROBI De politie in Kenia zoekt veertig geesteszieken die zijn ontsnapt uit een psychiatrisch ziekenhuis in Nairobi, nadat ze bewakers had den overmeesterd. Sommige pa tiënten staan te boek als geweld dadig. Mensenrechtenorganisa ties zeggen dat de leefomstandig heden in de inrichting slecht zijn. BRUSSEL Een gemeente-ambtenaar van Brussel is ontslagen omdat hij als extremistische moslim weigerde een wethouder de hand te geven. Hij had zich bekeerd en stelt dat de islam hem verbiedt vrouwen aan te raken. Hij wil ook niets ver anderen aan zijn gedrag. De man werkte in musea van de stad. TRIER Dieven hebben in ruim een week tijd zestig van de vijfhonderd beelden van de filosoof Karl Marx gestolen uit een kunstwerk in de openlucht in de Duitse stad Trier. De daders hebben meestal 's avonds of 's nachts de 1 meter hoge figuren van kunstenaar Ott- mar Hörrl gestolen. EISE NSTADT Een 37-jarige man reed afgelopen weekend met zijn afgerukte arm naar een ziekenhuis, 20 kilometer verderop. Doktoren slaagden erin de onderarm weer aan te zetten. De man maakte een machine schoon op een afvalterrein in Bur- genland, Oostenrijk, toen zijn rechterarm eraf werd gerukt. NORTHVILLE Het dagboek van Anne Frank blijft beschikbaar in de biblio theek van een school in North- ville in de Amerikaanse staat Michigan. Dat hebben media in die staat gisteren gemeld. Een moeder van een een leer ling had eerder geklaagd dat Annes beschrijving van de vrouwelijke geslachtsdelen in een passage in het boek 'porno grafisch' was. Zij vond geen gehoor bij de commissie die de klacht onder zocht. Die stelde dat een beslis sing om het boek van Anne, die in maart 1945 in het concen tratiekamp Bergen-Belsen stierf, uit de school te verwijde ren, zou neerkomen op cen suur en de scholieren de kans zou ontnemen op een diepere studie van het werk van Anne Frank. Alle fouten voorbehouden. Prijzen zijn vanaf en per persoon o.b.v. boeking van 2 personen. Exclusief excursie- en entreegelden en €18,- reserveringskosten per boeking. 'Gebruik tijdens het boeken boekcode 1120 en uw korting wordt automatisch verrekend. Kortingen zijn reeds in de prijs verrekend. Kortingen alleen geldig op boekingen gemaakt tussen 14-05-2013 en 21-05-2013. o Fietsreizen o Stedenreizen o Excursiereizen Naam dhr/mevr Adresj» PostcodePlaats Zonder postzegel opsturen naar: effeweg.nl, antwoordnummer 778, 7700 VG Nieuwteusen 5 daagse busreis - Vertrek: 3 juni, 22 juli, 5 aug, 9, 30 sept Inclusief: 4 hotelovernachtingen 4x ontbijtbuffet 4x diner Nederlands sprekende fietsbe- geleiding tijdens de gehele reis Fietsroutes Gebruik van fiets- helm Begeleiding door uw chauf feur, tevens reisleider Vervoer per Tourist Class touringcar 10 daagse busreis - Vertrek: 3 juni, 22 juli, 19 aug, 2, 23 sept, 14 okt Inclusief: 9 hotelovernachtingen 9x ontbijt 9x diner Stadsrondrit Brig met de Simplon Express Trein nostalgiewagen Brig - Disentis Treintje van Tasch naar Zermatt Begeleiding door uw chauffeur, tevens reisleider Ver voer per Comfort Class touringcar DINSDAG 14 MEI 2013 boekcode 1120 effeweg.nl Inclusief: 7 hotelovernachtingen 7x ontbijt 7x diner Dagelijks een avondprogramma in het hotel in Santa Susanna Begeleiding door uw chauffeur, tevens reislei der Vervoer per Comfort Class touringcar ■■Hl Inclusief: 7 hotelovernachtingen 7x ontbijt 7x diner 4x lunchpak ket Nederlands sprekende fiets- begeleiding tijdens de gehele reis Ervaren lokale gids tijdens de fietsdagen Gebruik van zwembad Gebruik van fietshelm Begelei ding door uw chauffeur, tevens reisleider Vervoer per Comfort Class touringcar Nu 50,- korting per persoon op vertrekdatum 27 mei!* Van 659,- voor 609,- p.p 8 daagse busreis - Vertrek: 7 juni, 2 aug, 13 sept Inclusief: 7 hotelovernachtingen 7x ontbijt 7x diner Stadswande ling Krakau o.l.v. een gids Bege leiding door uw chauffeur, tevens reisleider Vervoer per Comfort Class touringcar in Reyhanli Syriëbeleid van de regering. Ook onder trouwe aanhangers van de regeringspartij AKP groeit de kri tiek. Premier Erdogan heeft zich de afgelopen jaren ontpopt als een van de felste tegenstanders van zijn 'oude vriend' Assad. Door het openlijk steunen van de oppositie, heeft Ankara de hand in een wespennest gestoken, klinkt het. Dat is niet zonder geva ren. De bomaanslag in Reyhanli was niet de eerste, maar wel de zwaarste tot nu toe. Volgens Turkse media zouden de Omstanders houden familieleden van een slachtoffer tegen als die de politie in Reyhanli te lijf willen gaan. foto Bulent Kilic/AFP aanslagen van zaterdag gepleegd zijn door links-extremisten. Ne gen aangehouden T\irkse verdach ten zouden leden zijn van het zo geheten Revolutionair Volksbe vrijdingsleger (DHKP-C) en het TXirkse Bevrijdingspartij-Front (THKP-C). Volgens de regering werkten de verdachten samen met de Syrische geheime dienst. 8 daagse busreis - Vertrek: 27 mei, 29 juli, 20 sept naar de bomaanslagen niet in ge vaar te brengen. „Onzin", stelt se cretaris Yurdanur Atadan van het Internationaal Pers Instituut Tur kije. „Het is erg triest dat bij dit soort tragische incidenten de pers vrijheid in dit land opnieuw ge weld wordt aangedaan." Het verbod is volgens Atadan in deze moderne tijd zelfs onmoge lijk. „Op internet en in gedrukte media is alles te vinden." Het is niet alleen de censuur die de Uirken woedend maakt. Veel groter nog is de onvrede over het 8 daagse busreis - Vertrek: 7 juni, 23 aug, 6, 20 sept

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 7