Nieuwe dolfijnenshow bij Boudewijn Seapark Zorgen over stilte rond komst marinierskazerne Krulbollers gaan voor één keer kaaibakken 1 DINSDAG 14 MEI 2013 ZEEUWS-VLAANDEREN 23 tussen cholera of de pest I Op elkaar gepakte windmolens langs de Expresweg. Achter de bomen op de achtergrond gaat het dorp Eeklo schuil, foto Peter Nicoiai schrok. „Het leek soms wel, alsof vlakbij een vliegtuig startte. Maat regelen zijn nodig." Bob D'Haeseleer, raadslid voor Groen in Eeklo, onderschrijft de kritiek ook. Hij zou de 41 molens het liefst verder verspreid langs de Expressweg zien verrijzen, ook in Assenede en Zelzate. „Maar As senede wil niet." Geluidoverlast moet beperkt worden, vindt D'Haeseleer zonder meer. Over de landschappelijke gevolgen is hij duidelijk: „Ik zie liever wind molens dan uw kerncentrale in Borssele." BRUGGE - - Het Boudewijn Sea park in Sint-Michiels bij Brugge - met als motto 'Beleef een dolfijne dag' - mag misschien niet zo groots zijn als de Efteling bij Kaatsheuvel, het biedt naast aller lei attracties als een piratenschip, waterglijbaan en roetsjbaan (Orca Ride) wel iets extra's: shows met dieren, met zeehonden, roofvo gels, zeeleeuwen én dolfijnen. En de dolfijnenshow is recent hele maal vernieuwd. Een show met dieren verander je niet zomaar. De dieren moeten er aan wennen. Het is dan ook voor het eerst sinds vijftien jaar dat het Boudewijn Seapark de dolfijnen iets anders voorschotelt. Een volle dig nieuw decor is gebouwd en ook de muziek is aangepast. Mi guel Wiels uit Gent tekende voor het laatste. Hij heeft zijn sporen verdiend, sinds 1999 onder meer als componist van de Vlaamse meidengroep K3. De dolfijnenshow is twee keer per dag te zien. Er zit ook een leer zaam kantje aan. In de show wordt speciale aandacht gevraagd voor het afval in zee, met name plastic, waarvan tonnen en ton nen ronddrijven. Het attractiepark, gevestigd aan de Alphonse de Baeckestraat 12 in Sint-Michiels, hanteert tarieven naar lengte en leeftijd. Tot 85 cen timeter is gratis, van 85 centime ter tot één meter 7 euro, van één meter tot twaalf jaar 20 euro, van af twaalf jaar 25 euro en mindervaliden/zestigplussers 20 euro. Voor (school)groepen zijn speciale tarieven. jarten; 13.30 uur: Coputeren; 14.00 uur: Jeu de boules; 15.30 uur: Kreatieve vor ming; 20.30 uur: Gregoriaans koor; SLUISKIL - Het Meulengat, 10.00 uur Wandelen actieve senioren; 12.00 uur: Sa men aan tafel; 13.30 uur: KBO kaarten, biljarten; TERNEUZEN - De Veste, 9.00 uur: Biljar ten; 9.15 uur: Biljartles; 10.30 uur: Gym nastiek; 13.30 uur: Bridge, handwerken, soos; Buurthuis de Hoeve, 13.30 uur: Biljar ten; De Kameleon, 14.00 uur: Dames hob byclub; 15.00-18.00 uur: Jeugdcentrum Meetpoint; De Vliegende Vaart, 15.15 uur: Bewegen op niveau; VOGELWAARDE - 't Gelaag, 13.30 uur: Kaarten; WESTDORPE - Zaal Concordia, 13.30 uur: KBO koersbal; WZC Het Verlaet, 10.15 uur: Gymnastiek; IJZENDIJKE - Huize Emmaus, 13.30 uur: Taiji; 14.45 uur: Qigong; Basisschool Molen- bolwerk, 18.30 uur: Wandelvierdaagse; ZUIDDORPE - Soka Plus, 14.00 uur: Kof- fiemiddag. door Marcel Modde MIDDELBURG - Het is ijzingwekkend stil rond de komst van de mari nierskazerne naar Vlissingen. Dat stemt de Christenunie in Provincia le Staten niet gerust. Statenlid Paul Colijn vreest dat de provincie kansen laat liggen, on der meer als het gaat om de verde ling van de extra woningen voor de mariniers en het ondersteu nend militair personeel buiten de kazerne. De provincie investeert niet voor niets miljoenen euro's in de grond en het bouwrijp ma ken van het terrein bij Ritthem, aldus Colijn. Hij vreest ook dat het regionale bedrijfsleven straks bij de aanbesteding niet of nauwe lijks aan de bak komt. Gedeputeerde Kees van Beveren zei maandag te verwachten dat Defensie na de zomervakantie het programma van eisen presen teert en duidelijkheid geeft over de aanbestedingsprocedure. De bouw moet in 2015 beginnen en twee jaar later zou de oplevering zijn. Van Beveren zegde toe elk kwartaal te zullen rapporteren. Veel meer dan dat de onderhande lingen over de grondverwerving in volle gang zijn, kon hij daar nu nog niet over zeggen. door René Hoonhorst IJZENDIJKE - De vorig jaar verwor ven status van Nationaal Erfgoed schept verplichtingen, vindt het be stuur van de IJzendijkse boldub Molenzicht. Dus staan er dit jaar tij dens de lustrumviering van het Mauritstoernooi erfgoedspelen uit onder meer Groningen en Limburg op het programma. Het IJzendijkse toernooi is in de eerste plaats bedoeld om de krul- bolsport te promoten. Maar dit 'erfgoedjaar' staan ook het vooral in Groningen beoefende kaaibak ken (een spel waarbij munten van een paaltje moeten worden gewor- .pen) en het in Limburg bekende beugelen (waarbij ballen met een schepje door een ijzeren beugel moeten worden gegooid) op het programma. Tijdens het Mauritstoernooi, van vrijdag 26 tot en met zondag 28 juli, zijn veel artiesten uitgeno digd. DJ Carlos trapt vrijdagavond af met een 'gouwe-ouwe-music- party'. De Koninklijke Militaire Kapel Johan Willem Friso, Jacco Ricardo en La Vie en Rose spelen zaterdag. De zondag is het de beurt aan de 'Vlaamse ster' Willy Sommers en het swingende Nightboat.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 63