Eis van zes jaar cel is nieuwe klap voor Berlusconi cheap.nl dagactie Liegende minister en zijn vrouw uit cel 57% 3 dagen 4-sterren bij Noordwijk! 6 BUITENLAND BOMAANSLAG Inwoners van de Turkse grensplaats richten zich na aanslagen tegen vluchtelingen en de regering. TVirkse F-16 verongelukt cheap.nl/dagactie| 0900-700 7004 per /toplocatie één superactie! Zweepslagen voor bekering vrouw Woede laait op door onze correspondent Eelco van der Linden ROME - In de Milanese villa van Sil vio Berlusconi 'heerste een sys teem van georganiseerde prostitu tie'. Ilda Boccassini handelt volgens haar faam: geen korting, geen aardi ge woorden voor de vorm. De aan klager in het seks-proces tegen Ber lusconi maakt gehakt van alle on waarschijnlijke theorieën en komt met een strafeis die de uitwerking heeft van een mokerslag: zes jaar cel en een levenslang verbod op het uitoefenen van een publiek ambt. Als er nog twijfel was, is die nu weggenomen. Een nieuwe veroor deling - de uitspraak wordt bin nen een maand verwacht - zal Berlusconi nog meer op het oor logspad brengen. Afgelopen zater dag demonstreerden zijn aanhan gers, inclusief enkele ministers, te gen de rechters die hem in hoger beroep tot vier jaar cel hadden ver oordeeld wegens belastingontdui king. De zaak-Ruby kan de defini tieve escalatie betekenen en ook het einde van het compromiskabi- net-Letta, waarin zowel rechts als links zitting hebben. De vraag die Italië al twee jaar be zighoudt, is of toenmalig premier Berlusconi seks had met de toen nog minderjarige Marokkaanse Karima El-Mahroug, beter bekend als 'Ruby de hartendief, en of hij bij zijn (geslaagde) pogingen het meisje op een avond uit handen van de politie te krijgen, misbruik heeft gemaakt van zijn ambt. Vol gens Boccassini 'is er geen enkele twijfel dat Berlusconi seks had De aanklager in 'sekszaak' maakte duidelijk dat er sprake was van georganiseerde prostitutie met Ruby en wist dat ze minder jarig was'. Dat Berlusconi Ruby uit het politiebureau wilde heb ben omdat hij dacht dat het de nicht van Mubarak was, noemde ze 'kolossale onzin'. Ilda Boccassini (63) is al decennia lang een begrip in Italië. Ze leid de onderzoeken tegen de maffia, terrorisme en corruptie. Ze zegt altijd wat ze denkt, kiest nooit voor de diplomatie. Deze anti-Ita liaan reconstrueerde gisteren met dodelijke precisie de herkomst van Ruby, haar pogingen om in Milaan te overleven via de prosti tutie en hoe zij in het leven ver scheen van Berlusconi, de oer-Ita- liaan. Die had eergisteravond nog op zijn belangrijkste tv-zender een mierzoete 'documentaire' van twee uur laten uitzenden, waarin Ruby zich als halve heilige presen teerde en Berlusconi zwoer nooit seks met haar te hebben gehad. Het had geen effect op Boccassini die een jaar eiste wegens seks met minderjarigen en vijf jaar voor de manier waarop hij Ruby uit han den van de politie wist te krijgen, nadat het meisje was opgepakt wegens diefstal. In diezelfde perio de was grote ophef ontstaan over de beschuldiging van mevrouw Berlusconi aan het adres van haar man, die 'minderjarigen bezoekt', en dus wilde Berlusconi Ruby uit de publiciteit houden. Boccassini reconstrueerde minuti eus de avond van de 28e mei, en concludeerde dat ook de politie meteen wist dat Ruby geen fami lie was van de Egyptische presi dent. Al tijdens het maken van fo to's en het nemen van vingeraf drukken was gebleken dat ze Ma rokkaanse was. De telefoontjes - zeven - van Berlusconi naar de hoogste politiechef van Milaan, maken duidelijk hoe ernstig de si tuatie voor de premier was. „Er ontstond bijna een militair appa raat dat Ruby moest verdedigen", aldus de magistraat. door onze correspondent Jessica Maas ISTANBUL - „Dit is Türkije en geen Syrië", klonk het gisteren door de straten van het verwoeste Reyhan- li. Het stadje dichtbij de Syrische grens, waar zaterdag bij twee bomaanslagen 49 mensen om het leven kwamen en honderden ge wond raakten, is geschokt. Het verdriet over de grote terreuraan slag - volgens de Turkse regering het werk van de Syrische presi dent Bashar al-Assad - heeft bij veel mensen plaats gemaakt voor woede; woede richting de Syri sche vluchtelingen en richting An kara. Na de bomaanslagen werden Sy- riërs in Reyhanli door nationalisti sche jongeren aangevallen en een Syrische auto werd in brand gesto ken. Bij een andere auto werden de ruiten ingegooid. De vluchte lingen in het stadje durven zich niet meer buiten te vertonen en de media berichten over families die de grens weer over trekken, te rug naar Syrië. Ook in Turkije voe len ze zich niet meer veilig. De etnische spanningen in de grensprovincie Hatay, waar dui zenden vluchtelingen worden op gevangen, zijn de laatste tijd toe genomen. De economie, die dreef op de handel met het buurland, ligt nagenoeg plat. De werkloos heid is de afgelopen twee jaar om hoog geschoten, evenals het aan tal faillissementen. Het feit dat lo kale ondernemers nu 'goedkope' Syriërs voor arbeid inhuren en dat door de groeiende vraag de huurprijzen blijven stijgen, zorgt ANKARA - Een Turkse F-16 is giste ren gecrasht in de buurt van de grens met Syrië. Het leger van Tur kije gaat uit van een ongeluk. Het toestel raakte vermist boven de Zuid-Turkse provincie Osma- niye. De vlieger heeft nog wel la ten weten dat hij zijn schietstoel zou gebruiken, voordat het con tact werd verbroken. Dat het toe stel verdween in de buurt van Sy rië, was reden voor extra ongerust heid. Vorig jaar schoot het Syri sche leger een Turks toestel neer dat boven zee vloog. voor nog meer onvrede. De gast vrijheid van de Thrken voor de in totaal 190.0000 Syrische gasten bereikt zijn grenzen. Ook in de ve le vluchtelingenkampen - zeven tien in totaal - nemen de spannin gen toe. In maart braken er rellen uit na dat een 7-jarig meisje overleed na een brand, ontstaan door kortslui ting. De 1\irkse politie trad met waterkanonnen en traangas hard op tegen de protesterende vluchte lingen. Hatay, de provincie waar van oudsher alevieten, soennie ten en christenen samenwonen, is volgens veel analisten een 'et nisch kruitvat' geworden. De woede van Turken is niet al leen gericht tegen de Syriërs, maar ook tegen Ankara. „Geef maar eerst rekenschap over de 49 doden", is de boodschap van de ra dicale krant Aydinlik aan premier Erdogan. Het feit dat een rechter de Uirkse media meteen verbo den heeft te berichten over de aan slagen en beelden te tonen van net na de explosies, maakt de si tuatie er niet beter op. „Wel cen suur, geen reactie", luidt de ande re kop. „Wat willen ze verber gen?", vraagt een ander dagblad zich af. Volgens de openbaar aan klager is het verbod op berichtge ving nodig om het onderzoek 1/ 2 overnachtingen incl. ontbijt Gratis gebruik Wi-Fi 1/ Gratis parkeren 1/ 10 minuten rijden van strand NH Hotel Leeuwenhorst <25 epen) Prijs o.b.v. 2-persoonskamer Excl. res. kosten €15 per boeking. Voorwaarden zie website door onze redactie buitenland LONDEN - De Britse oud-minister Chris Huhne (Energie) en zijn ex- vrouw Vicky Pryce zijn gisteren ver vroegd vrijgelaten uit de gevange nis. Huhne en Pryce waren in maart veroordeeld tot acht maanden cel. Het stel had in 2003 gelogen te gen de politie. Nadat zijn auto was geflitst wegens te snel rijden, had Pryce (60) de schuld op zich genomen om te voorkomen dat haar man Huhne (58) zijn rijbe wijs moest inleveren. De zaak kwam in 2010 alsnog aan het licht, toen Huhne een buiten echtelijke relatie bleek te hebben met zijn pr-adviseuse en Pryce hem verliet. Uit wraak klapte ze uit de school. Liberaal-Democraat Huhne nam vorig jaar ontslag we gens de kwestie. Het stel heeft twee maanden van de opgelegde straf van acht maanden uitgeze ten. Volgens Britse media moeten de twee nog wel een zendertje dra gen, als voorwaarde voor hun ver vroegde vrijlating. Huhne noemde zijn gevangenis- avontuur gisteren een 'ontnuchte rende ervaring'. Hij bedankte me destanders voor hun steun. Pryce liet weten 'erg gelukkig' te zijn dat ze naar huis mocht en ze zei ernaar uit te kijken haar werk als econoom weer op te pakken. Nadat Chris Huhne was geflitst, nam zijn vrouw de schuld op zich, maar de leugen kwam uit RIYAD Een rechtbank in Saudi-Arabië heeft twee mannen veroor deeld tot zweepslagen en cel straffen, omdat ze een vrouw hadden bekeerd tot het chris tendom. Ook hadden ze haar geholpen het land te ontvluch ten. Dat berichtte de Saudi Ga- zette gisteren. Een Libanese man werd veroor deeld tot zes jaar cel en drie honderd zweepslagen omdat hij haar had bekeerd. Een Saudiër kreeg twee jaar cel en tweehonderd zweepslagen, omdat hij de vrouw geholpen had het land uit te komen. In Saudi-Arabië, de bakermat van de islam, is het moslims verboden hun geloof af te val len. Ook is het bekeren van mos lims tot een andere religie ver boden. alleen vandaag boekbaar! di14mei korting van43ö per persoon, per arrangement

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 6