ZEEUWS-VLAANDEREN Rust in jachthaven Breskens 'Meer transport via buisleiding' almanak Telefoon Klijnsma vindt dat oud-Zalco'ers zich moeten omscholen De grote theaters in Zeeland gaan verder onder een noemer Ongeruste Braakmanbewoners en zeilers roepen Terneuzense gemeenteraad op bestemmingsplan en regels te handhaven. NIEUWE GOLFBREKER ZEELAND DINSDAG 14 mei 2013 CULTUUR Braakman neemt toe Onrust door René Hoonhorst HOEK - De Oostappen Groep gaat bij het omvormen van Vakan tie-Eiland De Braakman tot Va kantiepark Marina Beach voorbij aan het ruim veertig jaar oude, maar nog steeds geldende bestem mingsplan. Ook houdt Oostappen geen rekening met de regels van de, nog vast te stellen, nieuwe be- heersverordening, stelt de Vereni ging van Huiseigenaren. Die roept de Terneuzense raad daar om op Oostappen te verplichten zich aan het bestemmingsplan en (veiligheids)regels te houden. De huiseigenaren maken morgen tijdens de vergadering van de commissie Omgeving gebruik van het inspreekrecht, maar ze hielden eind vorige week al een presentatie voor een groot aantal raadsleden en fractievolgers. Ze wilden de gemeentebestuurders persoonlijk 'op de hoogte breng en van de feitelijke situatie', zegt woordvoerder Arthur van Loon. De raad moet de 'rechtsgeldig heid toetsen' van het rigoureus kappen van de meeste bomen in het voormalige trimbos en het po nyweitje. Daarnaast vragen de huiseigenaren aandacht voor twee gastanks, die zonder over kapping of brandblussers in de buurt 'open en bloot' op het ter rein staan. En de duizenden gas ten (in het hoogseizoen) kunnen maar over één weg het vakantie park op en af. „Daar maak ik me zorgen om", zegt Gijs van den Berg (PvdA). Net als de meeste andere raadsle den benadrukt hij bfij te zijn dat Oostappen een 'geweldige boost' aan de Braakman geeft. De PvdA' er verwacht ook dat Marina Beach een heel mooi park wordt, maar het bedrijf moet zich wel aan de regels houden. Patricia van Veen (D66) verbaasde zich er over dat er totaal geen kap- of wijzigings vergunningen zijn aangevraagd. „Alle activiteiten vallen toch niet onder onderhoud?" In een commissievergadering van Provinciale Staten zei gedeputeer de Carla Schönknecht gisteren dat de gemeente over ruimtelijke ordening gaat en dat de provincie zich laat informeren. Giel van Boom (Top/Gemeentebelangen) hoopte maandagavond in het frac- tieberaad door de eigen wethou ders Pim Broekhuijsen en Frank van Hulle te worden bijgepraat. Alleen Erik Beumer (WD) was zo 'geschrokken' dat hij over weegt nog vóór de raadscommis sie een handhavingsverzoek in te dienen bij het college. Overigens spreekt vanavond tij dens de commissie Samenleving al een woordvoerder van zeilclub Vremdijke in. De zeilers mogen (nog) niet het water op en hopen dat de gemeente daar snel iets aan kan doen. BRESKENS - Ruim zestig meter lang en een dikke zeshon derd ton zwaar is de nieuwe golfbreker die op last van de BV Jachthaven Breskens voor de Bressiaanse jachthaven is geplaatst. Op de plaats van de vroegere Forellenfarm zijn maandag twee pontons met een lengte van respectievelijk achten dertig en dertig meter en een diepte van 1,70 meter ge plaatst. Het eerste ponton bevat tevens een vuilwatertank MIDDELBURG - Het buizenstelsel voor transport van gevaarlijk stof fen naar chemische bedrijven in Zeeland moet worden uitgebreid, vindt SP-Statenlid Roland van Til- borg. Hij wil daarmee ongelukken op het spoor zoals bij het Vlaam se Wetteren zoveel mogelijk uit sluiten. Gedeputeerde Kees van Beveren noemde maandag in de Statencommissie economie en mobiliteit het pleidooi voor een veiliger alternatief 'zeer terecht'. „We proberen het aantal buizen stelsels uit te breiden, maar dat is duur en dus niet zo eenvoudig." Tip? redactie@pzc.nl voor de schepen van de jachthaven. De komende weken worden er nog trapjes en opstapmogelijkheden aan beide zijden van de pontons aangebracht. De oude steiger van de vroegere forellenfarm is al voorzien van nieuwe, veili ge antislip roosters. Gelijk na plaatsing werd al duidelijk waarvoor de constructie dienst moet doen: het water in de jachthaven werd duidelijk rustiger dan in de achterlig gende vissershaven, foto Peter Nicolai Die Souburgse was blij toen ze enke le weken geleden eindelijk een smart- phone kreeg. Nu kon ze ook eens Whatsappen. De teleurstelling was dan ook groot toen de telefoon via haar achterzak op een ochtend in een emmer met water belandde. Di rect na de 'plop' viste ze hem uit het water en probeerde het ding op alle mogelijke manieren te drogen, maar toen ze een paar dagen later de druppels aan binnenkant zag lopen, gaf ze de hoop op en ging op zoek naar een andere telefoon. Ze schafte een nieuw exemplaar aan en was het voorval alweer vergeten. Totdat haar dochter de 'verdronken' tele foon inspecteerde en erachter kwam dat die nog prima werkte.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 57