'Festival Klomppop Borsele begint weer met de starterslening 44 Prioriteiten Als ondernemer wil je elke maand dezelfde lage prijs Herdenking bemanning Lancaster bommenwerper 20 BEVELANDEN en THOLEN STILSTAAN BIJ VRIJHEID Voorbereidingskosten nieuwe gemeenschappelijke regeling De Bevelanden boven een miljoen euro. worden gewogen binnen gemeenten en niet tussen gemeenten." Wel zo rustgevend zakelijk ti Oi i:M M 'üüt- i j kost nu veel geld door Frank van Cooten HEINKENSZAND - De totstandko- ning van de nieuwe gemeenschap pelijke regeling De Bevelanden kost ruim een miljoen euro. Daar komt nog geld bij voor het uitwer ken van een aantal praktische za ken. Dit blijkt uit een voorstel van het dagelijks gemeentebestuur van Borsele aan de gemeenteraad. Het college stelt de raad voor een voor bereidingskrediet beschikbaar te stellen van 149.500 euro. De deelnemende gemeenten Goes, Reimerswaal, Kapelle, Noord-Beveland en Borsele beta len hun bijdrage op basis van het aantal inwoners. Het onder meer opleiden van medewerkers en het inhuren vao personeel kost bij el kaar ruim 432.000 euro. Verder meldt het Borselse college aan de raad dat naast bovenstaan de kosten nog aanvullende midd- delen noodzakelijk zijn om de be- stuursopdracht informatievoorzie ning uit te werken. Borsele houdt rekening met een extra raming voor deze aanvullende middelen van 52.690 euro. Het totaal benodi- ge krediet van Borsele komt hier mee neer op 149.500 euro. In november 2011 is al een krediet vastgesteld voor de eenmalige aan loopkosten. Dit krediet bedraagt 750.000 euro. Doel van dit alles is dat de deelne mende gemeenten op termijn effi ciënter gaan werken. Besparingen op formatie en inhuur van exter nen zijn volgens het Borselse col lege haalbaar maar de exacte om vang van het schaalvoordeel kan pas worden vastgesteld op basis van de eerste begroting van de nieuwe organisatie. Daarbij zal re kening gehouden moeten worden met de uitkomsten van de bezui- B en W van gemeente Borsele. nigingsacties die nu reeds in de vijf gemeenten aan de gang zijn. Het is overigens niet de bedoeling dat de nieuwe gemeenschappelij ke regeling alles op het gebied van onder meer iet, personeel en organisatie en de salarisadmini straties voor de gemeenten gaat regelen. De vijf individuele gemeenten be palen grotendeels zelf welke ta ken ze van de gemeenschappelij ke regeling gaan afnemen. „Priori teiten worden gewogen binnen gemeenten en niet tussen ge meenten", stelt het Borselse colle ge- Et is nog wel duidelijkheid nodig over op welke wijze gemeenten voor de door het samenwerkings verband geleverde dienstverle ning gaan betalen. Voor de ge meenschappelijke regeling wordt een verrekenmodel uitgewerkt, waarin het standaarddienstenpak ket wordt omgeslagen door mid del van verdeelsleutels. Het aan de gemeenten geleverde maat werk wordt tegen een verreken- prijs in rekening gebracht. In het voortraject is nogal wat ge doe geweest over de vorming van de gemeenschappelijke regeling. Borsele wilde in eerste instantie niet meedoen omdat werd getwij feld over de meerwaarde en de efficiëncy-voordelen. Borsele besloot enige tijd later toch aan te sluiten. Het voorstel komt donderdag aan de orde tij dens de vergadering van de raad. fort ZakeliJPfeetaalt u elke rpaand dezelfde lage prijs. Zowel voor mobiele als voor vaste telefonie. Geen zorgen meer over onverwacht hoge rekeningen. Dus meer tijd en energie voor wat u het liefste doet ondernemen. Met Telfort Zakelijk weet u altijd waar u aan toe bent. Wel zo rustgei PAREE B.V. ELEKTRO TELECOM Werrilaan 8 4453 CC 's-Heerenhoek 0113-352440 door Frank van Cooten OVEZANDE - Bijna vijfduizend mensen bezochten het Straatfesti val in Ovezande afgelopen zon dag. Festival Klomppop in hetzelf de dorp trok donderdag achthon derd betalende bezoekers. De organisatie blikte gisteren toch best wel tevreden terug op beide evenementen tijdens het ju- bilieumjaar. De Klomp bestaat veertig jaar. Dat Klomppop minder betalende bezoekers had dan tijdens voor gaande edities had volgens woord voerder Ad Boonman onder meer te maken met concurrentie van door Frank van Cooten HEINKENSZAND - Inwoners van de gemeente Borsele die voor de eer ste keer een huis kopen, maken weer kans op een starterslening van de gemeente. Het dagelijks gemeentebestuur wil opnieuw met de lening begin nen. In 2010 kende Borsele ook al een starterslening, maar daar was toen geen animo voor. De wereld is echter veranderd. Door de kredietcrisis is het voor starters moeilijk een hypotheek te krijgen en in de afgelopen jaren blijkt het animo voor de startersle- ningen behoorlijk te zijn toegeno men in plattelandsgemeenten. Door deze ontwikkelingen is door het Rijk vijftig miljoen vrij gemaakt voor de startersleningen. Borsele krijgt de komende drie jaar in totaal 450.000 euro waar mee minimaal vijf starters per jaar aan een eerste koopwoning geholpen kunnen worden. Er gelden wel spelregels. De rege ling is bedoeld voor een bestaan de koopwoning, de woning mag niet meer dan 170.000 euro kos ten en de starterslening bedraagt twintig procent van de verwer vingskosten met een maximum van dertigduizend euro.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 52