langzaam toe Bedrijven vervolgd voor fraude met scharrel- en vrije uitloopeieren BINNENLAND 5 t i\ Anouk gaat aan de arm het podium op Lessen techniek op alle basisscholen Robert ten Brink krijgt alsnog lintje Ze beschamen de goede naam van Nederland als eierexportland 'Mishandelaars' moeten getuigen Problemen met nieuw biljet voor 5 euro Advies voor nieuwe strafzaak Putten Vluchten vanaf DINSDAG 14 MEI 2013 bij Geulle eindigde gisteren zonder resultaat. foto Marcel van Hoorn/ANP Nederland kent. Hij werd gisteren toegevoegd aan het onderzoeks team. Schippers is gedragsdeskun dige en getraind in het 'in het hoofd kruipen van een dader'. Al leen: in tegenstelling tot die in veel 'normale' misdaadkwesties, leeft deze dader niet meer, zijn er aanwijzingen dat hij strategisch te werk is gegaan maar is over die strategie nagenoeg niets bekend. De professionele frustratie over het ontbreken van ieder spoor slaat dan misschien wel toe, maar volgens Alain Remue heeft het Nederlandse onderzoeksteam nog niet het punt bereikt dat de zaak muurvast zit. „Afgelopen zondag heb ik overlegd met het team. We hebben nog suggesties aangedra gen, maar wees verzekerd dat ze zelf al heel creatief aan het den ken zijn geweest. En dat ze met man en macht iedere aanwijzing helemaal uitzoeken." Remue, afge lopen zeventien jaar betrokken bij honderden vermissingszaken, zoekt nog niet actief mee naar de broertjes. Maar mocht dat nodig zijn, bijvoorbeeld omdat er een spoor is dat naar België leidt, dan staat hij wel met een team paraat. Vooralsnog is het volgens hem wachten op een tip 'van iemand van buiten'. Of op een aanwijzing die de vader al dan niet bewust aft gegeven heeft. „Het zwaarste mo ment breekt pas echt aan als het team misschien op een lager pitje moet gaan werken. Je kunt niet blijven zoeken om te zoeken. Als iedere tip nagetrokken is en ook het scala aan helderzienden en dat soort flauwekul gepasseerd is, valt er op enig moment niets meer te rechercheren. Dan kun je louter hopen op een onverwachte doorbraak." AMSTERDAM Om jongeren enthousiast te maken voor werk in de tech niek, sloten tal van organisaties gisteren een techniekpact. Daarin staat dat er in 2020 op al le zevenduizend basisscholen aandacht voor techniek moet zijn. Ook komen er jaarlijks dui zend studiebeurzen en een in- vesteringsforids voor techniek in het hoger onderwijs. AMSTERDAM Robert ten Brink heeft giste ren, ruim twee weken na de lintjesregen van 26 april, een koninklijke onderscheiding ge kregen. Hij is benoemd tot rid der in de Orde van Oranje-Nas- sau. Sinds 2005 is Robert ten Brink ambassadeur van de Stichting Steun Emma Kinder ziekenhuis en het Ronald Mc Donald Kinderfonds. arnhem - Twee directeuren van een eierbroederij in Gelderland en drie pluimveehouders uit Noord-Brabant, Limburg en Fries land worden vervolgd voor ver meende fraude met eieren. Zij zouden miljoenen eieren ten on rechte als scharrel- of vrije uit loopeieren hebben verkocht. Vol gens het Openbaar Ministerie heb ben zij daar tussen 2009 en 2011 tonnen extra aan verdiend. Schar rel- en vrije uitloopeieren zijn im mers duurder dan eieren van kip pen in legbatterijen. Volgens het OM liepen op de be drijven veel meer kippen rond dan de boekhouding vermeldde. Daardoor hadden kippen minder ruimte, waarmee ze onterecht als scharrelkip of vrije uitloopkip werden aangeduid. De broederij zou valse facturen hebben ge maakt, waarop minder kuikens stonden vermeld dan daadwerke lijk werden geleverd. Met de fraude zijn consumenten bedrogen, aldus een woordvoer- Openbaar Ministerie te Arnhem EINDHOVEN De twee Belgische hoofdverdach ten van de gefilmde mishande ling in Eindhoven worden opge roepen als getuige in de zaak van hun 17-jarige medeverdachte. De twee zijn nog in België in afwach ting van een definitieve beslis sing over hun uitlevering aan Ne derland. De beelden van de mis handeling veroorzaakten in janua ri een heksenjacht op de daders. AMSTERDAM De invoering van het nieuwe 5 eu robiljet veroorzaakt problemen bij de kassa van winkels en bij par keergarages. In sommige winkels wordt het briefje voor vals aange zien. De Nederlandsche Bank er kent de problemen en adviseert detaillisten en leveranciers van betaalsystemen en controleappa- ratuur opgeroepen hun software aan te passen. DEN HAAG Ron P., die achttien jaar gevan genisstraf kreeg voor de moord op Christel Ambrosius, zou een nieuwe straf moeten krij gen. Volgens de advocaat-gene raal bij de Hoge Raad heeft het gerechtshof in de Puttense moordzaak geen rekening ge houden met eerder aan P. opge legde straffen voor diefstallen, die van de maximale straf van twintig jaar moeten worden af getrokken. Volgens de advo caat-generaal zou het gerechts hof in Den Bosch nu moeten bekijken of P. alsnog levens lang moet krijgen, of maximaal 16 jaar en 9 maanden. Aan het bewijs hoeft volgens de advo caat-generaal niets veranderd te worden; P. blijft veroordeeld voor de verkrachting van en moord op Christel Ambrosius in 1994. Hij kwam in 2008 als dader van de moord in beeld door een DNA-match. Voor dien hadden twee Puttenaren jaren onterecht vastgezeten. malmÖ - Zangeres Anouk kan van avond zonder hulpmiddelen het podium van het Eurovisie Song festival in Malmö op, ondanks haar tijdens een partijtje bowlen opgelopen spierblessure. Bij de re petities van gisteren kwam ze op en ging ze af aan de arm van haar tourmanager Flip. Tijdens de act hoeft ze geen pas te verzetten. Niets staat Anouk dus in de weg om vanavond Nederland voor het eerst sinds 2004 weer aan een fi naleplaats te helpen. In het Neder landse kamp heerst optimisme. Het door Anouk vertolkte num mer Birds wordt erg goed ontvan gen door de buitenlandse pers en de toeschouwers in de zaal. Ook de vocale kwaliteiten wor den geprezen. Van de zestien deel nemers gaan er tien door naar de finale van zaterdag. Negen van Anouks concurrenten zijn ook zangeressen. Zij zingen vooral ballades. zie ook pagina's 8, 9 en 10 der van het OM, terwijl de ver dachten 'uit waren op meer geld'. „Zij hebben ten onrechte een con currentievoordeel gehad ten op zichte van bedrijven die zich wel aan de regels hielden. Ze bescha men de goede naam van Neder land als eierexportland." De zaak komt 30 mei voor het eerst voor bij de rechtbank in Arn hem. Of er een link is met het re cente eierschandaal in Duitsland, wil het OM niet zeggen. In februa ri bleek dat honderden boerenbe drijven daar te veel legkippen in hun stallen hielden en hun eieren onterecht verkochten onder een biologisch label. Boek tot 16.05.13. Belastingen en toeslagen inbegrepen. Reis in juni. Geldig op de dagen: Maandag - Donderdag. AftunhUjk van beschikbaarheid en algemene voorwaarden. Kijk op Ryanair.com voor meer informatie. Tarieven erchisief optionele belastingen en toeslagen. Vluchten vanaf Eindhoven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 5