Edelsmederij is nu licht en transparant De Zuidhoek sorteert post in Goes Overeenkomst over ontwikkeling haven 22 BEVELANDEN en THOLEN Ioutert hetgoiuf Leen van Koeveringe en Eline van Koeveringe-de Goffau hebben hun juwelierszaak grondig verbouwd, foto Mechteld Jansen door Mieke van der Jagt KAPELLE - Ze moeten er zelf nog erg aan wennen. De winkel is welis waar dezelfde als waarin Leen van Koeveringe en Eline van Koeverin- ge-de Goffau al 14 jaar hun juwe lierszaak drijven, maar na een gron dige verbouwing ken je de zaak niet terug. Eline: „Veertien jaar geleden ko zen we voor een interieur dat toen modern was. Maar de mode verandert en we hadden eigenlijk ook te weinig ruimte op den duur. De donkere vloer, het zwa re perenhouten meubilair: dat kon niet meer. Het is wonderlijk hoe licht en transparant het kon worden. Er zijn klanten die twee keer moeten kijken of ze wel in het goede pand zijn." De Van Koeveringes zijn hard op weg de Kapelse dynastie van het goudsmeden te worden. Werkte de vader van Leen nog voor gere nommeerde bedrijven op de Beve- landen, Leen begon in 1989 voor zichzelf, eerst in een klein winkel tje aan de Biezelingesestraat. Sinds de familie de zaak aan de Dijkwelsestraat betrok, is hun naam alleen maar gegroeid. In middels is dochter Karen in Schoonhoven afgestudeerd en werkt ze alweer zes jaar als goud smid in de zaak. Eline is vooral van de winkel, die ze met enkele personeelsleden verzorgt: „Als het aan Karen en mijn man zou liggen, kwamen ze nooit in de winkel. Dan zaten ze van 's och tends vroeg tot 's avonds laat te smeden. Maar we hebben hen dik wijls nodig voor een advies of om een ontwerp te maken samen met de klanten. Want het zijn niet alleen reparaties die in de goudsmederij gebeuren. Juist dat eigen werk maakt het vak zo inte ressant." De familie Van Koeveringe kan dus nagenoeg alles in eigen huis houden. „Alleen heel ingewikkeld reparatiewerk aan dure horloges besteden we uit." Doordat de am bachtslieden met z'n tweeën zijn, liggen er ook mooie eigen ontwer pen in de vitrines. Exclusieve ont werpen die je nergens anders vindt. Een enorm eervolle opdracht von den Eline en Leen van Koeverin ge vorig jaar het maken en ont werpen van een nieuwe ambtske ten voor de burgemeester van Ka- pelle. De oude was een beetje saai en gedateerd. In de nieuwe keten is het logo van de gemeente Kapel- Ie verwerkt: het vijfbladige bloe metje dat de 'Bloesem van Zee land' symboliseert. Op de wand achterin de zaak is de halve muur bekleed met een foto van Leen ter wijl hij aan de Kapelse keten werkt. Op de andere helft is een foto van Leens vader aangebracht: ook aan de gang met een ambtske ten. Het vuur van de goudsmid, loutert het goud staat er te lezen en dat is precies wat de Van Koe veringes doen. Goud is al mooi van zichzelf, maar in de werk plaats van de goudsmid wordt het nog mooier. Eline: „Dat geldt na tuurlijk net zo goed voor zilver. Daarvan ligt er bij ons het meeste in de vitrines. Voor de veiligheid moet je tegenwoordig je goud in de kluis houden." door Ton van den Nouweland SlNT-ANNALAND - De gemeente Tholen en ontwikkelaar Suzanna- polder BV ondertekenen woensdag een samenwerkingsovereenkomst. Samen gaan ze het havengebied in Sint-Annaland ontwikkelen. Het project behelst onder meer de komst van appartementen en een woontoren op het havenpla teau, een woonwijk in de kleine Suzannapolder en bebouwing op het Havenplein. Daar komen on der meer woningen en een woon zorgcomplex. Beide partijen zullen samen een zogeheten Grond Exploitatie Maatschappij oprichten om het ge bied te ontwikkelen. Suzannapol der BV is een samenwerking van een Zeeuwse en een Brabantse projectontwikkelaar. Eén onderdeel van de ontwikke ling van het havengebied is on langs al begonnen: de aanleg van een wandelboulevard. Daarvoor heeft de gemeente een Europese subsidie gekregen. Om die niet verloren te laten gaan, moeten de werkzaamheden snel klaar zijn. ZIERIKZEE - Sociaal werkbedrijf De Zuidhoek in Zierikzee gaat mensen leveren aan Post.nl in Goes. De medewerkers krijgen daar als taak het sorteren van brieven en kaarten in de ochtendploeg. Ook andere Zeeuwse werkvoorzie- ningsbedrijven leveren personeel aan het sorteercentrum dat Post.nl momenteel bouwt in Goes. „Op termijn denken we ook aan bezorging van post", legt Zuidhoekdirecteur Jos Rijk uit. De Zuidhoek schakelt geleidelijk over van industrieel werk naar dienstverlening. In samenwer king met lokale bedrijven wil De Zuidhoek een 'sociale onderne ming' oprichten. Nadat eerder al schoonmaakbedrijf Koster en Co in zee ging met De Zuidhoek to nen nu ook bouwbedrijf Boogert in Oosterland en Dekon metaalbe werking in Zierikzee belangstel ling. De samenwerking met Koster heeft een nieuw schoonmaakbe drijf opgeleverd. Het gemeente huis is het eerste object dat wordt gepoetst. De omschakeling van De Zuid hoek wordt aangekondigd in de jaarrekening over 2012. Daarin wordt verder melding gemaakt van een voordelig exploitatieresul taat van ruim 217.000 euro. De Zuidhoek heeft forse financiële re serves opgebouwd. In het calami teitenpotje zit zelfs meer dan de gemeenteraad toestaat. Vandaar dat er 11.000 euro uit moet. Dit geld en het positieve resultaat over 2012 wil de directie parkeren in een nieuwe reserve. Deze spaar pot wordt aangelegd als weer stand tegen de aangekondigde ver mindering van rijkssubsidies. Directeur Rijk legt deze nieuwe reserve woensdag voor aan het al gemeen bestuur van De Zuid hoek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 54